Wiem że minął ponad rok, ale chciałbym dodać że wyścigi NASCAR nie są takie łatwe jak się co poniektórym wydaje, kierowcy NASCAR przez 99% wyścigu jeżdżą z maksymalną prędkością (około 330-340 km/h), praktycznie cały czas mając obok siebie przeciwników, choć na większości torów (w sezonie NASCAR są też tradycyjne zakręty) są tylko 4 zakręty to te zakręty są bardzo długie a w większości przypadków zakręty również są przejeżdżane z maksymalną prędkością, w NASCAR kierowca musi być praktycznie cały czas skupiony.
@wetekin: Różnice:
1. Na miękkiej nawierzchni
2. Na motorach
3. Prędkość 4-krotnie mniejsza
Ale czego spodziewać się po takim zamożnym kraju jak Polsza.
Nascar to dobre wyścigi. Może się śmiejecie że haha 2 zakręty dla d**ili ale to nie takie łatwe. Przy takich prędkościach musisz uważać żeby cię nie zniosło bo inaczej zabijesz siebie i 5 innych osób obok. Zresztą podajcie mi sport samochodowy który ma bardziej epickie wypadki
Poza tym bierze w nich udział twórca uśmiechów 6 letnich dzieci Zygzak McQueen 11/10
Ciężko zachować kontrolę przy takich prędkościach na zakręcie. Wyobraź sobie jedziesz w tych wyścigach i skręcasz. Jeden błąd i wpi***alasz się w bandę z prawie czterema stówami na liczniku. Nawet bez pasów masz jakieś 5-10 % szans na wyjście bez szwanku. No chyba, że masz pojazd taki jak wyścigówki w TM Nations Forever z 2008. Je**iesz w barierkę z siedmioma stówami na godzinę i tylko głowę delikatnie ci przechyli do przodu.
głównie sie śmieją, bo to się słabo ogląda. Np. Skoki. Gościu skacze na wiele metrów i musi wylądować bez szwanku! To wyczyn, ale ogląda się na ogół średnio, bo to skok, lot, lądiwanie. Dla typowego zjadacza chleba to nuda
Komentarze
Odśwież12 listopada 2020, 21:32
NASCAR > F1
Odpisz
Edytowano - 1 stycznia 2022, 10:56
Wiem że minął ponad rok, ale chciałbym dodać że wyścigi NASCAR nie są takie łatwe jak się co poniektórym wydaje, kierowcy NASCAR przez 99% wyścigu jeżdżą z maksymalną prędkością (około 330-340 km/h), praktycznie cały czas mając obok siebie przeciwników, choć na większości torów (w sezonie NASCAR są też tradycyjne zakręty) są tylko 4 zakręty to te zakręty są bardzo długie a w większości przypadków zakręty również są przejeżdżane z maksymalną prędkością, w NASCAR kierowca musi być praktycznie cały czas skupiony.
Odpisz
28 października 2020, 18:10
Kierowcy NASCAR: *skręcają w prawo*
Dosłownie wszyscy:
Odpisz
1 stycznia 2022, 10:39
@maslo123_5: *W lewo
Choć to też nie do końca prawda ponieważ w sezonie jest też parę torów "tradycyjnych" z zakrętami w lewo i prawo.
Odpisz
1 stycznia 2022, 10:44
chodzi mi o to że mino założeń skręcają w prawo przez co każdy krzyczy z przerażenie oraz zdziwienia
Odpisz
29 października 2020, 22:43
TO są te wyścigi co ciągle jadą po okręgu?
Odpisz
30 października 2020, 11:03
@TheExpertt: to samo co w filmie AUTA
Odpisz
1 stycznia 2022, 10:35
@TheExpertt: Nie tylko, w sezonie jest też parę torów "tradycyjnych" z zakrętami w lewo i prawo.
Odpisz
30 października 2020, 09:59
Literówka wgl
Odpisz
28 października 2020, 18:16
Spoiler: W Polsce masz to samo ale nazywa się to ,,Żużel'
Odpisz
Edytowano - 28 października 2020, 18:21
@wetekin: Różnice:
1. Na miękkiej nawierzchni
2. Na motorach
3. Prędkość 4-krotnie mniejsza
Ale czego spodziewać się po takim zamożnym kraju jak Polsza.
Odpisz
29 października 2020, 22:45
to bardzo fajny motorsport i te motory nie mają hamulców
Odpisz
30 października 2020, 07:45
@TheExpertt: Masz rację, ale rzadko co oglądam.
Odpisz
Edytowano - 30 października 2020, 06:41
Co ciekawe, nascar odbywa się nie tylko na torach w kształcie okręgu, ale też na takich z dużą ilością zakrętów i różnic wysokości.
Odpisz
29 października 2020, 20:33
Równie ciekawe co Formuła 1
Odpisz
29 października 2020, 20:57
@dominichouse: bez przesady w f1 można dla własnej przegwai wykorzystać zakręty
Odpisz
29 października 2020, 21:07
@Polakowaty: w naskarze może zadarzyć się wypadek przez co może duża ilość aut na raz wypaść
Odpisz
1 stycznia 2022, 10:42
@dominichouse: Moim zdaniem nawet ciekawsze...
Odpisz
1 stycznia 2022, 10:45
@Polakowaty: W F1 przewagę głównie daje samochód, w NASCAR wynik jest bardziej zależny od umiejętności kierowcy
Odpisz
28 października 2020, 18:13
Nascar to dobre wyścigi. Może się śmiejecie że haha 2 zakręty dla d**ili ale to nie takie łatwe. Przy takich prędkościach musisz uważać żeby cię nie zniosło bo inaczej zabijesz siebie i 5 innych osób obok. Zresztą podajcie mi sport samochodowy który ma bardziej epickie wypadki
Poza tym bierze w nich udział twórca uśmiechów 6 letnich dzieci Zygzak McQueen 11/10
Odpisz
28 października 2020, 18:19
Ciężko zachować kontrolę przy takich prędkościach na zakręcie. Wyobraź sobie jedziesz w tych wyścigach i skręcasz. Jeden błąd i wpi***alasz się w bandę z prawie czterema stówami na liczniku. Nawet bez pasów masz jakieś 5-10 % szans na wyjście bez szwanku. No chyba, że masz pojazd taki jak wyścigówki w TM Nations Forever z 2008. Je**iesz w barierkę z siedmioma stówami na godzinę i tylko głowę delikatnie ci przechyli do przodu.
Odpisz
28 października 2020, 18:21
a żużel?
Odpisz
Edytowano - 28 października 2020, 18:23
@Polakowaty: o ile nikt ci po głowie nie przejedzie to po wywaleniu chociaż masz wmiare wysokie szanse na przeżycie
Odpisz
29 października 2020, 19:27
głównie sie śmieją, bo to się słabo ogląda. Np. Skoki. Gościu skacze na wiele metrów i musi wylądować bez szwanku! To wyczyn, ale ogląda się na ogół średnio, bo to skok, lot, lądiwanie. Dla typowego zjadacza chleba to nuda
Odpisz
29 października 2020, 20:54
trzeba też uważać na pozostałości gumy na obrzeżach toru.
Odpisz
Edytowano - 28 października 2020, 18:12
Ciekawostka: Samochody NASCAR mogą osiągnąć prędkość do 400 km/h.
Odpisz
28 października 2020, 18:12
Monsterek gwiazda screenshota
Odpisz