Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

18 lipca 2015, 14:39

Zgadzam się z tym. Człowiek nie ma być dobry dla nagrody tylko, dlatego, bo to jest słuszne. A chrześcijaństwo zabrania chwalenia się tym co się zrobiło dla człowieka i względem Boga.

Avatar hamster033

5 stycznia 2015, 10:56

Katolik (i każda inna osoba) nie powinien robić dobrych rzeczy na pokaz tylko po to, by pomóc innym.

Avatar Style

Edytowano - 24 marca 2014, 21:26

Czy ktoś zdaje sobie sprawę że to jest scena z filmu pt. "Witaj w klubie" (chodzi o obrazek)?

Avatar fruszerka

Edytowano - 16 marca 2014, 12:29

Nie ma nic gorszego od katolika, który jest dla Ciebie miły i uczynny, robi coś dobrego tylko po to, żeby jego Bóg łaskawie wpuścił go do raju (czy gdzie tam sobie chrześcijanie idą po śmierci). Jak tu nie kopnąć takiego fałszywego dziada w dupę? Jeżeli ktoś udaje dobrego człowieka tylko po to, by się komuś przypodobać, to rzeczywiście jest kawałem żałosnego ścierwa, godnym pogardy. Mam nadzieję, że obrazek trafi na główną, bo być może przemówi komuś do rozumu.

Avatar jacek1s

18 marca 2014, 18:04

@fruszerka: Nie sądzę by ten obrazek wzbudził jakieś większe refleksje aczkolwiek na pewno wzbudzi różne kontrowersję. Twoja prośba się spełniła :D

Avatar Jendrula420

Edytowano - 18 marca 2014, 19:24

@fruszerka: Zbawienie w chrześcijaństwie uzyskuje się poprzez uznanie Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Człowiek sam siebie swoimi uczynkami zbawić nie może. No ale takie czasy :) Wspaniałych i rozsądnych ateistów i ciemnych, słabych psychicznie ścierw wierzących w bajeczki, co? :)

Avatar WiemKimJestes

18 marca 2014, 19:55

@fruszerka: Czym innym jest ktoś kto udaje przyjaciela chociaż cię nie cierpi, a czym innym jest to, że jeszcze cię nie zabił tylko dlatego, że wiara go powstrzymuje pomimo, że cię nie cierpi. :P

Avatar fruszerka

Edytowano - 18 marca 2014, 19:58

@Jendrula420: @Jendrula420: Wytłumacz mi to, proszę, bo może niekumata jestem. Piszesz, że "człowiek sam siebie swoimi uczynkami zbawić nie może". Och, naprawdę? Czyli dla Twojego Boga nie ma najmniejszego znaczenia, co robisz w swoim życiu, jakim jesteś człowiekiem? Jemu wystarczy to, że w Niego wierzysz i uznajesz za swojego "Pana"? Mam rozumieć, że człowiek, który był zbrodniarzem przez całe swoje życie będzie potraktowany na równi z tym, który czynił dobro? Piszesz, że takie czasy. No, ale skoro na tym - według Ciebie - polega wiara chrześcijańska, to się nie dziw, że coraz więcej ludzi od niej odchodzi. Była ona dobra w średniowieczu, żeby pospólstwo trzymać krótko za pysk. Czasy się zmieniają, ale czy ludzie...?

Avatar Jendrula420

18 marca 2014, 20:21

@fruszerka: Ma znaczenie. Przyjmujesz Boga jako swojego Pana to znaczy stosujesz się do jego zasad. A zasady znamy jako przykazania, nauki itp. Uznanie Jezusa za Zbawiciela to nie kilkusekundowa modlitwa, w której to powiesz, ale całe życie, którym pokażesz że faktycznie Jezus jest dla Ciebie królem. "Nie każdy kto mówi Mi : Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebieskiego". Chodziło mi głównie o to, że podstawą do zbawienia w chrześcijaństwie jest ofiara Jezusa na krzyżu, jako odkupienie grzechów, a nie dobre uczynki. Faktycznie - ludzie się nie zmieniają. Jedni żyją z Bogiem, drudzy całe życie pienią się ze złości, że ktoś ma czelność wierzyć w Boga, jeszcze inni mają wyrąbane

Avatar Mijak

18 marca 2014, 23:36

@fruszerka: Przykro mi, ale z tym "nie ma nic gorszego" to się nie zgodzę. Owszem, lepiej być dobrym i uczynnym "bo tak", niż dla boskiej nagrody, ale nie każdy tak potrafi. I wtedy wiara się przydaje, choć przestrzeganie wszelkich religijnych przykazań już niekoniecznie.

Avatar fruszerka

Edytowano - 19 marca 2014, 12:06

@Mijak: To jest właśnie to. Ludzie nie potrafią być dobrzy, bo sami tego chcą, tylko w imię czegoś tam; nie dla siebie samych, czy dla innych ludzi, ale dla kogoś tam, w kogo "wierzą". Tak, jakby się próbowali usprawiedliwiać. "Wiara się przydaje". Jak dla kogo. Ja nie potrzebuję wierzyć w żadne bóstwo, aby być dobrym człowiekiem (ja się za takiego uważam). Co do tych przykazań... najzabawniejsze jest to, że niejeden ateista tak nie grzeszy przeciwko Bogu (zakładając, że jest), jak co niektórzy, uważający się za Jego wyznawców.

Avatar Siemien

19 marca 2014, 12:59

@Jendrula420: Przecież ludzie innej wiary i ateiści, jeśli czynią dobro, mają szansę wstąpić do nieba. Jezus umarł na krzyżu za WSZYSTKICH.

Avatar Jendrula420

19 marca 2014, 17:43

@Siemien: Prawda, za wszystkich bez wyjątku. Ale masz wolną wolę i to Ty decydujesz czy tej ofiary chcesz czy nie. Niektórzy nie chcą, nikt ich nie zmusza :)

Avatar Mijak

19 marca 2014, 23:10

@Siemien: Tak, ale zdaje mi się, że zgodnie z nauką Kościoła większym grzechem jest odrzucić wiarę katolicką, niż kraść i mordować całe życie, o ile tuż przed śmiercią będzie się tego żałować.

Avatar Mijak

20 marca 2014, 00:34

@Siemien: W sumie jestem w stanie sam sobie to wyjaśnić, ale jestem ciekaw twojej wersji.

Avatar Siemien

20 marca 2014, 10:30

@Mijak: Z tego co się dowiedziałem na lekcjach religii i w kościele, dobry ateista lub innowierca może przyjąć Jezusa na Zbawiciela na łożu śmierci lub już po "tamtej stronie" i zostanie zbawiony (wpierw jednak musi odbyć karę wv czyśćcu) Jednak to dotyczyło tylko osób wychowanych w swojej religii i ateizmie, osoby które świadomie odrzucili chrześcijaństwo mają, jak to moja katechetka powiedziała, "pod górkę".

Avatar osxso

19 marca 2014, 14:52

ludzie nie pojmujecie że to jakiś kretyn ??
i nie we do cholery do czego można przypisać takie słowo jak ścierwo !

Avatar Siemien

19 marca 2014, 12:54

Nawet robiąc dobre uczynki ważna jest intencja i powód. Bóg będzie brał pod uwagę to czy robiłeś to dla pieniędzy, po to aby uczynić zło lub nawet jeśli robiłeś to tylko, żeby dostać się do nieba. Chrześcijanin ma czynić dobro bez względu na nagrodę.

Avatar SockPuppet

18 marca 2014, 18:40

Ja czynię dobro i okazuję miłosierdzie, ponieważ chcę być księżniczką z bajki, a one zawsze są dobre i miłe. A w oczekiwaniu na Boską nagrodę walczę z niewiernymi i bezbożnikami.

Avatar
Konto usunięte

18 marca 2014, 19:27

@SockPuppet: księżniczką ??

Avatar SockPuppet

19 marca 2014, 09:35

Tak. Dlaczego pytasz?

Avatar Omeg12

18 marca 2014, 19:36

Proste, logiczne, prawdziwe.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Paranoja

Za każdym razem

Wiedza to nie wszystko

Młoda krew w polityce

Cóż za wyróżnienie

Jak miło

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka