Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Zelka_Pl

9 września 2023, 12:28

No nie wiem teoretycznie też jest do dupy

Avatar
Konto usunięte

5 września 2020, 16:55

Akurat rolada pasuje wszędzie

Avatar CWIRRED

18 sierpnia 2020, 14:21

To był prawdziwy komunizm.

Avatar ToMaszWMorde

18 sierpnia 2020, 01:15

Wszyscy tu o marksizmie a ja bym oje**l ta rolade

Avatar Ogr_Shrek

14 sierpnia 2020, 10:55

Marksizm zakłada że zawsze ktoś kogoś musi uciskać gospodarczo i jedna grupa będzie dominować nad drugą i walczyć z nią więc wcale tak dobrych założeń nie ma

Avatar niggiddu

14 sierpnia 2020, 11:27

@Ogr_Shrek: ot typowe wytykanie zła wszędzie, gdzie się da, i przymusowe wprowadzanie "jedynej słusznej ideologii", które niczym się nie różni od praktyk fanatyków religijnych nawracających pogan nie słowem, a siłą. O ile proponowanie rozwiązań socjalistycznych drogą dialogu i z chęcią faktycznego rozwiązania problemu jest jak najbardziej akceptowalne, tak aparat terroru jedynie z chęci narzucenia swojej racji to nic innego, jak godny potępienia fanatyzm.

Avatar Mrbluecake

14 sierpnia 2020, 13:22

@niggiddu: nawet w tym "idealnym i utopijnym" marksizmie jest założenie żeby zabrać bogatym i dać biednym, które jest oczywiście w gruncie rzeczy złe bo zakłada okradanie ludzi

Avatar Ogr_Shrek

14 sierpnia 2020, 13:30

@Mrbluecake: Jedynym wyjście żeby nie była to kradzież to wszyscy dobrowolnie musieliby uwspólnić swoją własność

Co się niegdy nie stanie

Avatar niggiddu

14 sierpnia 2020, 13:51

@Mrbluecake: niby argumentu kradzieży można też użyć przeciw wyzyskowi w kapitalizmie (i taką retorykę stosują właśnie marksiści), jednakże widzę dużo większy problem. O ile się nie mylę, marksizm nazywa wyzyskiem każdą przewagę ekonomiczną ponad normę, a przewaga ta wynika wynika głównie z większej zaradności jednostki, nie zawsze z faktycznego wyzysku. I tu pojawia się problem z wyrównywaniem rezultatów - kiedy człowiek nie ma gwarancji lepszego zysku za lepszą pracę, i każdy (nawet ktoś, kto się nie stara, a tacy z pewnością byli nawet w czasach, gdy za "sabotaż gospodarczy" groziła śmierć) dostaje tyle samo, to lepsza praca automatycznie traci sens. Nie wystarczy tu tylko tłumaczenie "dobrem ogółu", bo ludzie nie są mrówkami bez własnej woli i potrzeb - każdy biolog i psycholog to potwierdzi. W rezultacie praca i produkcja leżą, a fakt pozbawiania majątku i zabijania "kułaków" czy "burżujów" tylko to potęguje, bo automatycznie uśmierca najbardziej zaradne jednostki i zniechęca resztę do starań. Jeśli się w czymś mylę, poprawcie mnie.

Avatar Zicher

18 sierpnia 2020, 00:13

@niggiddu: Burwa admin, daj możliwość dodawania komentarzy do ulubionych, bo jestem zmęczony robieniem screenów wartościowym komentarzom, jak twojemu

Avatar niggiddu

18 sierpnia 2020, 00:31

@Zicher: miło to czytać ^^

Avatar trazer

17 sierpnia 2020, 22:26

Avatar
Dio__

17 sierpnia 2020, 20:21

Ah ale ten marks tymi swoimi bzdetami ludziom krwi napsuł. Mam nadzieję, że mu teraz niewygodnie w tym jego grobie.

Avatar Nanook

17 sierpnia 2020, 20:51

Możesz się przejść nad jego grób w Highgate Cemetery w Londynie i sprawdzić. Wstęp tylko 4,5£ od osoby ;)

Avatar
Dio__

17 sierpnia 2020, 22:05

@Nanook: O ironio xD

Avatar Mrbluecake

14 sierpnia 2020, 10:06

No tak, takie słodycze i zabawki to jedyne co w dzisiejszych czasach przynoszą komunistycznie państwa w stylu ChRL

Avatar Bosku

14 sierpnia 2020, 10:42

@Mrbluecake: Chiny tak średnio są teraz komunistyczne

Avatar niggiddu

Edytowano - 14 sierpnia 2020, 10:45

@Mrbluecake: Nazwanie ChRL stricte komunistycznym jest jak dla mnie zbytnim uogólnieniem, zważywszy na stopień gospodarczych nalecialości z kapitalizmu (być może dzięki którym państwo to działa i się rozwija). Każda skrajność jest zła, i nie inaczej jest z systemami. Tak jak czysty kapitalizm skutkowałby brakiem ratunku dla osób poszkodowanych i nieograniczoną władzą wyrachowanych biznesmenów i/lub korporacji, tak czysty komunizm zakłada utopię sprzeczną z ludzką naturą, którą próbuje nieudolnie ją zmienić poprzez destabilizującą rewolucję i dogłębny aparat terroru. Dlatego też najlepiej funkcjonujące systemy niejako czerpią z różnych doktryn, dobierając stopień zapożyczeń w sposób zależny od strefy i kultury. Tak więc w jednej części świata najlepiej działały elementy kapitalistyczne, a w drugiej elementy socjalistyczne. Ale zawsze są to tylko elementy.

Avatar Mrbluecake

14 sierpnia 2020, 10:48

@niggiddu: oficjalnie państwo jest marksistowskie, więc na podstawie twojej wypowiedzi można uznać, że praktyka marksizmu w Chinach jest adekwatna do trzeciego panelu

Avatar niggiddu

14 sierpnia 2020, 11:37

@Mrbluecake: oficjalna teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. Choć przyznaję, że ChRL ma w sobie więcej naleciałości z marksizmu niż np powojenne USA (dzisiejsze to inna sprawa), cały czas zwracam uwagę na to, że nie jest to pełnoprawny komunizm, a polityczno-ekonomiczna hybryda, być może wymagająca osobnej, ścisłej nazwy (a to już wolę pozostawić specjalistom w tych dziedzinach, mających większą wiedzę ode mnie).

Avatar Mrbluecake

14 sierpnia 2020, 13:20

@niggiddu: Wiem o czym mówisz, dlatego porównałem ChRL do ostatniego panelu XD (mem tyczy się samej praktyki)

Avatar niggiddu

14 sierpnia 2020, 13:39

@Mrbluecake: nie zrozumiałem kontekstu z tym panelem, zatem przepraszam, nieporozumienie. Cieszę się, że w tej kwestii się zgadzamy :p

Avatar Papkin556

14 sierpnia 2020, 09:06

Może to nie jest to samo co teoria, ale przynajmniej wygląda apetycznie

Avatar
Tajnyuzytkownik

14 sierpnia 2020, 08:59

Wstaw ktoś pogadajca

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar niggiddu
Dodane przez: niggiddu

Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Jakby trochę nie fair

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Natychmiast grajcie lepiej, bo jak nie...

Ładne rzeczy

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka