Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Kacperus1978

21 września, 23:10

Nasze święte miasto....

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 19 września, 01:38

Jednak dla krzyżowców już chyba lepiej by zajęli Żydzi niż muzułmanie, toć do Żydów ona należała

Avatar siemak

19 września, 08:23

@Towarzysz777: Jezusa zabili
chciałbyś by morderca twojego ojca mieszkał w jego domu?

Avatar Filiposki

19 września, 08:42

@siemak: a Żydzi i Chrześcijanie nie mają prawie takiej samej religii? Bo w starym testamencie chyba się wszystko kręci wokół Żydów. Przepraszam jeśli się mylę ale w kościele jestem raz na ruski rok

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 19 września, 13:33

@siemak: Ale ty wiesz, że Jezus też był żydem? xDDD Nie ma w tym przypadku znaczenie kto go zabił bo on się tam urodził, gdyby urodził się za panowania muzułmanów tam to też by go zabili gdyby mówił że jest Synem Boga. Chodziło mi o to co mówi Filipowski, i chrześcijanie i Żydzi wierzą w Jahwe, to jest "żydowski" Bóg, Bogiem chrześcijan nie jest sam Chrystus, a Jahwe również, natomiast Allah i jego prorok Mahomet JUŻ NIE BARDZO i w przeciwieństwie do muzułmanów to miasto od zawsze należało do Żydów, zostało wybudowane przez Żydów, Żydzi zbudowali świątynię dla Jahwe więc i Boga chrześcijan, a muzułmanie? Oni by zajęli miasto wraz ze świątynią tym samym "bezczeszcząc" ją. Także nie, lepiej dla chrześcijan szczególnie w średniowieczu (bo dziś to chyba małe znaczenie) żeby Żydzi mieli Jerozolimę nie muzułmanie.

Avatar Aramil1993

21 września, 13:24

@Towarzysz777: Chrześcijaństwo i Islam są sobie bliższe niż Chrześcijaństwo i Judaizm. Islam uznaje Jezusa za Proroka, podczas gdy Żydzi zaprzeczają jego istnieniu. Co więcej współczesny Judaizm opiera się nie tylko na Starym Testamencie, co na Talmudzie który został napisany już po śmierci Jezusa jako reakcja na powstanie Chrześcijaństwa. Jest on skrajnie szowinistyczny i naucza że Goje ( jak Żydzi określają nie-żydów) są niewiele lepsi od zwierząt i promuje mentalność plemienną tz. Żydzi nie muszą stosować swoich przykazań w stosunku do gojów, mogą bezkarnie ich oszukiwań itp.
Więc nie mów mi że Chrześcijaństwo i Judaizm są bliskie. Chrześcijaństwo i Islam choć na przestrzeni wieków ze sobą walczyły to jednak darzyły się wzajemnym szacunkiem. Żydzi posunęli się nawet do stwierdzenia że to Chrześcijaństwo jest podłożem "antysemityzmu". Darzą Chrześcijan i ich religie jedynie pogardą.

Avatar Towarzysz777

21 września, 15:36

@Aramil1993: Przedstawiciele Żydów ≠ Żydzi, to stereotypy że są skąpi, cwani, nie lubią nikogo i każdego obrażają, mimo że swoje za uszami mają, come on Koran nakazuje mordować chrześcijan, to że 99,999999% tego nie robi nie znaczy, że nas lubią. Nie patrzę na to kto kogo lubi bo to nie ma najmniejszego sensu, bo mówimy tu o Jerozolimie - mieście żydowskim zbudowanym przez Żydów, miasto Dawida i Salomona, Żydów, to że dla nich liczy się wyłącznie Tora to temat poboczny bo ich nie oceniamy a oceniamy to czy lepiej dla średniowiecznych chrześcijan by Żydzi mieli miasto zbudowane ku chwale JAHWE przez Żydów czy muzułmanie którzy w średniowieczu chcieli wręcz zburzyć wszystkie świątynie, zająć i zbeszczecić miasto. Chrześcijanie mają więcej wspólnego z Żydami niż z muzułmanami a to jakie są relacje ma się nijak do miasta bo krzyżowcy twierdzili że walczą dla Boga nie dla swojego widzimisię "będzie mieć miasto ten kogo lubimy" xD Zwłaszcza że muzułmanie bezcześcili świątynie dla Jahwe w Jerozolimie i wokół, Żydzi by nie zbeszczecili, bo to ICH, a co jest lepsze, plucie na Boga czy nie plucie? To jest krótka piłka lepiej by miasto mieli Żydzi

Avatar Aramil1993

21 września, 18:45

@Towarzysz777: Problem w tym że Jerozolima należała do Żydów 2000 lat temu. Tereny te ludność arabska zamieszkuje od 1400 lat. A sami Palestyńczycy są genetycznie potomkami starożytnych Hebrajczyków. Żydzi w większość są Aszkenazi - pochodzą od nadkaspijskie plemienia Chazarów którzy w X wieku przyjęli Judaizm. Jedynie nieliczni Żydzi są Sefardyjczykami - czyli potomkami Hebrajczyków którzy wyemigrowali po tym jak Rzymianie zburzyli Świątynie w Jerozolimie. Ale znaczna cześć Hebrajczyków została i po Podbojach Arabskich przyjęła Islam - to są dzisiejsi Palestyńczycy. Koran i owszem naucza by nawracać niewiernych siłą, ale naucza też o szacunku dla ludów księgi - w tym Chrześcijan. Jeśli zaś chodzi o Judaizm - to wybacz - Czytałeś Talmud ? Otóż ja czytałem i jest to najbardziej szowinistyczny tekst jaki w życiu widziałem, Mein Kampf się przy nim chowa. I nie jest prawdą że dla Żydów "liczy się jedynie Tora" bo stanowcza większość Żydów to Żydzi Talmudyczni. Nie uznają go jedynie Żydzi ortodoksyjni i ultraortodoksyjni, ale oni w ogóle nie uznają Państwa Izrael i są z tego powodu w nim prześladowani. Tak więc nie, nie zgadzam się z tym że Jerozolima powinna być ich. Państwo Izrael powstało po drugiej wojnie światowej i siłą przejmuje ziemie Palestyńczyków, wyrzucając część za granice a resztę zamykając w de facto obozach koncentracyjnych.

Avatar Bartolinise

19 września, 08:56

Avatar siemak

18 września, 23:41

chodź Goerge ze mną
żona jagnie na obiad zrobiła
ja pokaże ci pare książek z matematyki a ty mi te swoje dziwne liście z indii

Avatar OwOcomedy

18 września, 23:46

@siemak: ten Komentarz jest wholesome i świeci jak złoto

Avatar kroganin

19 września, 01:10

@siemak: Islam nie był wtedy bardziej into matematyka niż Europa?

Avatar siemak

19 września, 08:22

@kroganin: islamcy koleżcy zachowali wiele kopi ksiąg ze starożytności gdy chrześcijanie palili bibliotekę w Aleksandri

Avatar Jejathebest

18 września, 23:50

Avatar Kejdzej

18 września, 23:39

Trzeba więc zrobić sojusz przeciw (((nim)))

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Brak avatara
Dodane przez: Oldjedai
Tagi: #walka, #krzyżak

Zabrakło, czy co?

Bo jest taka strona z memami, proszę Pani

Logiczne

Krzesła sprowokowane mogą być niebezpieczne

Tymczasem na e-lekcji

Tęsknię za dziadkiem

Z cyklu malarstwo: Olej na płótnie

To będzie 9,70

Mocny metalowy płot

Brzmi znajomo

Programista ostateczny

Hello there

Działa bez zarzutu

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Kiedy spędziliście stulecia na wzajemnych walkach tylko po to, żeby Żydzi zajęli Jerozolimę