Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Sebzer

11 stycznia, 14:06

literalnie taką myśl miałem wczoraj, zacząłem myśleć smutne rzeczy i w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że przecież nie mam komu o tym gadać więc powiedziałem sobie ,,no i ch*j (z tego)" przestań się użalać i zająłem się sprawami istotnymi. I wam powiem, że to jest lepsze niż jęczeć komuś jak to nam źole lepiej się wziąć za siebie

Avatar kroganin

12 stycznia, 11:40

@Sebzer: Mam podobnie. Egoistyczne jest zrzucanie własnych problemów na kogoś, więc "no i ...j" i do przodu

Avatar Nocta

Edytowano - 13 stycznia, 10:24

@Sebzer: jest różnica między jeczeniem komuś nad głową, a dzieleniem się problemami. Jedno jest toksyczne i destrukcyjne, drugie może być wspierające i budujące. Wszystko zależy od komu, kiedy i jak mówimy o naszym problemie. Dla przykładu rozmowa z psychologiem nie byłaby jęczeniem, ale ciągle wrzucanie jak komuś źle do każdej rozmowy już tak. Niektóre rzeczy lepiej obgadać i wyrzucić z siebie jeżeli ma się zaufaną osobę, która chętnie posłucha. Są też rzeczy, z którymi człowiek nie poradzi sobie samym "dam sobie radę"

Avatar rolewicz3

13 stycznia, 10:29

@kroganin: Szczerze mówiąc nie sądzę, że powiedzieć o swoich problemach komuś jest równe z zrzuceniem ich na kogoś. Nie oczekuje się przecież, że dana osoba za ciebie rozwiąże twoje problemy. Zauważyłem jednak, że większości łatwiej jest mówić komuś, nawet jeśli to monolog, niż samemu nad tym myśleć.
Czasem, kiedy mają wybór i o nim mówią to zauważą, że o jednym wypowiadają się trochę bardziej pochlebnie, czyli, że podświadomie próbują tej drugiej osobie, która nie wie nic, pokazać przewagę jednej z opcji. Innym razem odwrotność, jak tak masz komuś, kto nie zna żadnej z tych dwóch rzeczy, obiektywnie opisać i zauważasz, że jedno z nich ma wiele minusów, a nie oferuje więcej plusów niż opcja druga. Jeszcze innym razem chodzi o to, że wydaje ci się, że twój problem jest wielki i wyjątkowy, a tu się okazuje, że każdy go ma i z nim żyje. Prosty przykład jakiś, załóżmy, że ci się z ojcem nie układa. Wydaje ci się, że tragedia, w końcu rodzina to powinna być zawsze razem, a tu się okazuje, że większość znajomych, z którymi jesteś szczery (a nie te k...y co chcą udowodnić swoją wyższość albo pogłębić twoje zmartwienia), ma podobnie, nawet jeśli z różnych powodów. Z jednego ojciec ciągle robi żarty, inny nie dogaduje się w kwestii jego przyszłości, bo mu już ojciec zaplanował karierę informatyka, a on chce być lekarzem, inny jeszcze czegoś w ojcu nie lubi, co prowadzi do zwad, i nagle jakoś raźniej, kiedy złamiesz tą bańkę "idealności" i pogodzisz się, że to nic złego mieć taki problem.
Ostatnia rzecz, powiedzenie "no i ...j" nie rozwiąże problemu. Czasem powinieneś się zatrzymać i poszukać rozwiązań lub błędów w swoim zachowaniu. Co jak wyżej opisałem jest raźniejsze w grupie. Udawanie, że wszystko jest dobrze w końcu się na tobie odbije, problem zlewany latami w końcu nałoży się z paroma innymi i nie starczy ci do rozwiązania wszystkich czasu, pieniędzy i/lub cierpliwości.

Avatar nazyk

13 stycznia, 10:54

@Sebzer: ja działam tak że, gdy czuję się smutnie, to myślę sobie "mój przodek z niedźwiedziem się napi...alał o mięso, a ja tu "cierpię", bo dostałem kosza. Nie nie, tak nie będzie"

Avatar Ukryty_W_Cieniu

11 stycznia, 11:31

Dobrze jest mieć znajomych. Całkowite życie ssmotnika nie jest dobre.

Avatar KufelMleka

Edytowano - 11 stycznia, 10:00

Samotność nie jest w porządku.
Ale, z drugiej strony, ktoś może niezmiernie łatwo nanieść w głąb twojego jestestwa wielkie ilości ch*jozy, a tą trudno wyrugować kiedy indziej, niż w samotności.

Avatar Courtney

11 stycznia, 09:59

no i cześć

Avatar KeBe_W13

11 stycznia, 09:58

Rel m.in. dlatego już nie jestem smutny :)

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Niestety...

Ładny

Miasto się samo nie zbuduje

Opłacało się

Zrozumiałe, miej fajny dzień

Mało brakowało

Ciekawe, czym zapłaci

Spróbuj tej sałatki, dobra jest

Taka ciekawostka

Zło(to)

Co

Poliglota

Rodzic roku

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka