Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar KufelMleka

Edytowano - 4 stycznia, 16:57

Ej, no, wiecie, to nie zawsze tak jest. Są też podane przypadki, gdzie anioł przypominał człowieka, a nawet przypadek, gdzie pod postacią podobnego człowiekowi anioła Bóg kroczył zwyczajnie zwykłą ścieżką.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (24)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (24)
Avatar xXkuba22Xx

6 stycznia, 20:23

@KufelMleka: fantazją i szaleństwem nie pokonasz logiki i racjonalności

Avatar KufelMleka

6 stycznia, 20:27

@xXkuba22Xx: A nawet więcej - nie muszę ich pokonać.

Avatar Landark

4 stycznia, 17:03

To dowód na to, że Biblia jest prawdziwa. Kto wpadłby na pomysł stworzenia takiej istoty tysiące lat temu jak nie natchniony przez Boga?
(ewentualnie ktoś w tłumaczeniu się j*bnął i błąd był powtarzany do dzisiaj, ale co ja tam wiem. Znawcą Biblii nie jestem

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar orzech39

5 stycznia, 20:45

@Landark: anioły tak nie wyglądają a przynajmniej nie dosłownie bo jako byty niematerialne nie mają ciała i wyglądu. Ich cechy wyglądu to symbole

Avatar kolkav5

6 stycznia, 15:33

@Landark: xd

Avatar KacperSyta

6 stycznia, 12:04

Avatar Znokuuu

6 stycznia, 06:20

Jeśli tak wyglądają anioły to jak potwornie musi wyglądać bóg

Avatar Memixgroszkowaty

6 stycznia, 07:43

@Znokuuu: Tak wyglądają anioły, ale raczej Bóg nie musi wyglądać okropnie. Bóg w religii chrześcijańskiej przybiera różne postacie a i tak najprawdopodobniej jest to zwykły głos. Chociaż według Biblii Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo, ale jak wiemy Bibliia zazwyczaj się myli

Avatar torelq

Edytowano - 5 stycznia, 23:20

Z tego co kojarzę, w ten sposób przedstawiane są tylko trony (niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę)

Avatar hubss05

4 stycznia, 18:07

Ma ktoś fragment biblii gdzie opisują takiego anioła?

Avatar BDMVIP

5 stycznia, 20:27

@hubss05: 4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący oraz blask dokoła niego, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, ze środka ognia. 5 Pośrodku było coś podobnego do czterech Istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. 6 Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. 7 Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz wygładzony. 8 Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza i skrzydła owych czterech istot - 9 skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. 10 Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze cielca i oblicze orła, 11 oblicza ich i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. 12 Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc, nie odwracały się.
13 W środku między tymi Istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi Istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask, a z ognia wychodziły błyskawice. 14 Istoty żyjące biegały tam i z powrotem niczym błyskawice.
15 Przypatrzyłem się tym Istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech Istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół i ich wykonanie odznaczały się połyskiem topazu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się, idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. 19 A gdy te Istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś te Istoty żyjące podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 21 Gdy szły [te istoty], szły i one, a gdy przystawały, również i koła się zatrzymywały; gdy one od ziemi się podrywały, podrywały się z nimi także koła, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 22 Nad głowami tych Istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, w górze. 23 Pod sklepieniem jednak skrzydła ich były wzniesione, jedne przy drugich; u każdej z nich dwoje pokrywało ich tułowie. 24 Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielkich wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 25 Nad sklepieniem, które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone.

Avatar BDMVIP

5 stycznia, 20:30

@BDMVIP: 26 Ponad sklepieniem, które znajdowało się nad ich głowami, było coś, co wyglądało jak szafir, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. 27 Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, który wyglądał jak ogień wokół niego. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądem przypominało ogień, a wokół niego roztaczał się blask. 28 Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie padłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.

Księga Ezechiela rdz. 1

Avatar Boberek00

4 stycznia, 17:20

Trochę straszne
Trochę majestatyczne

Avatar
MrPidgeon

4 stycznia, 17:31

@Boberek00: O, idealny kompromis

Avatar The_Crusader

Edytowano - 4 stycznia, 16:56

Ciekawe, jak by ksiądz zareagował na taką instalację

Avatar Komarzyca

4 stycznia, 16:55

słodki

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar podrozniczkaMadzia
Dodane przez: podrozniczkaMadzia

POV: Spamiłeś szkieletami jedzącymi parówki w czekoladzie w tunelu z Mojżeszem

Terraria to naprawdę dobra gra

Dobra, zaakceptuj

Dobrze, że to tylko jedno piętro

Geniusz

Ale jak to...

Przecież jest tylko jedna słuszna interpretacja

Rogalik

Big brain time

Gruba akcja

Tam znajdę odpowiedź

Matematyczne śmieszki

Tylko nie to!

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka