@ZSRRBall: o rety rety. Widzę że ktoś nic o tymnie wie.
Na początku Niemcy byli mili wobec Polaków, robilo sobie z nimi "przyjacielskie zdjęcia" rozdawali potrzebne rzeczy oraz pomagali tym którzy w wyniku walk stracili miejsce zamieszkania, a żołnierzy traktowali w dobry sposób, oczywiście wszystko na potrzeby propagandy. Potem jak wszyscy wiedzą sytuacja się zmieniła
@ZSRRBall: Się nie dziwię, że Naziści zniszczyli mały kawałek Warszawy. Poza tym w Obozie Śmierci w Tychach też w celach propagandowych więźniowie dostali większe racje żywnościowe, mieli ogródek, a dzieci dostawały słodycze.
@jaronek: tak. Naziści ogólnie stosowali taką taktykę, że jak okupowane państwo nie stawiało oporu to nie stosowali represji i okupacja była łagodna. Przykład: Dania, trochę też Francja. Z resztą wiele okupacji w historii było łagodnych
@Big_Chungus: Tak, po części to była kolaboracja. Generalnie po podbiciu Francji przez Rzeszę podzielono ją na dwie części: Część okupowaną przez Niemcy i kolaboracyjne, zależne od Rzeszy państwo Vichy. okupacja w części zajętej przez Niemcy była bardzo łagodna ze względu na praktyczny brak oporu zarówno wojska podczas podboju jak i ludności francuskiej. Ich konformizm ich ocalił. Podobna sytuacja była w Danii. Oczywiście nie oznacza to, że we Francji nie istniał żaden opór, ani podziemie.
Komentarze
Odśwież6 czerwca 2020, 23:14
Od początku nie miała być
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:16
@Jejathebest: miała mordo, Niemcy na początku byli mili, zwłaszcza po zajęciu Warszawy
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:24
@ZSRRBall: o rety rety. Widzę że ktoś nic o tymnie wie.
Na początku Niemcy byli mili wobec Polaków, robilo sobie z nimi "przyjacielskie zdjęcia" rozdawali potrzebne rzeczy oraz pomagali tym którzy w wyniku walk stracili miejsce zamieszkania, a żołnierzy traktowali w dobry sposób, oczywiście wszystko na potrzeby propagandy. Potem jak wszyscy wiedzą sytuacja się zmieniła
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:25
@ZSRRBall: Ok
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:26
@Jejathebest: epicka odpowiedz byku
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:26
@ZSRRBall: Wiem
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:27
@ZSRRBall: Jak się nie znam to się nie wypowiadam
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:28
@Jejathebest: no i elegancko mordeczko tak trzymaj
Odpisz
7 czerwca 2020, 01:44
@ZSRRBall: z historii bez cenzury dowiedziałem się że jak się ładnie usmienąłeś do kamery to dostawałeś kawałek chleba chyba
Odpisz
3 sierpnia 2020, 14:33
@ZSRRBall: Ja nie wiem co się później stało?
Odpisz
5 października 2020, 17:17
@ZSRRBall: Się nie dziwię, że Naziści zniszczyli mały kawałek Warszawy. Poza tym w Obozie Śmierci w Tychach też w celach propagandowych więźniowie dostali większe racje żywnościowe, mieli ogródek, a dzieci dostawały słodycze.
Odpisz
5 października 2020, 18:08
dhata
Odpisz
5 października 2020, 18:09
@ZSRRBall: Wiem, ale na ciekawostki nigdy za późno nie jest.
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:16
Czy jakakolwiek okupacja byłą miła
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:18
@jaronek: Astro-Węgierska
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:19
@jaronek: Tak.
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:19
@toster77: astro wegry na orbicie aaaa
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:20
@Big_Chungus: kocham autokorektę która wie wszystko lepiej
Odpisz
7 czerwca 2020, 10:04
@jaronek: Okupacja księżyca
Odpisz
11 czerwca 2020, 10:22
@Big_Chungus: Astro-Węgry - kraj bez dostępu do morza, ale z dostępem do kosmosu
Odpisz
11 czerwca 2020, 15:11
@jaronek: tak. Naziści ogólnie stosowali taką taktykę, że jak okupowane państwo nie stawiało oporu to nie stosowali represji i okupacja była łagodna. Przykład: Dania, trochę też Francja. Z resztą wiele okupacji w historii było łagodnych
Odpisz
11 czerwca 2020, 15:11
@xXkuba22Xx: ej a francja nie byla kolaborantem przypadkiem
nwm nie znam sie na historii z gory dzieki za wytlumaczenie
Odpisz
11 czerwca 2020, 15:33
@Big_Chungus: Tak, po części to była kolaboracja. Generalnie po podbiciu Francji przez Rzeszę podzielono ją na dwie części: Część okupowaną przez Niemcy i kolaboracyjne, zależne od Rzeszy państwo Vichy. okupacja w części zajętej przez Niemcy była bardzo łagodna ze względu na praktyczny brak oporu zarówno wojska podczas podboju jak i ludności francuskiej. Ich konformizm ich ocalił. Podobna sytuacja była w Danii. Oczywiście nie oznacza to, że we Francji nie istniał żaden opór, ani podziemie.
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:32
Mój ojciec ma z nim zdjęcie.
Odpisz
11 czerwca 2020, 13:22
@Ajgorak: ja też mam, z lotkiem też
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:19
N: Nie spojleruj.
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:14
Czy to Abelard Giza?
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:15
@JaToTen: Tak to on
Odpisz
6 czerwca 2020, 23:15
I jak wszyscy wiemy nie była miła
Odpisz