Ewidentnie chce nam postawić jedynki
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Za wysokie progi dla ciebie "koleżanko"
Tata nic nie chce
Space X ma nowe zastosowanie
Macie mało czasu
A tak to nic.
Dentysta i dietetyk w jednym
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 lutego, 11:45
Tekst "Jasiu siedzi pod dębem" składa się z pięciu słów, ale może przybierać różne interpretacje w zależności od kontekstu i celu użycia. Przykładowo, można to traktować jako prostą informację o tym, gdzie znajduje się Jasiu w danym momencie.
Jednak tekst ten może także stanowić punkt wyjścia do szerszej refleksji na temat otaczającej nas rzeczywistości. Można zastanowić się, jakie są połączenia między Jasiem, dębem i otaczającym krajobrazem. Można rozważać wpływ natury na nasze samopoczucie i emocje, a także o tym, jakie znaczenie mają dla nas miejsca, w których przebywamy.
Tekst ten może również służyć jako ćwiczenie w myśleniu abstrakcyjnym i interpretacji. Można zastanowić się, dlaczego autor wybrał właśnie takie słowa i jakie emocje i obrazy chciał nimi wywołać. Można próbować znaleźć inne znaczenia i ukryte przesłania, które autor chciał przekazać.
W ten sposób prosty tekst "Jasiu siedzi pod dębem" może stać się punktem wyjścia do różnych refleksji i interpretacji, a także ćwiczeniem w myśleniu kreatywnym i analitycznym.
Odpisz
21 lutego, 14:52
"Jasio" to zdrobnienie od imienia Jan. Zdrobnieniami nazywa się często osoby małe, lub młode, mające przed sobą całe życie. Pod dębem jest cień, a dookoła dębu często słońce. Jasio siedzący pod dębem może być metaforą człowieka z planami, jednak ograniczonego i schowanego w cieniu planów jego rodziców, których metaforą jest dąb. Młody Jan, jego potrzeby i marzenia są więc podrzędne wobec planów jego rodziców. Równie dobrze może mieć to o wiele pozytywniejsze znaczenie. Jasio może być dzieckiem spędzającym czas po swojemu. Cień pod koroną dębu to słodki smak dzieciństwa, jednak gdy nadchodzi zima i liście opadają, cień zanika. Jest to metafora dorastania, wyjścia z cienia. Jasio po prostu wykorzystuje swoje dzieciństwo póki jeszcze może, odpoczywając w cieniu dębu. Inna możliwość to tradedia w życiu Jasia. Może biedny chłopak przeżył coś okropnego, a teraz siedzi pod dębem i rozmyśla nad rozwiązaniem tego problemu? Szuka bezpiecznego i przyjaznego miejsca, dębu, który rósł na jego oczach, który zna od zawsze. W tym wypadku Jasio może również symbolizować rodzica dumnego ze swojego dorosłego już dziecka.
171 słów, napisane w jakieś 10, może 12 minut na dworcu PKS, nie liczę czasu przeznaczonego na szukanie strony do liczenia słów oraz momentu kiedy wchodziłem do autobusu.
Odpisz
21 lutego, 14:54
@Shpaygersharen:
Odpisz
Edytowano - 21 lutego, 14:55
@Kiilano: g u w n o drogom szuo
Odpisz
20 lutego, 22:47
Odpisz
21 lutego, 14:23
@Nanook: Ja gdy przez przypadek dałem Nanookowi w dół, bo mam grube palce (jest mi niezmiernie przykro):
Odpisz
21 lutego, 14:28
@Nanook: Źle bo nie o to autorowi tekstu chodziło
Odpisz
21 lutego, 14:23
interpretacja jest o wiele łatwiejsza niż wielu się może wydawać
Odpisz
21 lutego, 07:47
Kto siedzi pod drzewem? Niepoprawni marzyciele i poeci! Napisz więc rozprawkę o poetach i wykorzystaj „Nieboską komedie” oraz postać młodego Kordiana. Gotowe
Odpisz
Edytowano - 20 lutego, 22:35
"Jasiu" oznacza dziecko, kogoś młodego.
"Siedzi" może oznaczać zadumę lub brak sił.
"Pod" sugeruje oparcie o kogoś lub o coś, kogoś silniejszego, większego.
"Dębem" drzewo ma wiele znaczeń: rodzinę, wartości, religię, kraj. Jest symbolem siły, wielkości i potęgi.
Wystarczy napisać, że autor miał na myśli, że młodzi ludzie szukają oparcia, a to oparcie to rodzina, wartości, tradycje etc. Rozwiń to do 140 słów i voila, piąteczka
Odpisz
20 lutego, 22:46
@Landark: proszę napisz za mnie maturę
Odpisz
Edytowano - 20 lutego, 22:45
Jasiu ewidentnie symbolizuje polskość, tradycję i ojczyznę, napisz jakąś patriotyczną mrzonkę i będzie dobrze
Odpisz
20 lutego, 22:32
140 słów to mało. Na podstawie tego tekstu można by napisać przynajmniej jedną książkę.
Odpisz
Edytowano - 20 lutego, 22:30
Rozpisz się po prostu o odpoczynku pod drzewem i trwałości dębu.
Odpisz