każda szkoła ma prawo ustalić sobie progi ocenowe takie jakie chce, w podstawie programowej oceny są zapisane słownie mniej więcej w postaci "uczeń nie potrafi wykonać polecenia nawet z pomocą nauczyciela - 1, uczeń potrafi wykonać polecenie przy znacznej pomocy nauczyciela-2, nieznaczna pomoc - 3, bez pomocy ale z drobnymi błędami 4, bez pomocy i błędów -5, uczeń wykonuje zadania bez pomocy i błędów oraz posiada wiedzę większą niż wymaga podstawa programowa - 6". Dokument z wymaganiami jest sporo dłuższy ale mniej więcej do tego sie sprowadza
@Xerol: No i bardzo dobrze, lol. Powinno być nawet więcej.
Chciałbyś, żeby auto Ci naprawiał mechanik, który wie jak to zrobić tylko w 70% (a to 30% czego nie wie, może by nawet spowodowało kolejną usterkę, żebyś musiał znowu jechać do mechanika)?
No właśnie.
@YeahBatch_Piss: tylko że w egzaminach na procent wynik praktycznie nigdy nie jest zbyt dokładną oceną umiejętności. Jeśli ja miałbym wybierać między mechanikiem który w sytuacjach codziennych potrafi rozwiązać większość problemów z samochodem, ale w sytuacjach stresowych i pod presją czasu ma problemy ze skupieniem, zapamiętywaniem i odtwarzaniem informacji, a mechanikiem który potrafi obudzony w środku nocy podać nazwę każdej jednej śruby jaka znajduje się w samochodzie, ale nie jest w stanie zrobić niczego co wykracza poza konwencjonalne problemy i metody opisane w podręcznikach, to moim zdaniem ten pierwszy jest dużo lepszym mechanikiem niż ten drugi mimo że procenty na egzaminach mówią że jest odwrotnie
@BloodWarsKing: Nie znam statutu twojej szkoły,ale to stałoby w sprzeczności z większością tych,które spotkałem.Nauczyciel ma niby prawo modyfikować procenty,ale do pewnego stopnia.Są k..a granice
U mnie była taka typiara z chemii, co kochała wartościowości, jak zrobiła kartkówkę to zapomniałeś choćby jednej z damego pierwiastka (a potrafi być ich całkiem sporo) to ocena w dół. 30 pierwiastków, w ...j wartościowości i jak się domyślacie, dostałem szmatę z liczba punktów 26/30
Komentarze
Odśwież23 listopada 2021, 19:23
F
Odpisz
9 kwietnia 2021, 09:12
Lub Chiny
Odpisz
2 lutego 2021, 10:45
wg moich obliczeń 65 % to 3.
Odpisz
2 lutego 2021, 10:55
w mojej szkole jest to 2
Odpisz
2 lutego 2021, 11:01
@BloodyEyes: To zależy.
U mnie jest chyba tak:
1 - 0-29 %
2 - 30-54 %
3 - 55-74 %
4 - 75-89 %
5 - 90-95 %
6 - 96-100 %
Mogłem źle podać. (Chodzę do 7 klasy jak coś).
Odpisz
2 lutego 2021, 11:02
to u ciebie light u mnie fopeito do 41% jest 2
Odpisz
2 lutego 2021, 11:26
u mnie podobnie tylko 3 od 54 i 5od 97
Odpisz
2 lutego 2021, 11:58
@harry_malfoy: jest możliwe żeby podstawówkach były inne kryteria oceniania?
Odpisz
2 lutego 2021, 12:05
@JAMAN11: u mnie żeby 6 trzeba mieć 100 nwm czm u niego jest od 96
Odpisz
2 lutego 2021, 12:47
@harry_malfoy: u mnie 95
Odpisz
2 lutego 2021, 12:51
@harry_malfoy: To zależy. Czasem muszę mieć wszystkie punkty by mieć 6.
Odpisz
2 lutego 2021, 15:28
@JAMAN11: Chyba tak, u mnie w technikum trzeba mieć 50% na 2
Odpisz
6 lutego 2021, 20:05
każda szkoła ma prawo ustalić sobie progi ocenowe takie jakie chce, w podstawie programowej oceny są zapisane słownie mniej więcej w postaci "uczeń nie potrafi wykonać polecenia nawet z pomocą nauczyciela - 1, uczeń potrafi wykonać polecenie przy znacznej pomocy nauczyciela-2, nieznaczna pomoc - 3, bez pomocy ale z drobnymi błędami 4, bez pomocy i błędów -5, uczeń wykonuje zadania bez pomocy i błędów oraz posiada wiedzę większą niż wymaga podstawa programowa - 6". Dokument z wymaganiami jest sporo dłuższy ale mniej więcej do tego sie sprowadza
Odpisz
8 lutego 2021, 15:43
Niedostateczna
0 - 30 %
Dopuszczająca
31 - 50 %
Dostateczna
51 - 68 %
Dobra
69 - 86 %
Bardzo dobra
87 - 96 %
Celująca
97 - 100 %
tak jest u mnie
Odpisz
16 lutego 2021, 07:50
u mnie jest 0-50% 2 51-74 3 75-85 4 i 86 100 5
Odpisz
6 lutego 2021, 00:48
technikum
przedmioty zawodowe
70% ocena 2
Odpisz
6 lutego 2021, 16:40
@Xerol: No i bardzo dobrze, lol. Powinno być nawet więcej.
Chciałbyś, żeby auto Ci naprawiał mechanik, który wie jak to zrobić tylko w 70% (a to 30% czego nie wie, może by nawet spowodowało kolejną usterkę, żebyś musiał znowu jechać do mechanika)?
No właśnie.
Odpisz
6 lutego 2021, 18:51
@YeahBatch_Piss: Masz rację, u mnie w 2 technikum akurat dostaje się piątki z zawodowych przemdiotów za wysyłanie notatek z lekcji...
Odpisz
6 lutego 2021, 19:59
@YeahBatch_Piss: tylko że w egzaminach na procent wynik praktycznie nigdy nie jest zbyt dokładną oceną umiejętności. Jeśli ja miałbym wybierać między mechanikiem który w sytuacjach codziennych potrafi rozwiązać większość problemów z samochodem, ale w sytuacjach stresowych i pod presją czasu ma problemy ze skupieniem, zapamiętywaniem i odtwarzaniem informacji, a mechanikiem który potrafi obudzony w środku nocy podać nazwę każdej jednej śruby jaka znajduje się w samochodzie, ale nie jest w stanie zrobić niczego co wykracza poza konwencjonalne problemy i metody opisane w podręcznikach, to moim zdaniem ten pierwszy jest dużo lepszym mechanikiem niż ten drugi mimo że procenty na egzaminach mówią że jest odwrotnie
Odpisz
8 lutego 2021, 18:46
@Xerol: za moich czasów było 75%, macie teraz łatwiej
Odpisz
11 lutego 2021, 17:37
@FluttershyIsNOTaDoormat: za moich czasów...
Odpisz
11 lutego 2021, 19:08
"a kurrrrrła kiedyś to było"
Odpisz
8 lutego 2021, 18:46
na zawodowym musisz mieć 75% żeby zdać z tego co pamiętam
Odpisz
4 lutego 2021, 18:23
Powered by EA
Żeby odblokować prawdziwą ocenę musisz zapłacić jedynie 100zł.
Odpisz
5 lutego 2021, 12:05
jeśli chcesz powiększyć ocene zapłać 150 zł
Odpisz
2 lutego 2021, 19:58
U mnie typo od niemieckiego od 75% stawia dwójki dopiero
Odpisz
3 lutego 2021, 09:54
@BloodWarsKing: co?
Odpisz
3 lutego 2021, 10:27
@BloodWarsKing: co.
Odpisz
3 lutego 2021, 15:16
@Sebzer: Niestety to co słyszycie. Na szczęście ja jestem na rosyjskim, ale typo uwalił jednego opa odemnie z klasy w zeszłym roku
Odpisz
4 lutego 2021, 14:27
@BloodWarsKing: k...a OP nie znaczy chłop
Odpisz
Edytowano - 4 lutego 2021, 17:38
@BloodWarsKing: Nie znam statutu twojej szkoły,ale to stałoby w sprzeczności z większością tych,które spotkałem.Nauczyciel ma niby prawo modyfikować procenty,ale do pewnego stopnia.Są k..a granice
Odpisz
4 lutego 2021, 22:45
@MemicznyInkwizytor: Nauczyciel może modyfikować procenty jak chce
Odpisz
2 lutego 2021, 10:13
Nic dziwnego. W technikum żeby zaliczyć zawodowy (test zawodowy na koniec szkoły), trzeba było mieć 40% z testu odpowiedzi i 75% z praktycznego.
Odpisz
2 lutego 2021, 10:26
@hemos:
U mnie tu i tu jest ustawione 50 %, więc tutaj jest przesada.
Odpisz
2 lutego 2021, 10:32
@hemos: 50% z testu teoretycznego (a, b, c, d), nie 40...
I egzamin nie jest na koniec szkoły, tylko np. u mnie na koniec 3 i w połowie 4 kl.
Odpisz
2 lutego 2021, 10:33
@Monster_: Pozdro dla ogarniętego kolegi z technikum
Odpisz
2 lutego 2021, 10:38
Pozdrawiam kolegę, pozdrawiam
Odpisz
2 lutego 2021, 11:07
@Monster_: u mnie jutro praktyka
Odpisz
2 lutego 2021, 11:25
@jwushsb: powodzenia, chociaż to ta łatwiejsza cześć.
Odpisz
Edytowano - 2 lutego 2021, 16:43
@hemos: u mnie trzeba było mieć 50% z teorii (czyli a,b,c,d) oraz 75% z praktyki (egzaminów razem było po 4, dwie z teorii i dwie z praktyki)
Odpisz
2 lutego 2021, 18:10
@jwushsb: Dopiero?
Jaka kwalifikacja?
Odpisz
3 lutego 2021, 09:53
@Monster_: u mnie na końcu drugiej klasy, i na końcu 5 chyba
Odpisz
3 lutego 2021, 18:55
@Monster_: inne lata inne przepisy mój drogi. Matura 10/11
Odpisz
3 lutego 2021, 19:28
@hemos: A no chyba, że tak 😅
Odpisz
3 lutego 2021, 16:18
studia be like
Odpisz
2 lutego 2021, 22:47
Ostatnio takie wymagania ocenowe miałem na matematyce w gimnazjum na testach na komputerach
Odpisz
2 lutego 2021, 20:10
u mnie na praktycznych trzeba mieć 75% na dwa także xD
Odpisz
2 lutego 2021, 15:46
U mnie była taka typiara z chemii, co kochała wartościowości, jak zrobiła kartkówkę to zapomniałeś choćby jednej z damego pierwiastka (a potrafi być ich całkiem sporo) to ocena w dół. 30 pierwiastków, w ...j wartościowości i jak się domyślacie, dostałem szmatę z liczba punktów 26/30
Odpisz
2 lutego 2021, 12:54
Ja bym tak tej sprawy nie zostawiła..
Odpisz
2 lutego 2021, 12:15
egzamin zawodowy be like:
Odpisz
2 lutego 2021, 11:49
U mnie na studiach z niektórych przedmiotów 60% to minimum żeby zdać. Ta osoba dostałaby 3
Odpisz