Obawiam się ze niestety te zdjęcie nie jest prawdziwe
W amerykańskich samochodach występują tylko biegi D N R P
D - day mode
N - night mode
P - practice mode (dla uczących do jazdy)
R - race mode
Po prostu gdy używamy race mode, musimy szybko i systematycznie wyrzucać i wrzucać ten bieg, wtedy samochód jedzie szybciej. Dlatego na filmach amerykańskich, ludziom takim jak my jeżdżących z manualna skrzynia biegów wydaje się ze aktorzy zmieniają po 30 biegów. W rzeczywistości tylko machają biegiem R aby samochód jechał szybciej.
W samochodzie z manualna skrzynia uzyskujemy podobny efekt bujając się energicznie do przodu przekazując dodatkowy pęd do przyśpieszającego pojazdu.
Po prostu podczas dynamicznej jazdy czasem korzystnie jest zmienić bieg na niższy, to wcale nie jest takie proste jak "im dłużej trwa wyścig, tym szybciej jedziesz i wrzucasz coraz wyższe biegi". Dlatego w Szybkich i Wściekłych biegi są zmieniane co chwilę. To wcale nie musi oznaczać że jest ich jakoś bardzo dużo.
Komentarze
Odśwież2 lipca 2022, 11:41
To nie jest skrzynia biegów tylko drążek zmiany biegów
Odpisz
2 lipca 2022, 12:02
@Murarzowa: dwóch jejaków uważa inaczej f
Odpisz
2 lipca 2022, 12:51
@AlPoziomka: a czego się spodziewać po dzieciarni która nigdy w życiu samochodu nie prowadziła nie mówiąc już o prawku xD
Odpisz
3 lipca 2022, 16:31
@Murarzowa: który przekłada sie na to jak skrzynia wygląda lol
Odpisz
3 lipca 2022, 21:17
@patryko1234: myślę, że jakbyś miał wybierać czy masz mieć w dupie drążek lub skrzynię to miałoby dla ciebie to większą różnice
Odpisz
3 lipca 2022, 17:24
Obawiam się ze niestety te zdjęcie nie jest prawdziwe
W amerykańskich samochodach występują tylko biegi D N R P
D - day mode
N - night mode
P - practice mode (dla uczących do jazdy)
R - race mode
Po prostu gdy używamy race mode, musimy szybko i systematycznie wyrzucać i wrzucać ten bieg, wtedy samochód jedzie szybciej. Dlatego na filmach amerykańskich, ludziom takim jak my jeżdżących z manualna skrzynia biegów wydaje się ze aktorzy zmieniają po 30 biegów. W rzeczywistości tylko machają biegiem R aby samochód jechał szybciej.
W samochodzie z manualna skrzynia uzyskujemy podobny efekt bujając się energicznie do przodu przekazując dodatkowy pęd do przyśpieszającego pojazdu.
Odpisz
3 lipca 2022, 17:17
Rel. I każdy bieg przyspiesza auto
Odpisz
2 lipca 2022, 13:07
Po prostu podczas dynamicznej jazdy czasem korzystnie jest zmienić bieg na niższy, to wcale nie jest takie proste jak "im dłużej trwa wyścig, tym szybciej jedziesz i wrzucasz coraz wyższe biegi". Dlatego w Szybkich i Wściekłych biegi są zmieniane co chwilę. To wcale nie musi oznaczać że jest ich jakoś bardzo dużo.
Odpisz
2 lipca 2022, 15:00
@Mijak: Ogej, Panie marudo :3
Odpisz
2 lipca 2022, 16:07
@Mijak: ale zawsze jest ujęcie wrzycania wyższego z tego co się orientuje
Odpisz
3 lipca 2022, 16:55
@Mijak: tez mam prawo - jazdy
Odpisz
3 lipca 2022, 16:37
Chyba kiedyś było, ale i tak śmieszne
Odpisz
3 lipca 2022, 16:30
Było
Odpisz