Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Shrexbox

7 marca, 19:32

Rel

Avatar MojeKonto

5 lutego, 11:57

Co właściwie trzeba zrobić aby ktoś się tam włamał? Jedyne co mi przychodzi do głowy to słabe hasło i ustawianie tego samego hasła na różnych stronach internetowych

Avatar Lintu

Edytowano - 5 lutego, 12:20

@MojeKonto: Możesz mieć super silne i dobrze przechowywane hasło, ale paść ofiarą phishingu i stracić je poprzez wpisanie na fałszywej stronie logowania. Może zostać przechwycone podczas ataku pasywnego (np. podsłuch sieci, danych wprowadzanych na klawiaturze). Może też nastąpić wyciek danych z tego czy innego serwisu. O takich poważnych zagrożeniach serwisy muszą niezwłocznie informować, za utajanie grożą kary pieniężne.
W skrócie, Ty możesz mieć wszystko zabezpieczone, ktoś, kto to otrzymał do przechowania już nie i stąd m.in. wymóg posiadania różnych haseł do różnych serwisów czy wymóg zmiany hasła co jakiś czas. Jednakże istnieje korelacja pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą korzystania: im wyższy poziom zabezpieczeń, tym więcej problemów dla użytkownika.
Cybersecurity to naprawdę ciekawy temat, choć przedmioty do zaliczenia nie należą do najłatwiejszych. Jedną z ciekawostek było to, jak można zrobić atak na bankomat i ukraść PIN. Zdumiewającym odkryciem było dla mnie także to, na jak szeroką skalę są rozwinięte pasywne metody ataku. Twoje hasło można wywnioskować chociażby z tego, ile mocy obliczeniowej komputer zużywa na porównanie hasła wprowadzonego z istniejącym w bazie (im dłużej trwa operacja, tym więcej pozycji się zgadza, bo hasła są porównywane znak po znaku). Większe zużycie mocy z kolei wpływa na inne urządzenia podłączone do sieci energetycznej i tak obserwacja żarówki, która miga niemal niezauważalnie przy większym obciążeniu, może posłużyć do kradzieży danych. Niesamowite, prawda?

Avatar MojeKonto

5 lutego, 12:36

@Lintu: Ciekawe

Avatar MlodyKamil96

5 lutego, 20:41

@Lintu: a weryfikacja dwuetapowa jest zabezpieczeniem 100%?

Avatar Lintu

5 lutego, 21:23

@MlodyKamil96: Nie, ponieważ możesz wpisywać to na bliźniaczo podobnej, spreparowanej stronie oszusta. Jeżeli Cię interesuje temat, to na kanale HRejterzy są filmy, które w całkiem zrozumiały sposób tłumaczą kwestie związane z bezpieczeństwem w internecie. :)

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar TheNaturat
Dodane przez: TheNaturat

Drobne różnice

Nowy Mickiewicz jak się patrzy

Potężny nos

Kogo obstawiacie?

Nie ustalili, do ilu punktów grają, więc wciąż grają

Zgadza się, nienawidzę papierosów

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka