Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Hiholatek

24 stycznia, 21:41

Kara dla Ewy jest niesprawiedliwa, dostała cięższą karę mimo że Adam dokonał tego samego czynu co Ewka, on został przez Ewkę podkuszony, ona zaś przez węża, jednak na to samo wychodzi, dodatkowo Ewka miała krótszy staż w raju, co za tym idzie mniej doświadczenia w otaczającym ją świecie. Karą za to przewinienie jest to, że w przypadku mężczyzn oni muszą teraz walczyć o jedzenie, a kobiety będą rodzić w bólu. Mamy XXI Wiek jedyną walką jaką możemy napotkać to walka o karpia w Lidlu przed świętami i to zarówno udział w tym biorą mężczyźni jak i kobiety, a w kwestii ciąży/porodu nic się nie zmieniło. No w *** sprawiedliwe xD

Avatar Eiren

Edytowano - 24 stycznia, 21:52

@Hiholatek: Nie. Ewa w odróżnieniu od Adama popełniła dwie winy, bo nie tylko sama sprzeciwiła się Bogu, ale też podkusiła męża do złego.

Avatar przemek1ni

Edytowano - 24 stycznia, 22:00

@Hiholatek: Zmieniło się. Kobiety w społeczeństwach, w których mężczyźni nie muszą tak utrzymywać kobiet jak dawniej, dużo rzadziej rodzą, więc obiektywnie przeżywają mniej bólu porodowego, rzadziej muszą też sobie radzić z poronieniami dzięki lepszej medycynie, do tego kobiety mają środki łagodzące bóle miesiączkowe, które też miały być karą dla Ewy.
Tak więc nie mów proszę, że nic się nie zmieniło

Avatar Hiholatek

24 stycznia, 22:17

@przemek1ni: Nie mogę się zgodzić z żadnym zdaniem które napisałeś. Z jednej strony tak, jest o wiele lepiej niż wcześniej z drugiej strony, to że jakaś kobieta mniej przeżywa bóle menstruacyjne, bądź lepiej przebiegała ciążą jak i poród, nie oznacza, że u wszystkich tak jest, a bóle nawet przy mocnych środkach antybólowych, są nieraz nie do zniesienia i żadna medycyna w tym nie pomoże, a łowy zostały całkowicie zatracone (No chyba, że na jakimś bezludziu).

Avatar Hiholatek

24 stycznia, 22:21

@Eiren: Tylko dalej Adam jest winny, tak samo sprzeciwił się Bogu + powtórzę, Adam miał większy staż w przeciwieństwie do Ewy.

Avatar przemek1ni

24 stycznia, 23:35

@Hiholatek: "tak, jest o wiele lepiej niż wcześniej".
To brzmi tak, jakbyś się właśnie zgodził z całością mojej wypowiedzi. Tak, masz rację, jest o wiele lepiej. Nie zgadzasz się z tym, że wszystkie kobiety nie odczuwają bólu porodowego, ale ja tego nie napisałem, więc nadal zgadzasz się z całą moją wypowiedzią.
Tak czy siak.
Co do walk i łowów, o których cały czas piszesz - nie wiem, skąd ci się to wzięło, bo biblijny zapis dużo prędzej traktuje o trudach rolnictwa, a nie polowań, nie ma tam sugestii tego, że mężczyźni mają dosłownie walczyć o przetrwanie, a jedynie harować. Tak, łowy odeszły w niepamięć, ale biblijna kara Adama brzmi dużo bardziej jak rolnictwo, niż jak polowania. Męskie trudy pracy, aby wyżywić rodzinę, tylko częściowo się zmniejszyły, bo nadal istnieje sporo zawodów fizycznych i takich, gdzie przeważnie to właśnie mężczyźni narażają życie i zdrowie, więc parafrazując ciebie - to że jakiś mężczyzna mniej naraża życie, aby się utrzymać lub nie musi sobie przez połowę dnia łamać karku tak jak dawniej nie oznacza, że u wszystkich tak jest.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia I guess
(Na marginesie dodaję, że w krytyce zmniejszenia się kary mężczyzn kompletnie nie zauważyłeś, że dodatkowy fragment kary Ewy o podległości kobiety wobec mężczyzny obecnie też nie jest tak oczywistą sprawą, jak w czasach autora, czyżby jedkak kara k*biet obiektywnie się zmniejszyła?)

Avatar Hiholatek

25 stycznia, 17:23

@przemek1ni: Zgodziłam się z tym, że dzięki medycynie można w jakiś sposób pomóc przy porodzie/ciąży/okresie, ale kłamstwem by było napisanie, że medycyna pomaga w każdym przypadku, więc dlatego się z tym nie zgadzam bo ty objąłeś kobiety jak by w jedną całość coś w stylu ,,jeżeli jedna kobieta na 5 posiada jabłko, to oznacza, że żadna nie ma jabłka"
Całkowicie zapomniałam o tym, byciu podległym, co tylko bardziej mnie przekonuje w tym, że kara dla Ewy była jeszcze bardziej niesprawiedliwa.

Avatar przemek1ni

25 stycznia, 17:40

@Hiholatek: Zgadzam się, za złamanie jedynej istniejącej zasady, tak głupio prostej jak "weź nie tykaj tego jedynego drzewa we wszechświecie" powinna ponieść dużo ostrzejsze konsekwencje

Avatar Hiholatek

25 stycznia, 20:02

@przemek1ni: Tak samo jak Adam powinien ponieść takie same konsekwencje

Avatar przemek1ni

25 stycznia, 20:23

Avatar Hiholatek

26 stycznia, 16:46

@przemek1ni: ,,Tylko dalej Adam jest winny, tak samo sprzeciwił się Bogu + powtórzę, Adam miał większy staż w przeciwieństwie do Ewy." Dosłownie kłócimy się o postacie fikcyjne xD

Avatar przemek1ni

26 stycznia, 17:33

@Hiholatek: Ale to jest strasznie głupi argument. Nie masz pojęcia, ile krócej Ewa istniała od Adama, bo historia nie zawiera o tym informacji, nie można więc zakładać, że była tam za krótko, aby ogarnąć panujące w tym regionie prawo.
Jednozdaniowe, jednozasadowe prawo, które nie mogło być już prostsze do ogarnięcia. Musiała je znać i ogarniać jego sens, sama Wężowi je wyrecytowała, po czym oj*bała swoją porcję i wcisnęła innej owoc drugiej osobie, która z kolei już nikomu innemu owoca nie wciskała. Bóg wobec Adama może mieć tylko jeden zarzut, wobec Ewy dwa.
Męczy mnie ta dyskusja, każdy argument odrzucasz, bo tak. Nie ciągnę wątku dalej

Avatar Hiholatek

26 stycznia, 19:57

@przemek1ni: Ale ty to samo robisz z moimi argumentami, odrzucasz je na tym polega dyskusja, po prostu nie zgadzamy się ze sobą, i nie zmienimy zdania, bo według ciebie to Ewka jest najbardziej winna, a według mnie oboje zawinili na tym samym poziomie.
Ciężko byłoby wcisnąć komuś ,,owoc,, jak tylko dwóch ich było, komu innemu miał to wcisnąć? Sarnie? Powtórzę, kłócimy się o fikcyjne postacie.

Avatar jejak_nr1

25 stycznia, 20:50

bóg nie istnieje a papierz piepszył dzieci

Avatar IkarAviator

25 stycznia, 11:42

A dodatkowe żebro tyle razy uchroniłoby mnie od bólu... reklamacja. Bogu, weź zewaporuj tę niewdzięcznicę, co się gdzieś po świecie szlaja i nie chce marnować czasu na poznanie mnie i daj mi moje żebro

Avatar Figarus

24 stycznia, 23:52

Nosz burwa, dopiero zacząłem...

Avatar Krzycho112

24 stycznia, 23:32

Ciekawi mnie co by było gdyby tylko jedno z nich znajdło owoc

Avatar Arceronth

24 stycznia, 22:29

Jeśli zostawisz nóż w zasięgu 3 letniego dziecka i powiesz mu, żeby nie dotykało, a później widzisz że dziecko się zraniło.
Czy naprawdę to wina dziecka, czy ciebie?

Avatar patryko1234

24 stycznia, 21:41

Konkluzja: Wina zawsze leży po stronie kobiety

Avatar nwmjakomdacnazwexd

24 stycznia, 22:03

@patryko1234: Tuska*

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia, 22:13

@nwmjakomdacnazwexd: Płot twist: Tusk to kobieta

Avatar Filipos129

20 stycznia, 16:46

tez lubie fantasy

Avatar Jesiotr

20 stycznia, 17:41

@Filipos129: dostałeś czerwone za własną opinie, społeczeństwo O_O

Avatar Filipos129

20 stycznia, 20:22

@Jesiotr: rzyjemy w spoleczenstwie😔😔

Avatar PzKpfw_IV

24 stycznia, 21:09

@Jesiotr: nie żeby coś, ale po kliknięciu w czerwone wyświetla się okienko z napisem ,,nie zgadzasz się z opinią wyrażoną w komentarzu", więc czerwone dostaje się właśnie za własną opinię.

Avatar Addanosik

24 stycznia, 21:24

@Filipos129: Biblia jako święta księga jest taka meh, ale jako książka fantasy jest nawet nawet

Avatar patryko1234

24 stycznia, 21:42

@Addanosik: zależy jak na to spojrzysz bo taki fan Tolkiena nawet może sie odnajdzie

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Bartolinise
Dodane przez: Bartolinise

Dzięki, już wiem czemu mi nie wychodziło!

Polecam

Daję znać, bo fajna akcja. Może komuś się przyda

Big brain time

Niewesoło

Postradaliście zmysły?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Kiedy pierwszy raz czytasz księgę rodzaju i dochodzisz do momentu w którym Ewa daje Zakazany owoc Adamowi