Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar pawelec323232e2

7 sierpnia 2022, 12:09

To drugie co to za gra?

Avatar hlepo

3 sierpnia 2022, 12:03

Idk byly czołgista mówił że jak się umie jeździć samochodem to czołgiem też

Avatar Jejakpl89

3 sierpnia 2022, 12:24

@hlepo: Tylko, że w czołgu masz wajchy którymi sterujesz, a w samochodzie masz kierownicę, więc w czołgu musisz trochę pomyśleć i użyć trochę siły, a zmiana biegu nie była taka lekka jak w samochodzie. No i na dodatek jeszcze to, że widzisz wszystko przez małą dziurkę zwaną wizjerem, zamiast przez dużą przednią szybę

Avatar
Konto usunięte

6 sierpnia 2022, 01:06

@Jejakpl89: w czolgu nawet lepiej bo mozesz glowe przez wlaz wystawic i kierownice tez da sie zrobic

Avatar Jejakpl89

6 sierpnia 2022, 01:08

Jak zamierzasz jechać czołgiem używając kierownicy?

Avatar
Konto usunięte

6 sierpnia 2022, 01:09

@Jejakpl89: niemcom w 42 sie udalo to teraz chyba tez sie da

Avatar Jejakpl89

6 sierpnia 2022, 01:29

Niepraktyczne i w dodatku łatwo się pewnie psuje taki przewód kierowniczy. Lepiej stosować wajchy które odpowiadają za gąsienice.

Avatar Dark_Dante

6 sierpnia 2022, 10:12

@hlepo: Puma nie jest czołgiem, tylko samochodem opancerzonym.

Avatar
Konto usunięte

6 sierpnia 2022, 16:52

@Jejakpl89: skad wiesz ze niepraktyczne i ze czesto sie psuje panie mechaniku + zaden nowoczesny czolg nie uzywa zadnych wajch tylko kierownice(leo 2) lub drazek czy cos podobnego(kazdy inny czolg)

Avatar Jejakpl89

6 sierpnia 2022, 17:28

Po prostu układy kierownicze są tak poprowadzone, że gdy pocisk przebije pancerz, to najczęściej zwyczajnie szlag to trafia i skręcanie czołgiem jest ciężkie, dlatego czołgami skręca się w takich przypadkach hamulcami albo sprzęgłem. Poza tym, taka kierownica pozwala jedynie na robienie łagodnych skrętów, a nie gwałtownych i ostrych jak w przypadku wajch. Bo jeszcze nie widziałem przykładowo koparki gąsienicowej z kierownicą w środku. Wracając do pojazdów opancerzonych, to niemieckie półgąsienicówki były wyposażone w kierownicę, ale i w skomplikowane mechanizmy, gdzie np mechanizm różnicowy musiał być specjalnie stosowany do takich pojazdów, bo z osobówek nie dawały rady, przez co dwie gąsienice pracowały w tym samym kierunku o różnych prędkościach, a nie jak wtedy - jedna do tyłu druga do przodu podczas obracania. Teraz przez kierownicę w czołgach możesz obracać się w sposób jedna do przodu druga stoi, więc w większości przypadków kierowca czołgu obraca się podczas jazdy bo nie wytraca aż tyle prędkości i obie gąsienice pracują tak jak w starych półgąsienicówkach, tyle że podczas jazdy a nie w miejscu. A no właśnie jeszcze co do kierownicy - stosuje się ją bo nie potrzeba wkładać w nią aż tyle siły co w wajchy, mimo wszystko kierowca powinien mieć krzepę. Dlatego w dzisiejszych czasach jak czołg stoi to albo przez układ sterowania czołgiem, elektronika. Kiedyś - silnik, przekładnia, skrzynia biegów (ta była wyjątkowo nieznośna, przykład? czasami "pasażer" - głównie radiooperator w radzieckim T-34 musiał pomagać kierowcy przełożyć bieg.) Więc jak już to nowa technologia w czołgach jest bardziej dla wygody załogi i pracy czołgu, a nie od tego żeby mniej się psuła, bo od ochrony jest pancerz. Nie trzeba być mechanikiem, żeby coś na ten temat wiedzieć.

Avatar
Konto usunięte

7 sierpnia 2022, 00:37

@Jejakpl89: jak pocisk przebija pancerz to raczej nie probujesz skrecac tylko opuszczasz pojazd

Avatar Jejakpl89

7 sierpnia 2022, 01:31

Nie w każdym przypadku, zależy jaki pocisk, gdzie i jakie spowodował uszkodzenia. W dzisiejszych czasach pociski po prostu robią bigos z załogi jak się przedostaną przez pancerz, ale zawsze może trafić po prostu w taki układ jezdny czy po prostu inną część czołgu która nie spowoduje śmierci załogi, więc nawet mimo unieruchomionego pojazdu mogą próbować oddać strzał (o ile wieża i działo jest sprawne) bo nawet przy próbie ucieczki z czołgu dostaną serią z karabinu i tyle. Statystycznie na 5 zniszczonych czołgów ginęła tylko 1 załoga (4-5 osób) (biorąc pod uwagę śmierć w czołgu), więc mówiąc o ucieczce załogi z czołgu trzeba brać wszystko pod uwagę, a tego jest za dużo, aby o tym mówić - no bo to zależy od pocisku, kalibru, umiejscowienie paliwa, amunicji, kąt pod którym pocisk się przebije itd.

Avatar Dark_Dante

7 sierpnia 2022, 03:28

@Jejakpl89: O ile dobrze kojarzę, to wszelkie prawa wojenne, Sugestie Genewskie czy Haskie i inne kodeksy honorowe, zabicie załogi czołgu, w momencie gdy ona opuszcza pojazd, jest wyjątkowo ciężką zbrodnią wojenną.

Avatar Jejakpl89

7 sierpnia 2022, 03:31

@Dark_Dante: No tak, ale przykładowo takich nazistów czy żołnierzy radzieckich to nie obchodziło, dzisiaj jest to samo - wisi im Genewa jak i prawa wojenne skoro walczą o życie, a prędzej i później i tak zginą lub wrzucą do jednego wora za mordowanie ludności cywilnej itp

Avatar Terno86_

7 sierpnia 2022, 09:19

@Jejakpl89: jesli gry sie licza to jestem zbrodniarzem wojennym

Avatar Envrei

5 sierpnia 2022, 18:02

O Boże to O mnie, właśnie z kursu wróciłem

Avatar BazgrolekPL

3 sierpnia 2022, 13:57

gralem w czolgi wiec umialbym B)

Avatar Kapitalista

3 sierpnia 2022, 11:58

Wciszkasz pedały, zmieniasz biegi i kręcisz takim śmiesznym kółkiem fizyka czarnej dziury czy jakieś czary to nie są.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Jakby trochę nie fair

Najwspanialszy spośród przedmiotów

To będzie bolało

Ładne rzeczy

Można, tylko trzeba wstawać rano

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka