Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar StarWarsOfficial

12 lipca 2020, 23:37

@Towarzysz777: "za 10 lat polecimy na Marsa"

akurat to jest możliwe z dzisiejszą technologią - zobacz sobie plany Dr Roberta Zubrina. Możnaby go zacząć terraformować właśnie w takim planie dziesięcioletnim. Ale nie ma zimnej wojny więc motywacja do rozwoju też zniknęła... Szkoda że ludzie potrafią osiągnąć coś i robić genialne rzeczy tylko aby dokopać drugieu człowiekowi, a żeby po prostu ulepszyc zycie to już nie bardzo...

Ale odszedłem od tematu.
Masz racje, że wojny by nadal były, ale religie dają właśnie bardzo wygodne alibi do ich toczenia - "trzeba ich nawrócić" i ułatwiają klasyfikacje ludzi - daja dodatkowy sposób podziałów. Poza tym fanatycy religijni (i nie tylko, ale religie mogą się bardzo łatwo w fanatyzm przerodzić) rozpoczynaja wojny, nie z powodu łupów, tylko dla swoich fanatycznych poglądów. Na tym polega fanatym - robieniu nieracjonalnych rzeczy za wszelką cenę. Nie wszystkie wojny były czysto strategiczne i dla zysków.

Więc jak sam widzisz nic nie jest czrno białe. Religie tez mają negatywne skutki. Wprawdize religie same w sobie maja więcej pozytywów niż negatywów, ale w rękach ludzi powoduja także dużo zła, oprócz dobra.

Avatar Makos305

12 lipca 2020, 23:37

@StarWarsOfficial: się rozpisałeś a chłop usunął wiadomość...

Avatar StarWarsOfficial

13 lipca 2020, 14:41

@Makos305: Tak to jest jak się ludziom kończą argumenty...

Avatar Nuzjn

12 lipca 2020, 19:51

Większość z tych które poznał są podobne lub takie same

Avatar darcus

13 lipca 2020, 11:11

@Nuzjn: No... Nie.

Avatar Brzychu2710

13 lipca 2020, 10:11

Jak ja go ku*wa za te zje**ne poglądy nienawidzę

Avatar DRAGON_POLSKA

10 lipca 2020, 07:17

A co jeżeli religia nami manipuluję?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (14)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (14)
Avatar Towarzysz777

12 lipca 2020, 21:49

@StarWarsOfficial: Twój argument, że większość wojen ma tło religijne jest inwalidą dlatego, że to religie były wymówką, chcesz mi powiedzieć, że krucjaty były by nawracać? Bo mnie się wydaje, że jednak by przywieść łupy, wzmocnić pozycję papieża i przenieść mu władzę oraz bogactwa, czyli znowu chęć władzy i pieniędzy jest powodem wojny, a "niewierni" to wymówka, ja nie wiem jaką masz ocenę z historii, ale jakby nauczyciel spytał, jakie są skutki przyjęcia chrześcijaństwa przez np. Rzym, a Ty byś wymieniał, że: Śmierć, krucjaty, I wojna światowa, II wojna światowa, odkrycie Ameryki, wybicie Azteków, może jeszcze wynalezienie broni palnej, bo ją też wynalazł ktoś wierzący? To by była piękna pała i jeszcze dyrektor, że dziecko sobie drwi. To nie są skutki, wykres "przyczynowo skutkowy" nie sięga aż tak daleko i nie można powiedzieć, że dzięki temu, że ktoś wynalazł koło, polecieliśmy w kosmos, bo to bzdura, wynalazł by ktoś inny - to samo z nawracaniem pogan, gdyby religie nie istniały a my byśmy byli w innej rzeczywistości, to zamiast zasłaniać się religią w trakcie wywoływania wojny, znaleźliby inny pretekst jak "ten król mnie obraził" albo "my jesteśmy biali a oni czarni", wywołanie wojny i jej przebieg ma się nijak do religii, to że istnieje religia nie znaczy, że przez nią np. za 10 lat polecimy na Marsa, bo w końcu dzięki niej się rozwinęliśmy! Bzduuuraaa. Ten argument jest tak samo inteligentny jak... 100% ludzi, którzy brali udział w wojnach miało kontakt z wodą i powietrzem przynajmniej raz w życiu - WODA I POWIETRZE POWODUJĄ WOJNY.

W szkole na historii uczysz się objaśniać przyczyny i skutki danego wydarzenia, a skutkami religii nie są wojny, nigdy nie są, bo religie mówią nie zabijaj, a zabijanie niewiernych to pretekst, więc tak, krucjaty nie są winą religii, bo bez niej TEŻ BY SIĘ ODBYŁY, bo nie o zabijanie niewiernych chodziło, a o kosztowności, łupy, niewolników, władzę, przychylność papieża oraz powstrzymanie nawałnicy muzułmanów na wschodzie - którzy również nie atakowali Europy (jak Osmanowie Konstantynopol) bo Allah tak powiedział, tylko chcieli tego co zawsze, bogactw, niewolników i terenów. Każda wojna na tym polega bo inaczej nie opłacało by się jej toczyć. To że religia sobie istnieje i ktoś sobie nią mordę wyciera za zbrodnie nie znaczy, że to wina religii.

Bez religii nie tylko byłyby wojny, ale i byłoby WIĘCEJ WOJEN. Bo jak wcześniej napisałem, religie też zapobiegały wojnom - brak religii brak zapobiegania - jak się z tym nie zgadzasz, to dobrze, bo to twój tok rozumowania, gdyż twierdzisz, że to istotne czy jest religia czy nie, bo gdyby jej nie było byłoby lepiej xD A byłoby znacznie, znacznie gorzej o ile byśmy w ogóle żyli, bo kapitalizm i zło. Zło które istniało przed religiami, dobro też przed nimi istniało, a to czy byliśmy dobrzy czy źli rozstrzygało sumienie, potem dopiero kodeksy i prawa, prawa takie jak religijne.

Więc nie, minusów religii jest uwaga... Zero, bo ludzie nie dla religii mordują, a dla kasy

Avatar Rakiczan

13 lipca 2020, 07:43

@Sharlatan: Najlepsze sytuacje z nadużywaniem pozycji to nakłanianie do głosowania na pis w kościołach i macanie dzieci ;v

Avatar kazekage895

12 lipca 2020, 22:05

Jak se zrobiłem kiedyś z nim zdjęcie to kazał zmówić 3 zdrowaśki

Avatar starmagedon

Edytowano - 9 lipca 2020, 22:52

Jako ateista stwierdzam, że z naukowego punktu widzenia żaden bóg nie istnieje. Jakieś pytania? Nie? To dobrze, bo dziś muszę jeszcze podpalić parę kościołów /s

Avatar Towarzysz777

9 lipca 2020, 23:14

@starmagedon: A meczety to mogą stać?

Avatar starmagedon

9 lipca 2020, 23:15

@Towarzysz777: W mojej okolicy żadnego nie ma niestety, ale tak powinny płonąć

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 9 lipca 2020, 23:15

@starmagedon: No chociaż tyle że sprawiedliwie :)

Avatar Pozytywny_wariat

12 lipca 2020, 20:15

@Towarzysz777:
Zawsze możemy wyjechać do krajów muzumańskich, żeby tam palić meczety

Avatar Sernikzrodzynkami

12 lipca 2020, 19:49

Ja tam Wierzę i Co ? Ch*jów Sto, moja Wiara Moja sprawa

Avatar
darkisz

9 lipca 2020, 22:48

Na tym polega wiara chyba

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Papkin556
Dodane przez: Papkin556

Tak było

Ona jest tygodniem w matematyce

Nie rel, nie jestem James May

Sekretna metoda

Nowy rickroll

Albo raczej zarobocona

Uroczo

Nie takie doskonałe, jak by się mogło wydawać

Ja chciałem zobaczyć siłę przyjaźni!

Dostarczyć żarło głodującym ludziom

Kształty ziemniak

Nasz klient, nasz pan?

Siekiera motyka...

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka