Lego jest drogie ale zestawy są zwykle większe i wyglądają dobrze, cobi robi hajs na twoim starym fanatyku drugiej wojny światowej zestawami które sie rozwalają jak sie je za mocno dotknie
jakość klocków jest dobra, tylko że zestawy są projektowane na odpie..... W cobi jest niezbędne minimum i nie ma zbyt wiele klocków poza tymi które widać. W większych zestawach lego nawet i połowa zestawu jest na rusztowanie żeby cały zestaw był stabilny i nie rozsypał się od dmuchnięcia
@pieslolubca34: jak porównujesz zestawy to porównuj chociaż trochę podobne. Wiadomo że zestaw który jest klockiem w kształcie który sam w sobie jest jest dosyć stabilny będzie mieć mniej rusztowań niż zestaw w kształcie geometrycznego koszmaru który dodatkowo jeszcze sie rusza
@Marequel: Większość zestawów cobi to pojazdy a nie budynki...
Więc to co mówisz to czyste kłamstwo. Fakt kiedyś Cobi było bardzo słabe, ale od dobrych kilku lat Cobi jest naprawdę świetnymi klockami, więc nie pisz kłamstw
chodzi o to że lego robi takie family
Friendly klocki a Cobi nazistowskie maszyny które zabijały ludzi, a co do tego że "walą se konia do tej firmy"to po prostu jest tu rzesza fanów tych klocków ¯\_(ツ)_/¯
o mój bosze my to czady prawdziwe bo ćśniemy beke z masowych morderstw a te virdżiny z leko to burwa tylko jakiechś marne miasta i nic innego (ch.. z tym że lego ma 10 razy większą różnorodność)
Szkoda, że Cobi skupia się na pojazdach w rzeczywistości istniejących lub ogólnie wojennych, a nie na czymś typu Star Wars czy coś takiego. No chyba, że to kwestia licencji, którą Lego ma i blokuje możliwość rozwoju Cobi w taką stronę.
Słuszna uwaga, może coś w tym jest. Ale osobiście uważam, że gdyby mieli równą sobie konkurencję, to Lego samo też zeszłoby z cen, a tak to są monopolem w tym biznesie i sami mogą ustalić cenę jaką chcą, która jest zawyżona i to pewnie kilkukrotnie.
@jacek1s: tylko że w takim przypadku nikt by nie miał w tym interesu, szczególnie firma sprzedająca licencję. Po co taki disney miałby sprzedać licencję dwóm konkurującym ze sobą firmom skoro efektem będzie to że w sumie zarobi mniej
@Marequel: Wiesz, to też nie musi być Star Wars, może coś innego typu Star trek, to też by zbudowało jakąś konkurencję, a licencja byłaby tylko dla Lego i tylko dla Cobi. No i też dla Cobi byłoby taniej kupić Star trekową licencję, a statki ze Star treka wcale nie są takie najgorsze, bo niektóre są o wiele ciekawsze i ładniejsze niż te ze Star Wars.
@jacek1s: z jednej strony w sumie tak, ale z drugiej nie wiem ile marek by chciało utwierdzać konsumentów w patrzeniu na siebie jak na tanią alternatywę
@Marequel: Disney bierze pieniądze za okres licencji, nie procent od sprzedanego produktu. Cobi się po prostu nie opłaca konkurować z lego, a już na pewno nie płacić tę samą kwotę za licencję (gdy zarobki LEGO to 2 miliardy dolarów rocznie, a COBI 2 miliony dolarów)
Komentarze
Odśwież27 lutego 2021, 12:04
Mhmhm myślałem że w ostatniej części mema będzie bul dupy o to że cobi robi tylko wojenne
Odpisz
6 marca 2021, 09:06
@Zacmiony: robi też nie wojenne
Odpisz
27 lutego 2021, 11:51
Lego jest drogie ale zestawy są zwykle większe i wyglądają dobrze, cobi robi hajs na twoim starym fanatyku drugiej wojny światowej zestawami które sie rozwalają jak sie je za mocno dotknie
Odpisz
27 lutego 2021, 14:31
@Marequel: trochę przesadzasz, cobi jest bardzo dobrej jakości
Odpisz
27 lutego 2021, 18:59
jakość klocków jest dobra, tylko że zestawy są projektowane na odpie..... W cobi jest niezbędne minimum i nie ma zbyt wiele klocków poza tymi które widać. W większych zestawach lego nawet i połowa zestawu jest na rusztowanie żeby cały zestaw był stabilny i nie rozsypał się od dmuchnięcia
Odpisz
28 lutego 2021, 08:44
@Marequel: w czołgu na podstawe jest z 70%zestawu a nie ja w lego city domy t wysoki ścany
Odpisz
28 lutego 2021, 10:54
@pieslolubca34: jak porównujesz zestawy to porównuj chociaż trochę podobne. Wiadomo że zestaw który jest klockiem w kształcie który sam w sobie jest jest dosyć stabilny będzie mieć mniej rusztowań niż zestaw w kształcie geometrycznego koszmaru który dodatkowo jeszcze sie rusza
Odpisz
Edytowano - 2 marca 2021, 11:51
@Marequel: Większość zestawów cobi to pojazdy a nie budynki...
Więc to co mówisz to czyste kłamstwo. Fakt kiedyś Cobi było bardzo słabe, ale od dobrych kilku lat Cobi jest naprawdę świetnymi klockami, więc nie pisz kłamstw
Odpisz
3 marca 2021, 00:29
pisze na bazie tego jakie mam doświadczenie z tą firmą. No i akurat to nie ja zacząłem porównywać zestawy cobi z lego city
Odpisz
3 marca 2021, 00:43
@Marequel: Kiedynostatnio kupiłeś zestaw cobi i jaki to był? Tak z ciekawości
Odpisz
Edytowano - 28 lutego 2021, 10:25
Akurat różnorodność zestawów teraz się pomniejszyła.
Odpisz
28 lutego 2021, 09:33
Moim zdaniem jedynym minusem cobi są ręce ludzików które łatwo się łamią. :(
Odpisz
27 lutego 2021, 11:59
Hitler car
Odpisz
27 lutego 2021, 18:31
@sucharek1203: bardziej myślę iż goering a nie hitler car
Odpisz
27 lutego 2021, 22:27
@wybitny_koles: no faktycznie komuś brakuje wąsa
Odpisz
27 lutego 2021, 21:03
Cobi się nie certoli
Odpisz
27 lutego 2021, 11:46
Lego r*cha was na kasę a Cobi r*cha was na wasze zainteresowanie historią
-Ale panie Stark jestem niczym bez tej serii
-Jeżeli jesteś bez niej niczym to na nią nie zasługujesz
Odpisz
27 lutego 2021, 12:10
Cobi poprostu zapełnia niszę klocków historycznych i wojennych. Lego nie robi, więc zauważyli okazję i teraz zyskują.
Odpisz
27 lutego 2021, 12:18
@nuiqes: to coś dziwnie głośnie to jak na "niszę" lol
Odpisz
27 lutego 2021, 12:20
w jakim sensie "głośne"?
Odpisz
27 lutego 2021, 12:46
@nuiqes: dziwnie często widzę mema walącego konia do tej firmy jak np ten podczas gdy memy o lego widać ras na ruski rok ostatnio
Odpisz
27 lutego 2021, 14:30
chodzi o to że lego robi takie family
Friendly klocki a Cobi nazistowskie maszyny które zabijały ludzi, a co do tego że "walą se konia do tej firmy"to po prostu jest tu rzesza fanów tych klocków ¯\_(ツ)_/¯
Odpisz
27 lutego 2021, 14:43
o mój bosze my to czady prawdziwe bo ćśniemy beke z masowych morderstw a te virdżiny z leko to burwa tylko jakiechś marne miasta i nic innego (ch.. z tym że lego ma 10 razy większą różnorodność)
Odpisz
27 lutego 2021, 14:44
czy ja się śmieje? buduj z czego chcesz tak długo dopóki sparwaia ci radość lol
Odpisz
27 lutego 2021, 14:45
nie mówię że ty ale tak wygląda tu przeciętny mem o cobi
Odpisz
27 lutego 2021, 14:46
¯\_(ツ)_/¯ takie mamy społeczeństwo
Odpisz
27 lutego 2021, 14:49
żyjemy w społeczeństwie gdzie ludzie są za leniwi na research i pie....ą że każdy zestaw lego jest za minimalnie 400 zeta
Odpisz
27 lutego 2021, 18:34
panie policjancie humoru, przepraszam, że nie mogę się śmiać z nieodpowiednich żartów aaa
Odpisz
Edytowano - 27 lutego 2021, 18:51
nie że nie możesz ale to się nudne robi
I k...a zaczyna się, na głównej jest i fani cobi zaczną się do mnie pruć
Odpisz
27 lutego 2021, 18:18
Cobi better
Odpisz
27 lutego 2021, 16:05
Cobi jest Zajebiste
Odpisz
27 lutego 2021, 16:52
Odpisz
27 lutego 2021, 17:34
@Rey_Palpatine:
Odpisz
27 lutego 2021, 11:20
https://memy.jeja.pl/732737,a-przeciez-mozna-taniej.html (pacz komentarze)
Odpisz
27 lutego 2021, 11:23
przecież ci napisałem
Odpisz
27 lutego 2021, 11:24
@Racibor: ale nie sądziłem że się przyjmie lol
Odpisz
27 lutego 2021, 16:05
i cyk przeszło, a ze familijny to spodobał się adminom i szybko przeszedł
Odpisz
27 lutego 2021, 11:20
Szkoda, że Cobi skupia się na pojazdach w rzeczywistości istniejących lub ogólnie wojennych, a nie na czymś typu Star Wars czy coś takiego. No chyba, że to kwestia licencji, którą Lego ma i blokuje możliwość rozwoju Cobi w taką stronę.
Odpisz
27 lutego 2021, 11:21
@jacek1s: skupiają się prawie tylko ja tym przez to że lego tego nie rohi
Odpisz
27 lutego 2021, 11:23
@jacek1s: takie licencje są raczej w ...j drogie, a opłacalność na początku nie pewna
Odpisz
27 lutego 2021, 11:27
@jacek1s: Cobi jest tanie, bo właśnie nie bawi się w licencję od takich molochów jak sw
Odpisz
27 lutego 2021, 11:29
@jacek1s: dobrze że nie robią tego samego- większa różnorodność
Odpisz
27 lutego 2021, 11:31
Słuszna uwaga, może coś w tym jest. Ale osobiście uważam, że gdyby mieli równą sobie konkurencję, to Lego samo też zeszłoby z cen, a tak to są monopolem w tym biznesie i sami mogą ustalić cenę jaką chcą, która jest zawyżona i to pewnie kilkukrotnie.
Odpisz
27 lutego 2021, 11:47
@jacek1s: tylko że w takim przypadku nikt by nie miał w tym interesu, szczególnie firma sprzedająca licencję. Po co taki disney miałby sprzedać licencję dwóm konkurującym ze sobą firmom skoro efektem będzie to że w sumie zarobi mniej
Odpisz
27 lutego 2021, 11:51
@Marequel: Wiesz, to też nie musi być Star Wars, może coś innego typu Star trek, to też by zbudowało jakąś konkurencję, a licencja byłaby tylko dla Lego i tylko dla Cobi. No i też dla Cobi byłoby taniej kupić Star trekową licencję, a statki ze Star treka wcale nie są takie najgorsze, bo niektóre są o wiele ciekawsze i ładniejsze niż te ze Star Wars.
Odpisz
27 lutego 2021, 11:55
@jacek1s: z jednej strony w sumie tak, ale z drugiej nie wiem ile marek by chciało utwierdzać konsumentów w patrzeniu na siebie jak na tanią alternatywę
Odpisz
27 lutego 2021, 11:56
@Marequel: Disney bierze pieniądze za okres licencji, nie procent od sprzedanego produktu. Cobi się po prostu nie opłaca konkurować z lego, a już na pewno nie płacić tę samą kwotę za licencję (gdy zarobki LEGO to 2 miliardy dolarów rocznie, a COBI 2 miliony dolarów)
Odpisz
Edytowano - 27 lutego 2021, 11:35
IS THAT FUCKING BATTLESHIP BISMARCK?
Odpisz