Zależy ile czego się doda.
Flat white, cappuccino czy latte z maka ma 400kcal. Większość kaw w kawiarniach też ma te co najmniej 200kcal (na porcję), jeśli jest z jakimiś dodatkami typu właśnie mleko. zwykła kawa rozpuszczalna z mlekiem w porcji 3:1 (w standardowym kubku) to niecałe 200kcal, przy mleku 3,2%. Jeśli użyje się mleka sojowego czy owsianego, porcja mieści się w około 120kcal, przy tych samych proporcjach. Pamiętam, że mleko migdałowe jest bardziej kaloryczne pomiędzy mlekami roślinnymi, ale nie pamiętam dokładnych wartości. Podobnie z mlekiem kokosowym, ale zauważyłam u siebie i innych, że jeśli używamy mleka kokosowego to z powodu konsystencji często dodajemy go dużo mniej do kawy.
Z cukrem nie liczyłam nigdy. Gotowce typu 2 w 1 czy cappuccino rozpuszczalne można nazwać bombami kalorycznymi, ale w praktyce mają około 150kcal na kubek, jeśli nie dodajesz mleka ani nie słodzisz dodatkowo. Z 3 w 1 bym nie ryzykowała, bo bywa zdecydowanie za słodkie, nawet dla osób, które na kubek kawy dodają 2 łyżeczki cukru, ale jak ktoś lubi to tutaj kubek może dobić nawet do 300kcal, bez dodatków.
Sama czarna, parzona kawa ma te 2-3kcal w zależności od ilości, z tego powodu wiele osób jej nawet nie liczy w swojej diecie. Ale w praktyce wszystko jest dla ludzi. Jeśli smakuje Ci kawa z mlekiem czy cukrem, czy czymkolwiek innym to sobie ją pij. Jasne, nie jest zalecane by przesadzać, ale to dotyczy wszystkiego. Ot, pij tyle i jak chcesz, dopóki organizm Ci na to pozwala.
A co do osób, które są na diecie. Jeśli powiedział*ś dietetykowi, że lubisz kawę i nie uściśliłeś jaka, chociaż pijesz ja tylko z mlekiem i cukrem (większość ludzi nie lubi każdego rodzaju kawy, więc lepiej założyć że nie jesteś wyjątkiem), a dietetyk dodał Ci do planu czarną kawę bez dodatków, to zwyczajnie spróbuj i jeśli Ci nie smakuje to mu o tym powiedz, by to zmienił. Nie warto się męczyć i serio łatwiej zrezygnować całkowicie z kawy i zastąpić ją innym napojem, niż męczyć się z taką, która Ci nie smakuje
Komentarze
Odśwież10 lipca 2022, 12:15
Jeśli kawa bez cukru miałaby dwie kilokalorie to ta po prawej musiałaby mieć 99,5 gram cukru
Odpisz
10 lipca 2022, 12:31
@AlPoziomka: weź pod uwagę że śmietanka do kawy jest dość tłusta
Odpisz
10 lipca 2022, 12:58
@AlPoziomka: nie ma, ma conajmniej 10 i to jak mamy proporcje 1:100. dane są błędne bo mają na celu pokazać że ten spec nie zna się
Odpisz
10 lipca 2022, 17:27
@mrak4: napisał "jeśli" aka przyjmując że x =
Odpisz
10 lipca 2022, 13:04
Zależy ile czego się doda.
Flat white, cappuccino czy latte z maka ma 400kcal. Większość kaw w kawiarniach też ma te co najmniej 200kcal (na porcję), jeśli jest z jakimiś dodatkami typu właśnie mleko. zwykła kawa rozpuszczalna z mlekiem w porcji 3:1 (w standardowym kubku) to niecałe 200kcal, przy mleku 3,2%. Jeśli użyje się mleka sojowego czy owsianego, porcja mieści się w około 120kcal, przy tych samych proporcjach. Pamiętam, że mleko migdałowe jest bardziej kaloryczne pomiędzy mlekami roślinnymi, ale nie pamiętam dokładnych wartości. Podobnie z mlekiem kokosowym, ale zauważyłam u siebie i innych, że jeśli używamy mleka kokosowego to z powodu konsystencji często dodajemy go dużo mniej do kawy.
Z cukrem nie liczyłam nigdy. Gotowce typu 2 w 1 czy cappuccino rozpuszczalne można nazwać bombami kalorycznymi, ale w praktyce mają około 150kcal na kubek, jeśli nie dodajesz mleka ani nie słodzisz dodatkowo. Z 3 w 1 bym nie ryzykowała, bo bywa zdecydowanie za słodkie, nawet dla osób, które na kubek kawy dodają 2 łyżeczki cukru, ale jak ktoś lubi to tutaj kubek może dobić nawet do 300kcal, bez dodatków.
Sama czarna, parzona kawa ma te 2-3kcal w zależności od ilości, z tego powodu wiele osób jej nawet nie liczy w swojej diecie. Ale w praktyce wszystko jest dla ludzi. Jeśli smakuje Ci kawa z mlekiem czy cukrem, czy czymkolwiek innym to sobie ją pij. Jasne, nie jest zalecane by przesadzać, ale to dotyczy wszystkiego. Ot, pij tyle i jak chcesz, dopóki organizm Ci na to pozwala.
A co do osób, które są na diecie. Jeśli powiedział*ś dietetykowi, że lubisz kawę i nie uściśliłeś jaka, chociaż pijesz ja tylko z mlekiem i cukrem (większość ludzi nie lubi każdego rodzaju kawy, więc lepiej założyć że nie jesteś wyjątkiem), a dietetyk dodał Ci do planu czarną kawę bez dodatków, to zwyczajnie spróbuj i jeśli Ci nie smakuje to mu o tym powiedz, by to zmienił. Nie warto się męczyć i serio łatwiej zrezygnować całkowicie z kawy i zastąpić ją innym napojem, niż męczyć się z taką, która Ci nie smakuje
Odpisz
10 lipca 2022, 12:26
sama kawa ma 0,2 kcal. sprawdzałem Moja kawa z cukrem i mlekiem ma 200kcal i piję takich 3 - wszystko się zgadza
Odpisz
8 lipca 2022, 12:06
Bez filiżanki ma mniej kalorii
Odpisz
8 lipca 2022, 12:12
@rumcajschr: k...a, a to była moja ulubiona część kawy
Odpisz
8 lipca 2022, 13:18
@Lemeowur: ja wolę łyżeczkę słodsza jest
Odpisz
10 lipca 2022, 12:04
@Cebulak400: ktoś w ogóle pije tą kawę?
Odpisz