Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Nokia_701

17 maja 2020, 14:45

aHAhA pOdpAlIMy sObIE TeN mAsT HahhHhaHAHha

a potem na facebooka chcą wstawiać zdjęcie BombElkA (nieszczepionego, no bo szczepionki też sĄ nIEbEzPIEczzNe) jak ja mam dość

Avatar Zul_spod_biedry

8 maja 2020, 09:24

Tak naprawdę ta ściema z promieniowaniem nie ma sensu, gdyż codziennie otrzymujemy promieniowanie, np. podczas lotu samolotem albo dniu na mieście. Niebezpieczna jest dawka, która nawet jeśli jest, to jest zbyt mała aby nam zaszkodzić. Zresztą z czasem ludzkość staje się coraz bardziej odporna na promieniowanie (dzisiejsza technologia mogłaby teoretycznie zabić człowieka z średniowiecza, gdyby używał dzisiejszej technologi)

Avatar SerduszeG

11 maja 2020, 09:39

@Zul_spod_biedry: Ale to kompletnie bez sensu. Jakie promieniowanie miałoby zabić człowieka ze średniowiecza? To nie jest tak, że ludzkość mutuje na coraz inteligentniejszą, wyższą i bardziej odporną na świat zewnętrzny. Gdybyśmy mutowali tak szybko to nasza zdolność percepcji zanikałaby, bo dziś nie przydaje nam się tak bardzo jak ludziom 10k lat temu, gdzie każdy mógł spodziewać się w dowolnym momencie śmierci.

Avatar Zul_spod_biedry

11 maja 2020, 09:45

@SerduszeG: Percepcja wciąż nam się przydaje, więc podałeś zły przykład, poza tym powiedziałem teoretycznie, po prostu osoba z średniowiecza była na pewno mniej odporna promieniowanie, nie wiemy jak bardzo odporność na te zagrożenie się zmieniła od tamtego czasu.

Avatar SerduszeG

11 maja 2020, 10:01

@Zul_spod_biedry: Percepcja nie przydaje nam się tak bardzo jak za czasów koczowniczego trybu życia. Robisz sobie na spokojnie śniadanie, stoisz w korku, odwiedzasz sklep -> nie czujesz zagrożenia jak ludzie, którzy spędzali godziny na polowaniach czy wychowywaniu swoich dzieci mając jedynie prowizoryczną osłonę. Skąd informacje, że osoba ze średniowiecza była mniej odporna na promieniowanie?

Avatar Zul_spod_biedry

11 maja 2020, 10:24

@SerduszeG: Może percepcja nie przydaje się nam tak bardzo, ale z naukowego punktu widzenia je skuteczność wcale się nie zmieniła, wciąż percepcja działa tak samo i korzystamy z niej nieustannie. Odnośnie osoby z średniowiecza: codziennie otrzymujemy pewną dawkę promieniowania, razem z ulepszaniem technologii ta dawka się zwiększa, nieznacznie, ale rośnie. Logiczne więc że człowiek z czasem się coraz bardziej uodparnia

Avatar SerduszeG

11 maja 2020, 11:00

@Zul_spod_biedry: Z percepcji nie korzystamy nieustannie. Fakt, przydaje się w chociażby grach wideo, prowadzeniu samochodem, na wojnie, chodzeniu w niebezpiecznych miejscach, ogólnie tam, gdzie czujemy zagrożenie. Jednak ludzie mają niebywałe zasoby percepcji, co można sobie uświadomić rozumiejąc Paradoks Moraveca, który mówi: „Stosunkowo łatwo sprawić, żeby komputery przejawiały umiejętności dorosłego człowieka w testach na inteligencję albo w grze w warcaby, ale jest trudne albo wręcz niemożliwe zaprogramowanie im umiejętności rocznego dziecka w percepcji i mobilności.”. Dobór naturalny sprawił, że tak ogromna percepcja jest w nas, no i po co miałaby zanikać, skoro nie szkodzi, a kiedyś ratowała życie (a skoro tak szybko mutujemy, to czemu nie zanika). To tak jak ze wzrostem i inteligencją, niby im dalej w przyszłość, tym ludzie są wyżsi/inteligentniejsi, ale to nie przez to, że ewoluują, lecz przez edukację i dobre odżywianie. Co do meritum, istnieją różne rodzaje fal elektromagnetycznych. Fale mikrofalowe (4G,5G) mogą jedynie zmieniać temperaturę materii, czyli czysto teoretycznie ugotować nam mózg. Problem w tym, że moc przeciętnej mikrofalówki została rozdysponowana na znacznie większej przestrzeni, niż ma to miejsce w mikrofalówce. Nie wiem, jak ludzie na przestrzeni lat mieliby mutować, aby walczyć z minimalnymi zmianami temperatury ciała, a co ważniejsze po co im to? Po co mieliby mutować w tym przypadku? Co do krótszych fal (x, gamma), niesiona przez fotony eneria jest w stanie wybijać elektrony i powodować mutacje (najczęściej te tragiczne w skutkach) i nie mam pojęcia, jak organizm miałby przed nimi się chronić.

Avatar Zul_spod_biedry

11 maja 2020, 11:05

@SerduszeG: nie potrafię znaleźć tego mema, ale jest w nim opisana historia greckiego filozofa, który miał paranoję na punkcie bycia otrutym, że codziennie przyjmował niewielką jej dawkę, aby się uodpornić. Skoro można się uodpornić na truciznę, to czemu nie można na promieniowanie?

Avatar SerduszeG

11 maja 2020, 11:36

@Zul_spod_biedry: dobre pytanie, organizmy istot żywych mogą się uodparniać na materię czy związki chemiczne, ale żeby się uodpornić na promieniowanie gamma? Przypominam, że ten foton może przechodzić przez materię i wybijać losowe elektrony. Załóżmy że mam płytę z jakimś systemem operacyjnym, która nie jest w 100% zapełniona. W tę płytę uderzam jakąś mini igłą i mogę trafić na zakodowane dane i je zniszczyć lub na pustą przestrzeń i nic się nie stanie. Teraz pytanie, jak system mógłby się uchronić przed zniszczeniem?

Avatar Zul_spod_biedry

11 maja 2020, 12:11

@SerduszeG: Program może teoretycznie stworzyć kopie zapasowe- gdy dany fragment zostanie uszkodzony, program ładuje jego kopię, i tworzy nową kopię zapasową. Wiadomo że może nastąpić moment, kiedy zabraknie miejsca na kopie zapasowe. Odzwierciedla to fakt, że człowiek nigdy nie uodporni się w 100%. Po prostu zwiększa limit dawki, jaką może otrzymać i przeżyć.

Avatar SerduszeG

11 maja 2020, 12:47

@Zul_spod_biedry: W takim razie Afrykańczycy powinni być ogólnie mniej odporni na promieniowanie niż Europejczycy, bo są rzadziej na nie wystawieni, a potomkowie ludzi, którzy żyli w wyższych dawkach powinni być bardziej odporni, chociaż żadne badania na to nie wskazują.

Avatar Zul_spod_biedry

12 maja 2020, 09:21

@SerduszeG: Szczerze mówiąc jestem usatysfakcjonowany z wniosków do jakich doszliśmy i możemy zakończyć tę dyskusję.

Avatar Crln_7

10 maja 2020, 21:56

z pieniędzy 500+

Avatar bylojuz12

10 maja 2020, 21:07

O mój Boże. Parówki.

Avatar Kahol05

8 maja 2020, 09:08

Wtedy SpongeBob był wysmarowany karmelem, kto pamięta?

Avatar starmagedon

8 maja 2020, 09:11

@Kahol05: Jedna z lepszych kreskówek mojego dzieciństwa, jak mógłbym nie pamiętać
Nostalgia mocno

Avatar Kahol05

8 maja 2020, 09:20

@starmagedon: tak, jeden z fajniejszych odcinków

Avatar Ten_Leniacz_Netu24

8 maja 2020, 09:23

@starmagedon: jezu myślałem że ten odcinek niedawno wypuścili, a on z 2012 jest

Avatar Murarzowa

8 maja 2020, 10:43

@Kahol05: Tak
SpongeBob chciał się opalić, a stał się jeszcze bardziej biały

I dlatego oblał się karmelem
A na końcu wszystko się wydało i został bogiem opalenizny

Avatar Kahol05

8 maja 2020, 11:51

@Murarzowa: spalił się przez Patryka, bo ten sobie pojechał na dz****

Avatar Murarzowa

8 maja 2020, 15:32

@Kahol05: tak

Avatar wiaczek

8 maja 2020, 09:19

Avatar PIESEUUU

8 maja 2020, 09:03

Ja tak nazwałem hotspot

Avatar starmagedon

8 maja 2020, 09:04

@PIESEUUU: Trzeba było jeszcze zapisać jakieś odległe miasto

Avatar PIESEUUU

8 maja 2020, 09:04

@starmagedon: ale mam pomysl jak będę w innym mieście to tak będę zmieniał nazwe

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Pamiętniki z praktyk

Ewolucja w pigułce

Jednak mają tam coś poza smogiem

Głębokie

Czarny humor hehe

Hmm...

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Karyny: Promieniowanie 5G nas zabije!

Również Karyny chodzące 6 razy w tygodniu na solarium: