Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Buras

20 sierpnia 2020, 23:01

ja bym chciał czarnobyl w polsce nie trzeba by bylo jechac na ukraine zeby pozwiedzac radioaktywne miasto widmo

Avatar Nimanazwynima

20 sierpnia 2020, 14:27

Szansa na wybuch elektrowni atomowej w 2020 wynosi 1 do 400, ale oczywiście jeśli one powstaną nie będzie kopalni „wungla”, i wskaźniki bezrobocia wsród głupków wzrosną...

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 8 sierpnia 2020, 17:44

Zauważyłem, że nikt nie napisał o opłacalności, więc ja napiszę: Bezpieczni energetycznie będziemy, nie będziemy musieli sprowadzać aż tyle energii zza granicy, natomiast pozyskiwanie energii z elektrowni jądrowych nigdy nie będzie opłacalne względem kosztów, nigdy się nie zwróci, koszty budowy i eksploatacji w każdym przypadku wyjdą większe niż cena wyprodukowanego prądu, a w skrajnych przypadkach koszty przekroczą zarobki 2-krotnie CHYBA ŻE prąd podrożymy ;) A że na budowę i eksploatację elektrowni daje państwo, a państwo ma kasę od podatników, to i tak wyjdzie, że za prąd płacimy tyle samo, ale kasa w podatkach zamiast iść na służbę zdrowia, dla nauczycieli czy na niepełnosprawnych idzie na utrzymanie elektrowni xD Na końcu i tak beknie zwykły obywatel.

A co do zanieczyszczeń to nieistotne, że mniej zanieczyszcza środowisko niż węgiel, bo ogółem zanieczyszcza i to również substancjami radioaktywnymi, które trzeba zabezpieczać i zakopywać w ziemi, a nie ma pewności, że kiedyś ktoś tego nie otworzy lub że takie zużyte substancje nie będą po krótkim czasie zajmować setki albo i tysiące hektarów ziemi, więc jak chodzi o ekologię takiej elektrowni no to nie zachwyca xD To że węgiel jest gorszy nie znaczy, że nie da się lepiej.

A co do tego, że niektórych pasywnych czy też "plus energetycznych" źródeł nie można recyklingować (chociaż za rok czy dwa już można, to kwestia czasu) to....
... A elektrownię atomową można? XDDD Nie wiem co to za porównanie, nieistotne jakby ktoś chciał coś wyolbrzymić, ukryć, zataić, to i tak wychodzi na czysto, że zielona energia jest kilka do kilkunastu a w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt razy bardziej ekologiczna i to nie tylko budowa i eksploatacja, ale i też recykling po żużyciu się sprzętu.

Dlatego energia jądrowa nie jest idealna, co więcej nie jest pod każdym względem lepsza od zielonej, a wręcz na odwrót, w może kilku na kilkadziesiąt aspektów będzie lepsza, w tym przede wszystkim w bezpieczeństwie energetycznym, które można by było zapewnić i bez energii jądrowej, natomiast byłoby to kosztowne, ale i zwróciło by się nawet kilkukrotnie, więc albo:

- Wydanie średniej sumy pieniędzy bez ich zwrotu
- Wydanie dużej/wielkiej sumy pieniędzy z kilkukrotnym zwrotem, ale po pewnym czasie

Znaczy tak patrząc na rozum biednego kraju to lepiej to pierwsze, bo i tak go nie stać na to drugie, ale do czego dążę to do tego żeby nie przedobrzyć i we właściwym momencie zmienić politykę energetyczną na tę bardziej przyjazną i opłacalną, gdy tylko będzie na tyle pieniędzy, by ją zrealizować + by kraje które już mają tyle pieniędzy politykę energetyczną zmieniły zamiast robić coraz więcej jądrowej, lub co gorsza zrezygnować z obu dla gazu jak Niemcy które nie wiem co robią z tymi ruskimi z Nord Stream 2 xD Niemcy! Stahp!

Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia :)

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (12)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (12)
Avatar AdrianZandberg

19 sierpnia 2020, 07:24

@Towarzysz777: a inne wady?

Avatar Towarzysz777

19 sierpnia 2020, 12:32

@AdrianZandberg: Co inne, elektrowni inne wady? Chociażby problem ze składowaniem radioaktywnych odpadów, zakopuje się je w ziemi, ale zawsze jest większe prawdopodobieństwo na zanieczyszczenie niż gdyby odpadów w ogóle nie było lub gdyby nie były niebezpieczne.

Ponadto potrzebny jest bardzo dobrze wykwalifikowany personel dla bezpieczeństwa elektrowni, a taki personel raz że musi być wyszkolony, dwa że sowicie wynagradzany.

A jeżeli już chodzi o wyszkolenie, to zawsze istnieje prawdopodobieństwo, niewielkie, bo są systemy które temu zabiegają, ale jednak istnieje, że elektrownia będzie mieć awarię, a w najgorszym scenariuszu wybuch, elektrownie są bezpieczne, ale prawdobienstwo jest szczególnie, że im gorszy personel, im gorsza mentalność personelu tym prawdopodobieństwo większe, wystarczy jeden taki świr jak w Czarnobylu. Niebezpieczeństwo jest małe, ale nie zerowe, uważać, że nie ma ani 0,0001% szans na wybuch to twierdzić, że uran nie jest wybuchowy xD

Ponadto jak już mamy oceniać wady to jak każda elektrownia - wpływa na krajobraz oraz potrzebna jest odpowiednia infrastruktura.

Jeszcze kilka by się znalazło, bo w szkole robiliśmy porównania zalet i wad, elektrownia atomowa ma zalety, główną jest ogromna ilość dostarczanej energii czyli bezpieczeństwo energetyczne dla kraju, ale ma też wady, tak samo w sumie każde źródło energii ma wady, ale nie te same, jedne są niewidoczne a drugie biją w oczy...

Avatar Ameron

8 sierpnia 2020, 15:00

Niech to będzie prywatna elektrownia atomowa. Powstanie szybko i będzie bezpieczna, bo właściciel będzie chciał zacząć zarabiać jak najszybciej i nie dopuścić do tego by były jakieś awarie, bo to by oznaczało brak przychodów.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar Ameron

11 sierpnia 2020, 16:34

@kvp48: Bo oczywiście na wszystko potrzeba zgody i świat by się zawalił gdyby państwo nie dopilnowało co kto gdzie buduje.

Kiepski byłby to urzędnik który zamiast wydawać pozwolenie na budowę, zastanawiałby się co powie lub już mówi społeczeństwo. Tak samo jak sędzia, urzędnik nie powinien słuchać się ludzi tylko prawa. Więc jeśli inwestor mówiłby że spełni jakieś tam wymagane przez państwo normy bezpieczeństwa to nie było by podstaw by tej zgody mu nie udzielić. A skoro państwo uznało że te normy oznaczają bezpieczeństwo i stosowanie się do nich powinno zapobiec w przyszłości jakimś wypadkom, to znaczy że jest bezpiecznie.

Avatar kvp48

12 sierpnia 2020, 02:50

@Ameron: to prawda że w wielu tematach tak jest ale akurat gdy mowa o elektrowni jądrowej to nie do końca, pobirważ wiele ludzi się na tym nie zna i jak zobaczyli Czarnobyl czy Fukuszime to się zaczęli srać przed wszystkim co jądrowe a przez to trzeba było zapewnić ich że będzie bezpiecznie. I tak na przykład żeby w ogóle znaleźć miejsce pod reaktor trzeba się tyle natrudzić że szok. A organizacie międzynarodowe też się ostro do tego przypi***alają

Avatar Kolodziej_1

Edytowano - 8 sierpnia 2020, 15:21

Dalej uważam, że prototypy nowych typów reaktorów są lepsze i bezpieczniejsze niż reaktory jądrowe. Przykładowo reaktory plazmowe i fuzyjne są wydajniejsze niż używane obecnie atomowe, a plazmowe przy rozszczelnieniu nie powodują skażenia środowiska

Avatar kvp48

11 sierpnia 2020, 15:29

@Kolodziej_1: dlatego tylko czekam aż powstanie reaktor fuzyjny.

Avatar Kolodziej_1

11 sierpnia 2020, 17:23

Avatar
Pistacja15

11 sierpnia 2020, 12:46

A ślad ekologiczny? Jak zamkną kiedyś tę elektrownię to radioaktywnych elementów będzie tyle, ile pogadajców w poczekalni.

Avatar kvp48

11 sierpnia 2020, 15:05

ale ogólnie rzecz biorąc to elektrownia atomowa jest jednym z najekologiczniejszych, jeżeli nie najekologiczniejszym typem elektrowni, a napewno bardziej niż węglowa. Poza tym z czasem ludzie mogą wpaść na pomysł jak usówac odpady atomowe.

Avatar
Pistacja15

11 sierpnia 2020, 15:14

@kvp48: no w sumie masz rację

Avatar CookieKitty

10 sierpnia 2020, 11:01

nApRoMiEnIuJe Mi BoMbElKa

Avatar Towarzysz777

8 sierpnia 2020, 17:22

120 komentarzy, nice

Avatar kroganin

8 sierpnia 2020, 14:36

Przecież w Polsce miała być. Chyba budują ją już ponad 12 lat

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar shell232

8 sierpnia 2020, 16:08

@kroganin: Elektrownia Atomowa w Żarnowcu (1989) tak wiem jądrowa nie atomowa.

Avatar shell232

8 sierpnia 2020, 16:08

@kroganin: Nasz kochany rząd PO i PiSu.

Avatar starmagedon

6 sierpnia 2020, 11:21

Jądrowa nie atomowa. Atomowa to elektrownia spalająca, np.: węgiel, a w jądrowej rozszczepia się ciężkie jądra atomów pierwiastków ciężkich, np.: uran, pluton, neptun

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar darcus

8 sierpnia 2020, 15:37

@starmagedon: https://sjp.pwn.pl/sjp/elektrownia-atomowa-jadrowa;2457009.html

Avatar shell232

8 sierpnia 2020, 16:07

@starmagedon: Otóż nie podałem tylko ciekawostkę.

Avatar Xentez

8 sierpnia 2020, 16:01

Jestem w pełni za. Jeżeli się coś zje*ie (a biorąc pod uwagę nasz ustrój, to niekoniecznie), i tak sobie umrę, a moje ciało będzie mogło posłużyć roślinom nieco wcześniej

Avatar darcus

Edytowano - 8 sierpnia 2020, 14:38

Kiedy w Czarnobylu zje**li tak że bardziej zje**ć się nie dało, ale ch*j, dla ludzi to teraz wzór elektrowni atomowej xD

Avatar ZetSeter

8 sierpnia 2020, 14:49

@darcus: *kapitalistycznej działającej elektrowni

Avatar darcus

8 sierpnia 2020, 14:51

@ZetSeter: Co? Co z tym ma wspólnego kapitalizm?

Avatar ZetSeter

8 sierpnia 2020, 15:04

@darcus: Ludzie biorą przykład komunistycznej elektrowni, jako przykład działającej kapitalistycznej, o to mi chodziło

Avatar darcus

8 sierpnia 2020, 15:21

@ZetSeter: Zapewniam Cię, to czy ona jest w komunizmie, kapitalizmie, anarchizmie, czy syndykalizmie nie ma znaczenia. W każdym ustroju można zrobić dobrze i można zje**ć.

Avatar shell232

8 sierpnia 2020, 15:16

A włókna węglowe, z których mają być budowane samochody?

Avatar Frutti56

6 sierpnia 2020, 08:55

Plus jeszcze jest to energia równie ekologiczna co wiatrowa czy słoneczna

Avatar Uruchamiacz

6 sierpnia 2020, 09:29

@Frutti56: Nie licząc radioaktywnych odpadów

Avatar Frutti56

6 sierpnia 2020, 11:48

@Uruchamiacz: parę szczelnie zamkniętych beczek jest znacznie mniej szkodliwe niż tony co2 wypluwanego prosto do atmosfery przez elektrownie węglowe

Avatar Uruchamiacz

6 sierpnia 2020, 11:59

@Frutti56: Zgodzę się

Avatar Racibor

8 sierpnia 2020, 14:47

@Uruchamiacz: poza tym śmigła wiatrowe też są problematyczne bgo nie można ich z recyklingować

Avatar Maly_modelarz15

8 sierpnia 2020, 14:33

ale z polską mentalnością prawdopodobieństwo doprowadzenia do drugiego czernobylu jest dość wysokie

Avatar Havuxi

8 sierpnia 2020, 14:34

@Maly_modelarz15: Ludzie będą bojkotować elektrownię i wbijać flagi LGBT gdzie tylko popadnie bo PROMIENIOWANIE DAŁO BAKTERIE / WIRUSY ICH BOMBELKOWI i w końcu to wszystko je**ie

Avatar Maly_modelarz15

8 sierpnia 2020, 14:40

@Havuxi: no to może też, ale mniej. Myślałem bardziej o typowych radkach i wiesiach, co "ch** tam z manometrem, nic się nie dzieje" pomyślą łamiąc reguły które nie powstały na daremno i to akurat doprowadzi do katastrofy. To zwlekanie, obojętność i łamanie reguł z przekonania że nic się nie stanie, jak na wielu polskich budowach ma miejsce, a budowa to też czasem bardzo niebezpieczna robota

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Bierę!

Oto jest pytanie

Dajcie zjeść w spokoju

I co teraz?

To wydarzenie zrodziło sporo szablonów, a niektóre uaktualniło

1. Olej unosi się na wodzie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka