@Crln_7: Jeżeli nie bawimy się w czepianie szczegółów typu wiek niemowlęcia lub bycie "zbyt starym", to tak, wiek może nie mieć znaczenia. Jednak co jeżeli nikt w okolicy nie oferuje tego typu pracy? Co, jeżeli nawet oferuje, to znalazł się ktoś inny na twoje miejsce i mimo starań jakie poczynił byś by dostać tę pracę, to jej nie otrzymasz? Co jeżeli nie można podjąć się innej pracy z podobnych powodów co wyżej? Co jeżeli twoje pójście do pracy wiąże się z cierpieniem rodziny w innym aspekcie np twoja pomoc jest konieczna lub nieoceniona i zabraknięcie twojej osoby może bardzo zachwiać sytuację w jakiej znajduje się rodzina (chociaż to trochę kłóci się z pojęciem darmozjada)? Co jeżeli nawet jest możliwość pójścia do pracy, ale za marne pieniądze (niby pieniądz nie śmierdzi, ale to mało efektywne, a czas to wartościowa rzecz, więc warto także spojrzeć pod jego kątem)
Ogólnie można o czymś takim sporo powiedzieć i wizja tego w jaki sposób to przedstawiłeś jest bardzo uogólniona, a wręcz spłycona, nie wszystko jest takie proste jak się wydaje
@Dark43Hunter: "używane w znaczeniu, że pieniądze bez względu na sposób ich zarobienia (lub pozyskania) są tak samo chętnie przyjmowane." - wydaje mi się, że poprawnie tego użyłem, przyjmowane są w tym kontekście jako efekt jakiejś pracy, tyle, że nieefektywnej
@Dark43Hunter: No tak, ale nie przedstawiłem tego w jakiś inny sposób.
W skrócie napisałem, że niektórzy mogą uważać, że lepiej mieć jakiekolwiek, nawet marne pieniądze, niż ich nie mieć (czyli uważają, że pieniądze nie śmierdzą), ale ja uważam, że powinno szanować się swój czas i wysiłek, bo można te czynniki lepiej wykorzystać
Komentarze
Odśwież10 stycznia 2021, 23:50
Tak jak u mnie z czasem na granie..... Zazwyczaj dostaje w tedy 25 minut dodatkowego czasu
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:03
Dałem serce i wdółgłosa
Odpisz
10 stycznia 2021, 22:38
@Mr0czny:
Odpisz
11 stycznia 2021, 07:45
@Mr0czny: dałem serce i wdółgłosa oraz wguregłoa no i komentarz
Odpisz
10 stycznia 2021, 20:35
Idź do pracy? Wiek to nie wymówka, ulotki można roznosić w każdym wieku. Przestańcie być piątym kołem u wozu dla rodziców.
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:05
@Crln_7: Jeżeli nie bawimy się w czepianie szczegółów typu wiek niemowlęcia lub bycie "zbyt starym", to tak, wiek może nie mieć znaczenia. Jednak co jeżeli nikt w okolicy nie oferuje tego typu pracy? Co, jeżeli nawet oferuje, to znalazł się ktoś inny na twoje miejsce i mimo starań jakie poczynił byś by dostać tę pracę, to jej nie otrzymasz? Co jeżeli nie można podjąć się innej pracy z podobnych powodów co wyżej? Co jeżeli twoje pójście do pracy wiąże się z cierpieniem rodziny w innym aspekcie np twoja pomoc jest konieczna lub nieoceniona i zabraknięcie twojej osoby może bardzo zachwiać sytuację w jakiej znajduje się rodzina (chociaż to trochę kłóci się z pojęciem darmozjada)? Co jeżeli nawet jest możliwość pójścia do pracy, ale za marne pieniądze (niby pieniądz nie śmierdzi, ale to mało efektywne, a czas to wartościowa rzecz, więc warto także spojrzeć pod jego kątem)
Ogólnie można o czymś takim sporo powiedzieć i wizja tego w jaki sposób to przedstawiłeś jest bardzo uogólniona, a wręcz spłycona, nie wszystko jest takie proste jak się wydaje
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:12
@Reiji: Źle użyłeś stwierdzenia ''Pieniądze nie śmierdzą''
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:15
@Dark43Hunter: Zawsze byłem przekonany, że obie formy są poprawne, a tu proszę, warto zapamiętać
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:16
@Reiji: Chodziło mi o znacznie
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:19
@Dark43Hunter: "używane w znaczeniu, że pieniądze bez względu na sposób ich zarobienia (lub pozyskania) są tak samo chętnie przyjmowane." - wydaje mi się, że poprawnie tego użyłem, przyjmowane są w tym kontekście jako efekt jakiejś pracy, tyle, że nieefektywnej
Odpisz
10 stycznia 2021, 21:20
@Reiji: Sorry nie zrozumiałem kontekstu
Odpisz
12 stycznia 2021, 09:39
@Reiji: Przeczytałem to jeszcze raz, "pieniądze nie śmierdzą" oznacza że niezależnie od sposobu ich pozyskania są tyle samo warte
Odpisz
12 stycznia 2021, 10:11
@Dark43Hunter: No tak, ale nie przedstawiłem tego w jakiś inny sposób.
W skrócie napisałem, że niektórzy mogą uważać, że lepiej mieć jakiekolwiek, nawet marne pieniądze, niż ich nie mieć (czyli uważają, że pieniądze nie śmierdzą), ale ja uważam, że powinno szanować się swój czas i wysiłek, bo można te czynniki lepiej wykorzystać
Odpisz
12 stycznia 2021, 12:38
@Crln_7: To nie XX wiek gdzie 6-latek rozdawał gazety...
Odpisz
8 stycznia 2021, 10:51
ten szablon niedługo
Odpisz