Pacyfizm przede wszystkim
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Najbardziej realistyczny spośród modów
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Równi i równiejsi
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Można, tylko trzeba wstawać rano
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież9 grudnia 2020, 20:19
a Islandia? oni nawet nie mają swojej armii!
Odpisz
9 grudnia 2020, 20:53
@Kvack: Islandia brała udział w 3 "cod war", gdzie walczyła o strefę wyłącznych połowów z Wielką Brytanią.
Działo się to w roku 58, 72 i 75. Ostatecznie, wygrała Islandia 50 krotnie zwiększając tą strefę, pod groźbą zamknięcia morskiej bazy NATO.
I, tak jest to parodia zimnej wojny.
Odpisz
9 grudnia 2020, 20:58
@Darwidx: piękne
Odpisz
10 grudnia 2020, 09:43
@Kvack: III rzesza ją atakowała, pozwoliła Amerykanom na przejście przez siebie do III rzeszy
Odpisz
10 grudnia 2020, 10:08
@Nie_zajety_login: Brytyjczycy w 1940 ją zajęli.
Odpisz
8 grudnia 2020, 10:49
Co się uj...liście Szwajcarii? A Szwecja, która miała w 85 % tą samą sytuację przed Wojnami Światowymi?
Odpisz
8 grudnia 2020, 11:00
Ale szwajcaria jest najdłużej pozostającym pacyfistycznie państwem od czasu swojego powstania czyli ok 1300 roku
Odpisz
Edytowano - 8 grudnia 2020, 11:05
Tak się składa, że Szwajcaria często plątała się w wiele międzynarodowych konfliktów. Szwecja zwykle wchodziła w okoliczne wojny niż walczyła z 20 narodami. Dodam, że oba kraje ogłosiły neutralność w 1815, Szwecja bodajże nawet w 1814.
Odpisz
8 grudnia 2020, 11:45
Ale nie wzieli udziału w nim dyplomatycznie żadnych działań wojennych też nie prowadzili
Odpisz
8 grudnia 2020, 15:29
Szwajcaria prowadziła mnóstwo kampanii i wojen. A ostatnią wojnę toczyli bodajże w 1797 z Francją.
Odpisz
9 grudnia 2020, 20:45
Chodzi o to że zarówno podczas 1 jak i w 2 wojnie światowej, wszyscy sąsiedzi Szwajcarii poza Liechtensteinem, brali aktywny udział i odnieśli ogromne straty, jest to mem zachodni, lecz nie wiem dokładnie jakiego źródła.
Odpisz
10 grudnia 2020, 08:01
@Darwidx: W II WŚ Szwajcaria brała udział, ale gospodarczy. Przekazywała do banków m.in. Niemieckie złoto (które swoją drogą było w większości kradzione od ludności cywilnej) czy też Francuskie.
Odpisz
10 grudnia 2020, 08:48
W ten sposób mógłbyś wciągnąć prawie cały świat do wojny
Odpisz
10 grudnia 2020, 08:50
@Darwidx: Właśnie dlatego Niemcy się dorobili. Złoto przechowali w Szwajcarii.
Odpisz
10 grudnia 2020, 09:42
III rzesza ją zaatakowała
Odpisz
Edytowano - 10 grudnia 2020, 09:46
@Nie_zajety_login: Otóż NIE! Mylisz się i to srogo. Były plany ataku, ale krótko po wojnie. Szwajcaria w 1941 miała 400 k żołnierzy, którzy byli wręcz zawodowymi alpinistami. Niemcy by się nie przebili, więc musieli gromadzić siły.
Odpisz
10 grudnia 2020, 09:55
dobrze, nie przebili się ale atakowali
Odpisz
10 grudnia 2020, 10:06
@Nie_zajety_login: Absolutnie. Nie zaatakowali. Włosi mieli zamiar w 1946 ruszyć, gdy po prostu byłaby bezużyteczna, ale wyszło jak wyszło. Niemcy w ogóle nie ruszyli na nich. Nie wypowiedzieli im wojny ani nie atakowali.
Odpisz
9 grudnia 2020, 23:11
Ach te 52 Dębiec
Odpisz
8 grudnia 2020, 10:33
Kanada i Islandia:
Odpisz
8 grudnia 2020, 10:35
@DinoSummer: Nie no mordo oficjalnie kanada jako kolonia Anglii wspomagała ich w wojnie.
Odpisz
Edytowano - 8 grudnia 2020, 10:36
@DinoSummer: a islandia robiła za azyl dla duńskiej rodziny królewskiej
Odpisz
8 grudnia 2020, 10:57
Myślałem, że nie walczyli na wojnie od 150 lat.
Odpisz
Edytowano - 8 grudnia 2020, 11:02
@DinoSummer: Teoretycznie nie walczyli ( mam tu na myśli Kanadę i Islandię) ale politycznie brali w niej udział jako takich działań wojskowych nie urządzali ale wojna to polityka zaś szwajcaria od ponad 600 - 700 lat nie walczyła w żadnej wojnie
Odpisz
8 grudnia 2020, 10:42
virgin reszta europy
chad Szwajcaria
Odpisz