@tata113m: No, polityk z niego ...jowy, a on też chyba wierzy w taki dobroludzizm i że to niemożliwe, żeby Putin był zły, to na pewno wina NATO które go sprowokowało. Mnie też to wk...ia i cóż, niedawno zdążyłem uznać obecne stanowisko papiestwa za dobre, ale jednak chyba potrzebujemy papieża zdecydowanego i silnego, a nie Franciszka...
@abc123def: papież nie może jako tako powiedzieć oni źli a ci dobrzy, ale potępienie konkretnych osób dokonujących zbrodnie już lepiej, albo nawet neutralność
@tata113m: Czy na pewno nie może powiedzieć kto jest dobry a kto zły? Cała idea papieża na czele Kościoła polega na tym, że ma to być najlepszy teolog ze wszystkich żyjących, który byłby w stanie powiedzieć ludziom jak dążyć do zbawienia i co robić, gdy nie jest to jasne.
Problem jest w tym, że Franciszek nie do końca potrafi wskazać coś konkretnego. To co mówi ma sens, choć nie zgadzam się z wieloma rzeczami, ale trochę to takie wszystko rozmyte. Nie mówię, żeby od razu znowu potępić się nawzajem z prawosławnymi, ale wydaje mi się, że powinien nakreślić kto tu jest zły w tym konflikcie, bo dyplomacja natychmiastowego zakończenia konfliktu nie zadziałała.
@Drag_on: o tyle co z tym pierwszym można sie zgodzić patrząc np na niemcy czy inne kraje zachodu to przy tym drugim no...
(Ten pierwszy mam na myśli wszyscy jesteśmy winni)
Komentarze
Odśwież4 maja 2022, 23:13
Jestem katolikiem, aczkolwiek to że z taką łatwością potępił NATO a Rosję już się wachał to trochę mnie wk...ia
Odpisz
5 maja 2022, 13:23
@tata113m: No, polityk z niego ...jowy, a on też chyba wierzy w taki dobroludzizm i że to niemożliwe, żeby Putin był zły, to na pewno wina NATO które go sprowokowało. Mnie też to wk...ia i cóż, niedawno zdążyłem uznać obecne stanowisko papiestwa za dobre, ale jednak chyba potrzebujemy papieża zdecydowanego i silnego, a nie Franciszka...
Odpisz
8 maja 2022, 02:39
@abc123def: papież nie może jako tako powiedzieć oni źli a ci dobrzy, ale potępienie konkretnych osób dokonujących zbrodnie już lepiej, albo nawet neutralność
Odpisz
8 maja 2022, 11:41
@tata113m: Czy na pewno nie może powiedzieć kto jest dobry a kto zły? Cała idea papieża na czele Kościoła polega na tym, że ma to być najlepszy teolog ze wszystkich żyjących, który byłby w stanie powiedzieć ludziom jak dążyć do zbawienia i co robić, gdy nie jest to jasne.
Problem jest w tym, że Franciszek nie do końca potrafi wskazać coś konkretnego. To co mówi ma sens, choć nie zgadzam się z wieloma rzeczami, ale trochę to takie wszystko rozmyte. Nie mówię, żeby od razu znowu potępić się nawzajem z prawosławnymi, ale wydaje mi się, że powinien nakreślić kto tu jest zły w tym konflikcie, bo dyplomacja natychmiastowego zakończenia konfliktu nie zadziałała.
Odpisz
4 maja 2022, 22:24
To jest o wiele śmieszniejsze niż nie jeden mem o papieżu Janie Pawle II ;D
Odpisz
4 maja 2022, 18:21
Nareszcie nowa głowa do cenzowania już było nudno z Wojtyłą
Odpisz
4 maja 2022, 17:48
O co chodzi?
Odpisz
4 maja 2022, 17:50
@DSMT_: no więc tak w skrócie papaj powiedział że ta wojna jest przez to że NATO szczekało pod drzwiami Rosji
Odpisz
4 maja 2022, 17:53
@lolpandapl: + jeszcze wcześniej mówił że wszyscy jesteśmy winni
Nie wiem czy go poyebało czy po prostu wołodia putinowicz dał dużo na tacę
Odpisz
4 maja 2022, 17:56
@Drag_on: tak i prawdopodobnie tak
Odpisz
Edytowano - 4 maja 2022, 18:01
@Drag_on: o tyle co z tym pierwszym można sie zgodzić patrząc np na niemcy czy inne kraje zachodu to przy tym drugim no...
(Ten pierwszy mam na myśli wszyscy jesteśmy winni)
Odpisz