Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar PridSanisi

7 czerwca, 00:50

Avatar Lisamix

Edytowano - 30 maja, 07:15

Cofając się w czasie i sprawiając że się nie urodzi wywoła paradoks, bo się przecież nie urodzi i nie będzie mógł powstrzymać swoich narodzin co oznacza że się narodzi, ale jeżeli sie narodzi to powstrzyma swoje narodziny i tak dalej.

Więc według mnie cofając się w czasie i zmieniając cokolwiek tworzymy nową linię czasu, taką, w której ta zmiana istnieje, ale wracając do przyszłości wracamy do naszej linii czasu, tej oryginalnej, chociaż można też żyć na tej nowej linii czasu.

I teraz nasuwa się pytanie, czy gdyby stworzyć taką linię czasu gdzie się nie narodziłeś i w niej żyć, to czy nadal byś istniał? Może byłoby to możliwe, bo w końcu nadal się urodziłeś, tylko w innej linii czasowej i tylko się przeniosłeś do innej, tak samo przenosząc się do ery dinozaurów prawdopodobnie też byś istniał.
Chociaż, czy można istnieć w świecie, w którym Ciebie nie ma, albo się jeszcze nie narodziłeś? Jak by wyglądało spotkanie samego siebie?

I teraz pytanie, czy żeby stworzyć taką inną linię czasową trzeba coś zmienić czy wystarczy sam fakt, że się przeniosłeś w czasie? W końcu to już jakaś zmiana, w oryginalnej linii raczej nie było takiego czegoś.

I czy istnieje wiele takich alternatywnych światów? Takich bardzo podobnych do naszych, tylko z bardzo małymi zmianami, np. W tej linii czasu masz niebieskie oczy a w drugiej brązowe i nic poza tym się nie zmieniło.

Zakładając, że może istnieć taka linia czasowa, gdzie tylko dosłownie jeden atom jest inny, a wszystko takie samo to może istnieć nieskończoność takich alternatywnych linii czasowych.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji na ten temat, chciałabym poznać wasze opinie i teorie.

Avatar Miksol320

30 maja, 07:29

@Lisamix: chyba mefedron moment.

Avatar piotrkacz

30 maja, 07:31

@Lisamix: kojarzysz teorię, że każda decyzja jaką podejmiesz tworzy nową linię czasu dla każdej alternatywy?
Według mnie nie możesz przeskoczyć do przeszłości swojej linii czasu, lecz tylko do innej, co nie wywoła paradoksu dziadka(w tym przypadku ojca). Jeżeli w ogóle zakładamy, że człowiek kiedyś osiągnie możliwość podróży w czasie wstecz

Avatar Lisamix

30 maja, 07:36

@piotrkacz: Prawdopodobnie sama próba przeniesienia się wstecz na swojej linii czasu od razu stworzyłaby nową linię czasu na podstawie tej oryginalnej

Avatar piotrkacz

30 maja, 07:37

@Lisamix: według mnie tak, bo mi ta teoria wydaję się dość logiczna

Avatar dominichouse

30 maja, 09:47

Avatar Noxen

3 czerwca, 22:15

@Lisamix: inna możliwość jest taka że czas jest "z góry" ustalony i niemożliwe jest powstanie paradoksu dziadka, ponieważ jeśli np. cofniesz się żeby zabić swojego ojca, to coś cię powstrzyma i twoje cofnięcie się nie zmieniło przyszłości tylko właśnie dzięki temu że się cofnaleś to przyszłość ukształtowała się w taka z której przyszedłeś (tak było np. w Harrym Potterze, ale ogólnie koncepcja fatum się mniej więcej na tym opiera). Kolejna opcja jest taka że podróże w czasie są po prostu niemożliwe. Jak jest w rzeczywistości to się pewnie nie dowiemy, ale za to różne koncepcje pozwalają na powstawanie różnych ciekawych dzieł kultury. Tylko niestety bardzo często motyw podróży w czasie jest niekonsekwentnie prowadzony przez autorów i w jednym utworze używają różnych wariantów tak jak akurat im pasuje.

Avatar SilverFish

3 czerwca, 19:20

Nie lepiej po prostu się zabić?

Avatar Simciakk

4 czerwca, 22:13

@SilverFish: rodzicom smutno się zrobi ;((((

Avatar malinowy_kot

30 maja, 13:45

Czy tylko ja to rozumiem jako że koleś wpadł z jakąś i mają teraz dzieciaka, a ona zapewne go niszczy, jak Amber...

Avatar chudy2

3 czerwca, 19:35

@malinowy_kot: Koleś z przyszłości przybył kazać swojemu ojcowi założyć gumkę żeby się nie urodził

Avatar malinowy_kot

4 czerwca, 08:15

@chudy2: Może i tak.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar dominichouse
Dodane przez: dominichouse

Najlepiej

Niech ktoś da znać czy działa

Porozmawiamy sobie na ten temat

Zolty szczur umarl

Tak, powinno być ok

Teraz żeby łowić nie trzeba wędki

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka