Ja robię w korpo gdzie jedynym warunkiem awansu (no i jeszcze staż bo specjalistą nie możesz zostać po 4 miesiącach) jest otrzymanie premi za wyniki. Jeśli pracujesz i nie walisz w ...ja to ty możesz awansować na wysokie stanowisko po 2 latach a ktoś może 10 lat siedzieć na najniższym. Przykładowo. Jeśli dostaniesz 4 razy premie 80% to awansujesz wyżej jeśli dostaniesz 4 razy premie 110% to znowu awansujesz. Premia zależy od wyników twojej pracy czyli czy nie spóźniasz się czy nie walisz w ...ja i nie śpisz w pracy itp a nie od widzi mi się twojego szefa. Uważam to za bardzo dobry system gdzie pracownicy którym chce się pracować są nagradzani a tym którzy chcą przetrwać z poniedziałku do piątku nie są
@BLAWK: to fakt , bo masz faktycznie przekład praca na zysk. W wielu korpo jak robisz dużo to po prostu dopi.....ają ci więcej więc robisz więcej pracy za te samo wynagrodzenie. Więc wtedy zaczynasz kombinować w drugą stronę - jak mało możesz robić żeby cię nie wyj...li a dostaniesz pełne wynagrodzenie
Właśnie dlatego z reguły lepsza jest praca w której płacą Ci za wyniki, nie za czas pracy. Oczywiście takich stanowisk jest mniej i trudniej je dostać, ale jeśli odpowiednio wcześniej postawicie sobie któreś konkretne z nich za cel i będziecie dążyć do zdobycia go, będzie dużo mniej trudno.
Komentarze
Odśwież23 września 2022, 11:52
Ja robię w korpo gdzie jedynym warunkiem awansu (no i jeszcze staż bo specjalistą nie możesz zostać po 4 miesiącach) jest otrzymanie premi za wyniki. Jeśli pracujesz i nie walisz w ...ja to ty możesz awansować na wysokie stanowisko po 2 latach a ktoś może 10 lat siedzieć na najniższym. Przykładowo. Jeśli dostaniesz 4 razy premie 80% to awansujesz wyżej jeśli dostaniesz 4 razy premie 110% to znowu awansujesz. Premia zależy od wyników twojej pracy czyli czy nie spóźniasz się czy nie walisz w ...ja i nie śpisz w pracy itp a nie od widzi mi się twojego szefa. Uważam to za bardzo dobry system gdzie pracownicy którym chce się pracować są nagradzani a tym którzy chcą przetrwać z poniedziałku do piątku nie są
Odpisz
23 września 2022, 12:06
@BLAWK: to fakt , bo masz faktycznie przekład praca na zysk. W wielu korpo jak robisz dużo to po prostu dopi.....ają ci więcej więc robisz więcej pracy za te samo wynagrodzenie. Więc wtedy zaczynasz kombinować w drugą stronę - jak mało możesz robić żeby cię nie wyj...li a dostaniesz pełne wynagrodzenie
Odpisz
23 września 2022, 10:39
Właśnie dlatego z reguły lepsza jest praca w której płacą Ci za wyniki, nie za czas pracy. Oczywiście takich stanowisk jest mniej i trudniej je dostać, ale jeśli odpowiednio wcześniej postawicie sobie któreś konkretne z nich za cel i będziecie dążyć do zdobycia go, będzie dużo mniej trudno.
Odpisz
23 września 2022, 09:15
Korpo moment
Odpisz
23 września 2022, 09:14
No jeśli dajmy na to w sklepie czy magazynie jest mały ruch/mało zamówień, to pracownicy też nie będą latać jak poebani.
Odpisz
22 września 2022, 19:33
Ale jak to ktoś jest zmęczony pracą i długimi godzinami pracy?!
Odpisz
22 września 2022, 19:25
MOJE OWOCOWE CZWARTKI
Odpisz