Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar KubaPatykPL

18 listopada 2020, 14:32

Ale każda pizza to fast food lub kebab na płasko

Avatar Piotreksulk

27 października 2020, 20:45

Uwaga, pizza ma 2 rodzaje. Amerykanska (nowo jorska) i wloska. Wloska pizza to typowa pizza tradycyjna a amerykanska ma najrozniejsze dodatki. Sam przepis jest podobny i zajmuje bodajze 2 dni poniewaz ciasto musi odstac 24-48h zeby bylo lepsze. Jest nazywana fast foodem poniewaz w ameryce jest ona juz gotowa a ty tylko prosisz o kawalek, nie robia ci jej na zamowienie, ona juz jest gotowa wiec w zasadzie dostajesz ja w 2 min

Avatar Piotreksulk

27 października 2020, 20:45

@Piotreksulk: swoja droga polecam wam robic ciasto 2 dni, raz tak zrobilem, gdy ciasto odstalo te 48h bylo wrecz doskonale, polecam

Avatar SerdeczneWitam

28 października 2020, 18:46

@Piotreksulk: A masz przepis na to ciasto? w sensie jakie składniki i ich proporcje.

Avatar Piotreksulk

28 października 2020, 22:17

@SerdeczneWitam: a ciasto proste, ogolnie to same drozdze, oliwa, sol, cukier i woda. 250ml wody, 0.5kg maki, lyzeczka cukru, pol lyzeczki soli ale mozna minimalnie zmienic do smaku, kapka oliwy i 30g drozdzy. Drozdze mieszasz z odrobina wody i cukrem i odstawiasz az pojawi sie piana. W tym czasie do miski dajesz make, reszte wody i oliwe, dodajesz drozdze i mieszasz, po lekkim wymieszaniu dajesz sol i mieszasz do uzyskania jednolitej masy. Do miski wlewasz odrobine oliwy i rozprowadzasz ja po sciankach (az do samej gory) i wsadasz ciasto podzielone ma kulki (oliwa jest po to by nie przywarlo i zeby dostalo troszke wiecej smaku). Przykrywasz folia i odstawiasz do lodowki do 48h. Im dluzej tym bardziej puszyste ciasto. Po wszystkim wyciagasz kulki i formujesz pizze, najlepiej uzywac tylko rak, bez walka i starac sie nie ucinac ciasta. Im wiecej ucinasz czy ugniatasz walkiem, tym mniek puszyste. Gdy masz uformowane ciasto (osobiscie polecam jak najciensze z duza iloscia sosu bo wtedy rozplywa sie w ustach ale to wszystko kwestia gustu) kladziesz je na najlepiej rozgrzana blache wysmarowana oliwa i dajesz skladniki, nie zaluj sera bo bedzie sucha. Pieczesz wedle uznania, byleby nie bylo surowe. Komentarz dlugi ale przepis prosty. Polecam

Avatar SerdeczneWitam

29 października 2020, 13:16

@Piotreksulk: Bardzo dziękuję ^^

Avatar ZYCIE_MOIM123ZYCIEM

27 października 2020, 21:18

Zacznijmy od tego, że na pizzę trzeba trochę czasu poświęcić, więc nazwa "fast food" trochę nie pasi. Jak wy sądzicie?

Avatar kapitanborys

28 października 2020, 10:07

@ZYCIE_MOIM123ZYCIEM: no fast foodem to nie jest to na pewno

Avatar Bonnie_MLG

27 października 2020, 17:26

Pizza:
-Ciasto z którego można zrobić chleb
-sos pomidorowy
-starty ser
-dodatki np. Salami, szynka, pieczarki, itp

Ale od nawet jednego kawałka nawet na mieciąc ludzie tyją

Avatar Gore_123

24 października 2020, 21:36

A wiecie, że we Włoszech pizza to jedzenie dla biednych?

Avatar onui2

23 października 2020, 15:26

Dla mnie fastfood to jedzenie które robimy 5-15 min nie 30 (jak pizzę)

Avatar antonippp

23 października 2020, 15:29

@onui2: a jak robimy je minute to co wtedy lol

Avatar starmagedon

Edytowano - 23 października 2020, 15:31

@antonippp: Super-duper fastfood.

Avatar onui2

23 października 2020, 15:32

@antonippp: jakby nadal fastfood, 5 definiuje jako granicę górną

Avatar antonippp

23 października 2020, 15:32

Avatar antonippp

23 października 2020, 15:33

@onui2: a 15 minut to jaka granica jest

Avatar Rozwydrzony_bachor_2

Edytowano - 23 października 2020, 15:34

@onui2: Jak coś to ciasto do pizzy, żeby było dobre musi odleżeć 20 godzin

Avatar onui2

23 października 2020, 15:54

@Rozwydrzony_bachor_2: ja wolę zrobić w 30 min i potem upiec

Avatar onui2

23 października 2020, 15:54

@antonippp: to jest moja granica

Avatar NormalnyCzlowiek

Edytowano - 23 października 2020, 16:20

@antonippp: granica górniejsza

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar rumcajschr
Dodane przez: rumcajschr

A jednak zrobili to w ten sposób

To by wystarczyło

Jesteś wybrańcem panie profesorze

Nie idź!

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka