Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar makapakajekurczaka

20 maja, 23:28

Socjalizm:
1. ideologia społeczna głosząca zniesienie prywatnej własności środków produkcji i postulująca zbudowanie ustroju społecznego, który doprowadzi do usunięcia podziałów klasowych
2. ustrój społeczny oparty na realizacji postulatów tej ideologii
Kropka.

Ani PiS, ani PO (lub szerzej - ani ZjeP, ani KO) nie zniosły (ani nie planują znieść) „prywatnej własności środków produkcji”, więc socjalistami NIE SĄ. Jeśli jest inaczej - udowodnijcie, że się mylę, wskazując jakieś ostatnie socjalistyczne działanie lub pomysł którejś z wyżej wymienionych partii.

Zdaję się, że „socjalizm” spotyka podobny los jak niegdyś „faszyzm”, „lewactwo” i „neoliberalizm” - słowa, które niegdyś coś znaczyły, znaczenia zostają pozbawione i stają się pejoratywnymi epitetami używanymi przeciwko politycznym wrogom.
Jak tak dalej pójdzie, „socjalizm” - podobnie jak każde z trzech powyższych słów - skończy jako przekorne i ironiczne określenie używane do autoidentyfikacji przez tych, których niegdyś niesłusznie tak nazywano. A rzeczywiści socjaliści stworzą nowe słowo na określenie swego ruchu.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar BloodWarsKing

21 maja, 10:59

@makapakajekurczaka: Wydaje mi się że autorowi chodziło o politykę socialną, i był to w jego mniemaniu skrót myślowy

Avatar Gopostal

23 maja, 17:22

@makapakajekurczaka: Nie produkuj się kolego, jejaki to i tak libki, nie załapią. Może paru co mądrzejszych zrozumie.

Avatar Gopostal

23 maja, 17:20

POV: nie rozumiesz, czym jest socjalizm.

Avatar TrueStoryGuy

18 maja, 15:28

Co ciekawe, ciemność powinna być na pierwszym miejscu, bo ułatwia stworzenie w twojej wyobraźni dowolnego strachu.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar Myszkapl

Edytowano - 21 maja, 16:55

@TrueStoryGuy: 1. Takich rzeczy nie ma w normalnym życiu, nawet w pochmurną noc Warszawa tak świeci, że widać ją jeszcze w łódzkim
2. Całkowicie nieznane nie jest straszne
3. Dzieci, które się boją ciemności to nie boją się ciemności, tylko tego że niektóre rzeczy wyglądają bardziej ponuro w ciemności, ew. że się przewrócą
4. Czarnej i cichej pustki nie doświadczysz na 99,9%, a jak się bać o czymś nawet nie słyszałeś? O czym nie masz bladego pojęcia?
5. W ciemności przerażać Cię może tylko to co już w świetle przeraża, jak możliwość upadku (lęk wysokości), czy zwierzęta

Avatar TrueStoryGuy

21 maja, 17:11

@Myszkapl: W taki sposób można usprawiedliwić każdy strach, a taką ciemność da się uzyskać w wielu miejscach i sytuacjach. W piwnicach, w domu lub mieszkaniu z mocnymi zasłonami lub roletami, w szczelnych pomieszczeniach, szopach, bywa czasem w lesie całkiem ciemno przy zachmurzonym niebie. Strach pochodzi głównie z naszego umysłu, a ciemność jest czynnikiem, który wyłącza nasz najważniejszy narząd percepcji, przez co musimy używać wyobraźni do określenia położenia przedmiotów i samego siebie. Jest to też strzałą w nogę, bo wystarczy myśl, o czymś strasznym lub jakieś złe wspomnienie i pojawia się strach spotęgowany przez otaczającą ciemność. Nie jesteśmy bezmyślnymi istotami, jedna okropna myśl i wszystko leci z górki, a nieznane jest straszne, bo pobudza nasze instynkty samozachowawcze oraz stawia nas w sytuacji, której nie rozumiemy, a reszta dopisuje nasza bujna wyobraźnia. Żeby się całkowicie nie bać, trzeba wyłączyć myślenie, ale dopóki myślisz, ciemność zawsze będzie najstraszniejsza.

Avatar Smuteczek

21 maja, 01:22

Dlatego obu przedstawicieli tych Partii trzeba zaprosić na spotkanie ze sznurkiem.

Avatar Sebv2

20 maja, 23:09

Ciemność straszy tylko gdy masz dużą wyobraźnie

Avatar MlodyKamil96

20 maja, 22:30

Socjalizm moment

Avatar Jadeja

20 maja, 20:37

A tak z trochę innej beczki czemu ludzie boją się klaunów?

Avatar kikocia3

20 maja, 20:47

@Jadeja: nie wiem.
Może to kwestia tego że wyglądają jak ludzie ale nie do końca i może jest to związame z Uncanny valley?

Albo chodzi o ich przesadzoną mimikę i gestykulację, której brakuje u zwykłych ludzi, więc jest to postrzegane jako coś dziwnego?

A może tak jak z tą mimiką, fakt, że clowny mają zawsze uśmiech (albo jakąś inną konkretną emocję) a nie wyrażają złożoności i są przerażający bo nie widzimy w nich ludzi tylko symbol niezdrowo bladej a jednak przerażająco uśmiechniętej twarzy?

Albo kwestia straszliwej teatralności ich wszystkich występów do wtóru muzyki z organów parowych co sprawia wrażenie kosmitów udających ludzi którzy się bawią, nie wiedząc czym jest zabawa, przez co w ogóle nie przypomina to ludzi?

Ewentualnie kwestia książki Stephen'a Kinga "To" z której przerażający clown na zawsze wbił się do naszych głów jako symbol tego co kryje się w mroku?

Lub połączenie kilku tych elementów, albo coś jeszcze innego?

Avatar Nanook

18 maja, 15:03

Socjalizmem jest waloryzacja świadczeń społecznych? Nowatorska definicja, okazuje się, że praktycznie każdy kraj na świecie jest socjalistyczny.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (19)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (19)
Avatar mont111

24 maja, 18:05

@Gopostal: masz słuszność, a co do PiSu i PO to ludzie przy PO myśleli że gorzej być nie może i wtedy wszedł PiS i pokazał że może być dużo gorzej

Avatar Niemadrogi

24 maja, 18:15

@mont111: Dużo gorzej? PO miało swój własny wachlarz problemów oraz afer.

Avatar Herbaciarz

18 maja, 14:42

800+ moment

Avatar Kolo_killer

18 maja, 14:55

@Herbaciarz: darmowe kredyty mmm

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Progs
Dodane przez: Progs

Zasad trzeba przestrzegać

Zawsze doradzi

Wartości, za które mogę pójść w bój

Tak w ogóle można?

Drobne różnice

Albo i dłużej

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka