A o radzieckich latających trumnach szkoda w ogóle wspominać
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Szybki jak błyskawica
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Totalnie
Fajnie że odpowiedzieli
Młodzi gniewni
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 grudnia 2022, 22:29
Radzieckie latające trumny rozbijały się najczęściej z błędu pilota, który nie ogarniał napędu na tył.
Odpisz
Edytowano - 13 grudnia 2022, 13:50
@reedy7: Radzieckie latające trumny (IŁ-62) rozbijały się też przez wpadki podczas prac w hangarze, które ukrywali i odsyłali samoloty na lotnisko
,,Aj tam panie to ruska machina poleci i doleci"
Odpisz
20 marca 2023, 15:28
@GwiazdaPoludniowa: No, na przykład jak komisja badała wypadek Ił-a 62 na Okęciu 14 marca 1980 roku to doszła do wniosku że elementy w silniku numer dwa miały sztucznie przedłużany okres eksploatacji, a były szlifowane np. tępym nożem
O lasie kabackim nie będę wspominał bo tam bardziej wada fabryczna silnika, choć mechanicy też zj...li
Odpisz
Edytowano - 20 marca 2023, 20:20
@PRZEKLADNIA_TYGRYSA: Ta, nawet na silniku chyba na nr. 2 znaleźli ślad po nożu tokarskim. Dużo oglądałam dokumentów na ten temat, kiedyś mocno się tym jarałam, w końcu były to dwie najtragiczniejsze katastrofy lotnicze w historii Polski (pomijając Smoleńsk, gdyby nie to, że straciliśmy wtedy najważniejsze osoby w państwie, Las Kabacki przeważałby pod względem tragiczności do dziś).
Odpisz
20 marca 2023, 20:28
@GwiazdaPoludniowa: Las kabacki jest najbardziej tragiczną katastrofą lotniczą w Polsce pod względem ofiar w ludziach. W Smoleńsku dostaliśmy jebitny wpie.... jeśli chodzi o wizerunek. Las kabacki to w ogóle smutna historia bo gdyby mechanizm trymera wytrzymał jeszcze jakieś 5 minut to by wylądowali. Na brzuchu, z płonącą dupą ale by wylądowali
Odpisz
20 marca 2023, 21:38
@PRZEKLADNIA_TYGRYSA: No, nie mogłam spać po tym wszystkim. Jeszcze ostatnie słowa pilotów ,,Dobranoc, do widzenia, cześć, giniemy" w akompaniamencie awarii i włączonego na pełną pi**ę alarmu.
Tragiczna śmierć, tragiczne pożegnanie.
Odpisz
20 marca 2023, 22:16
@GwiazdaPoludniowa: A to wszystko w godzinę po starcie, 30 minut po awarii
Odpisz
11 grudnia 2022, 20:36
Jakby ktoś był ciekawy
Katastrofa B-2: https://en.wikipedia.org/wiki/2008_Andersen_Air_Force_Base_B-2_accident
Katastrofa Concorde: https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_4590
Odpisz