25 rzeczy, o których jeszcze nie wiesz
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Brawo za czujność!
Dobrze czasem się oderwać
Deal życia
To musiało być męczące
Jakby trochę nie fair
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 grudnia 2016, 15:59
19 - Aż mi się Breaking Bad przypomniało.
Odpisz
31 lipca 2015, 16:25
2. I w ten oto sposób Bóg pocisnął wszystkich ateistów.
Odpisz
25 maja 2014, 20:04
Używanie lodówki, która potrafi jedynie OCHŁADZAĆ, żeby trzymać w niej żarcie - genius -.-
Odpisz
26 maja 2014, 22:28
@mikmas: A co ma niby jeszcze robić? Gotować to żarcie?
Odpisz
Edytowano - 27 maja 2014, 09:00
@Pikachu: No właśnie tego lodówka nie potrafi. Więc jaki jest sens używania lodówki, która schładza, aby ogrzac jedzenie (piszą, aby nie zamarzało, czyli musi utrzymywać w środku temperaturę wyższą niż na zewnątrz. To jak trzymanie czegoś nad ogniem, żeby było zimniejsze niż jakby nad nim nie było). Ofcozz mówię odnośnie obrazka 8
Odpisz
27 maja 2014, 18:38
@mikmas: Twoja inteligencja mnie dobija. My, żyjąc w klimacie umiarkowanym, używamy lodówek, żeby jedzenie się nie zepsuło - to właśnie daje funkcja chłodzenia. Oni, żyjąc w tak niskich temperaturach, że jedzenie zamarza i nie daje się go zjeść, chyba że rozłupiesz lód, muszą trzymać je w lodówce o wyższej temperaturze niż na zewnątrz, żeby nie zamarzało. Dla nas w lodówce jest zimno, ale dla nich jest ciepło.
Odpisz
27 maja 2014, 22:25
@Pikachu: A więc większa inteligencjo nie myl lodówki z climatroniciem. Climatronic potrafi schładzać/grzać. Lodówka niestety potrafi tylko chłodzić. Ona NIE UTRZYMUJE temperatury, a jedynie SCHŁADZA do określonej temperatury (poniżej ~4st zwyczajnie się wyłącza. Temperatura rośnie - włącza się, jednak nikt ci tam tego jedzenia nie ogrzewa!). W lodówce - większa inteligencjo - jest coś takiego jak kompresor. Rozpręża on powietrze, co - wielka inteligencja powinna wiedzieć z podstawówki/gimnazjum - schładza powietrze. Nadmiar energii jest odprowadzany do radiatora umieszczonego Z TYŁU lodówki - to jedyna część, która może w jakikolwiek sposób cokolwiek nagrzać, jednak bilans energetyczny jest tragiczny. Dużo łatwiej byłoby użyć grzałki. Poczytaj dziecko o działaniu tak prostej rzeczy jaką jest lodówka
Odpisz
30 maja 2014, 18:46
@mikmas: zastanów się. na biegunie jest dużo stopni poniżej zera i jedzenie tam zamarza a w lodówce jest chłondo a nie zimno czyli jest powyżej 0 stopni bo w lodówce (nie wiem czy nie zauważyłeś/aś) jedzenie nie zamarza
Odpisz
2 czerwca 2014, 16:47
@skipperka111: U nas jest w niej chłodno, bo na zewnątrz jest cieplej, jednak na biegunie lodówka ci żarcia nie ogrzeje. Jaki element lodówki zrobi tak, żeby było w niej cieplej niż na zewnątrz? Kurna ludzie nie wiecie, jak lodówka działa? ONA CHŁODZI! U nas jest 30st, w lodówce 4, bo ona SCHŁODZIŁA swoje wnętrze do tej temperatury. Na chłopski rozum: jeżeli na zewnątrz w tym momencie byłoby -30 to jak CHŁODZĄC mielibyście ogrzać wnętrze do 4st?
Jeszcze prostszy przykład, bo widzę, że lodówka, która jest w każdym mieszkaniu to dla was jakaś j€bana abstrakcja. OGIEŃ. Ogień grzeje (nie, nie potrafi chłodzić, tak jak lodówka nie potrafi grzać). U nas nad ogniem jest - powiedzmy - 300st. Jeżeli polecielibyśmy na Wenus (gdzie jest temperatura około 400st cały czas) i rozpalilibyśmy ogień to też byśmy mieli 300st jak u nas? NIE! Mielibyśmy więcej, bo ogień GRZEJE. Tak samo z lodówką - ona nie ogrzeje swojego wnętrza do 4st względem -40 na zewnątrz -.-
Odpisz
3 czerwca 2014, 16:00
@mikmas: lodówka działa inaczej niż ogień i jak jesteś taki mądry powiedz mi jak dzała ta lodówka co mądralo?
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2014, 16:54
@skipperka111: ehhh... napisałem dokładnie w poprzednich komentarzach. Jest tam kompresor, który rozpręża powietrze. Taki sam efekt jak masz w sprayu - rozprężone powietrze chłodzi się. Nie utrzymuje temperatury, nie podgrzewa, może być tylko chłodniejsze -.-. Tak. Lodówka inaczej działa niż ogień - ogień grzeje, lodówka schładza. Jeżeli na zewnątrz jest zimno to lodówka nie ogrzeje, a ogień nie schłodzi. Kurna serio to takie trudne do skumania? O.o
Odpisz
3 czerwca 2014, 17:11
@mikmas: jak w sklepie byłeś po lody to czy zauważyłeś że jak oprzesz sie o zamrażarkę to jest ciepła? Lodówki sprężarkowe, jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w napędzaną elektrycznie sprężarkę. Jej zadaniem jest przetłaczanie pary czynnika chłodniczego do skraplacza, gdzie para skraplając się oddaje ciepło, a czynnik paruje i pobiera ciepło od żywności chłodzonej w lodówce. Każda lodówka posiada także termostat, który w przypadku zwiększenia się temperatury w chłodziarce włącza agregat, a po uzyskaniu niskiej temperatury wyłącza go, w ten sposób oszczędzając pobór energii.
Odpisz
3 czerwca 2014, 19:11
@skipperka111: A rozróżniasz pojęcie "na zewnątrz" i "wewnątrz"? Lodówka schładza kosztem wydalenia energii (ciepła) przez radiator, który jest... z TYŁU (wewnątrz nic nie utrzymuje nadal wyższej temperatury). Jak słusznie zauważyłaś lodówki mają termostat, który odłącza prąd, jeżeli temperatura jest niższa niż ustalona. Tak więc na chłopski rozum - jeżeli mamy temperaturę -10st. to ona się zwyczajnie nie włączy.
Tak więc - nadal nie widzę elementu, który by PODGRZAŁ powietrze WEWNĄTRZ
Odpisz
3 czerwca 2014, 19:13
@mikmas: mam cie dość mądralo jak jesteś taki mądry to do któreaj klasy chodzisz?
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2014, 19:29
@skipperka111: Jaki mądry? Po prostu tłumaczę ludziom, że lodówka NIE GRZEJE, nie UTRZYMUJE temperatury i w iglo trzymanie lodówki jest bezsensu. Najprostszymi przykładami. Gość mnie zaatakował to podjąłem walkę, bo się zwyczajnie myli.
Szkołę już dawno skończyłem dziecko ;)
Odpisz
4 czerwca 2014, 14:01
@mikmas: a kto powiedział że na biegunie te lodówki w ogóle włączają bo ściany lodówki izolują od zimna i od ciepła
Odpisz
4 czerwca 2014, 19:47
@skipperka111: Jak padnie ci prąd to ile lodówka utrzymuje temperaturę? Godzinę? Dwie? Później co? Wbrew pozorom lodówka nie jest dobrym izolatorem ciepła. Chyba, że rozpalają w tej lodówce ognisko, co by było dość głupie :P
Odpisz
5 czerwca 2014, 12:41
@mikmas: dobra jak powiem że masz racje to się odwalisz??? bo mam cie dość
Odpisz
5 czerwca 2014, 20:15
@skipperka111: To po co zaczynasz rozmowę o rzeczy, o której nie masz pojęcia? ;)
Odpisz
6 czerwca 2014, 16:43
@mikmas: ty zacząłeś się kłócić ja ci odpowiedziałam
Odpisz
10 sierpnia 2016, 17:51
@mikmas: Bo w lodówce jest zazwyczaj temperatura od 0 do 8 stopni celsjusza, a na antarktydzie jak jest -25 to można powiedzieć, że to upały... Doedukuj się...
Odpisz
1 września 2016, 20:32
@GmilmiQ: No następny debil. Panuje temperatura od 0 do 8 stopni, bo do tylu ona SCHŁODZIŁA. Masz też takie magiczne urządzenie jak TERMOSTAT. Jeżeli schłodzi powietrze do np. 2 stopni to się wyłącza. Jeżeli panuje temperatura -40 st to termostat jest cały czas rozłączony. Lodówka zamienia się w zwykła szafkę. Nie zacznie ogrzewać środka. Doedukuj się trochę
Odpisz
26 maja 2014, 08:15
23. Heh... Powiedz to graczom erpegów.
Odpisz
25 maja 2014, 22:49
I teraz (prawie) każdy piszę, co wiedział a co nie... -,-
Odpisz
25 maja 2014, 21:05
co do pkt. 25 to kwadrat jest prostokątem
Odpisz
25 maja 2014, 19:50
Podpis powinien być: uwierz mi jestem losowym obrazkiem z internetu.
Odpisz
25 maja 2014, 19:47
2, 5, 13, 18 i 25 wiedziałam ^.^
Odpisz
25 maja 2014, 19:25
20,23,25-wiedziałem
Odpisz
25 maja 2014, 19:18
nepal to prostokąt...tego nie widać,bo tam jest przeźroczyste :)
Odpisz
25 maja 2014, 18:59
Nie wiedziałem numerów 8, 15 i 24
Odpisz
25 maja 2014, 18:37
Wiedziałem 19 z nich.
Odpisz
25 maja 2014, 18:22
o 5 już wiedziałem
Odpisz
Edytowano - 25 maja 2014, 18:07
o 5 , 13 i 23 już słyszałam :/
Odpisz
25 maja 2014, 17:22
poopeye ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpisz
25 maja 2014, 17:56
@bylejakbylegdzie: Poop Eye xD
Odpisz