Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Jadeja

Edytowano - dzisiaj, 07:11

Nasze.

Avatar Geraltzriviv

26 maja, 07:50

Niby bym zrozumiał, ale jak wyobrażam sobie rodziny z dziećmi w większości Polski, to chyba nie jest dobra decyzja

Avatar PridSanisi

24 maja, 21:42

Avatar Wojolek10

24 maja, 18:15

J...ć lewaków (gospodarczych, nie światopoglądowych)

Avatar NutelaEpickiGamer

24 maja, 12:38

J...ni socjaliści

Avatar jejandzej

24 maja, 06:57

moim zdaniem zamiast 500+ powinna być ulga podatkowa czyli że od podatków przez powiedzmy 5 lat od urodzenia dziecka odejmowane jest 500 zł

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar jejandzej

24 maja, 10:55

@lolo220: przekupstwo, durny plebs (wiem że to brzmi narcystycznie, ale to jest po prostu plebs) widzi pieniądze i robią to co im się każe

Avatar lolo220

24 maja, 10:56

@jejandzej: "inflacja? A co to, nowy zasiłek"

Avatar stalamed

24 maja, 04:19

Ja proponuje aby to dzieci pracowały na utrzymanie "syngli" szkoda marnować potencjał tych najmłodszych ludzi

Avatar Pikachu

24 maja, 00:47

,,..potrafią mieć dzieci" - bo przecież rozłożenie nóg i wypchnięcie bombelka na świat to taka trudna umiejętność, że madki powinny być podziwiane przez bezdzietne lambadziary i powinny im przynosić pieniądze w zębach i jeszcze całować po stopach. XDDDD Jak ktoś chce mieć dzieci, to niech sam zadba o utrzymanie ich, a nie dej i dej. Zamiast pięćset plus (osiemset plus) powinny być bony żywnościowe, których nie można by było sprzedać, żeby patola mogła sobie kupić alkohol czy szlugi albo wydać na ,,hybrydki". Wtedy to byłaby realna pomoc biednym rodzinom, a tak to będzie więcej Kamilków z Częstochowy.

Poza tym co jak ktoś chce mieć dzieci i kocha dzieci, ale nie może ich mieć, bo jest bezpłodny, a adopcja czy zostanie rodziną zastępczą to nie taka prosta sprawa i nie każdy czuje się na siłach podjąć się opieki nad dzieckiem odebranym z patologii, to czy też należą mu się pieniądze od bezdzietnych, bo przecież chcą mieć dzieci, tylko nie mogą? XDDDDDD

Avatar Anantashesha

24 maja, 00:43

Płodzenie dzieci w naszym obecnym świecie to zbrodnia imo.

Avatar IkarAviator

19 maja, 10:22

Dziecko nie jest obowiązkiem i przed dorobieniem się jego należy mieć warunki, by mogło godnie żyć i dorastać
Niektórzy nie chcą dzieci, inni nie mogą mieć dzieci
Młodzi ludzie pracują na emerytury starszych, niezależnie od tego, czy ten starszy miał dziecko, czy nie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (12)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (12)
Avatar mont111

23 maja, 23:14

@IkarAviator: co to ma do 500+?

Avatar IkarAviator

23 maja, 23:49

@mont111: temat troszkę zboczył na emerytury, Hajcul porusza temat, to odpowiadam Nawiasem mówiąc, to tez ważna sprawa. A co do 500+ uwierz, że może zejść znacznie więcej na dziecko

Avatar MojeKonto

Edytowano - 19 maja, 12:32

Powonno być tak, że 500 plus i inne zapomogi socjalne otrzymują ludzie, którzy nie posiadają dzieci a jak się na nie zdecydują to tracą te dodatki. Wtedy na dzieci decydowaliby się jedynie ludzie, którzy mieliby fundusze aby się nimi opiekować bez świadczeń socjalnych

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar Nanook

Edytowano - 24 maja, 07:53

@Mythe: "Nie odpisałem Ci bo bzdury piszesz."
Przestałeś odpisywać kiedy zacytowawszy Josepha Stiglitza pokazałem, że obecny kryzys inflacjacyjny ma charakter podażowy, a nie popytowy. Kazdy zresztą może wejść w tę dyskusję i zobaczyć kto tam pisał bzdury. Jeżeli dla ciebie analiza ekonomiczna noblisty jest bzdurą to chyba słabo to świadczy o nauce ekonomii xd

"Zrobiłeś to też tutaj sugerując, że to 500+ przyczyniło się (w głównej mierze) do zmniejszenia skrajnego ubóstwa."
Ja nic nie sugeruję. Cytuję jedynie ekonomistów. Nawet ci najbardziej przeciwnie świadczeniu wskazują, że miał on pozytywny efekt w kontekście spadku ubóstwa wśród dzieci.

"Pierwszą odpowiedzią od Murarzowa było "500+ powinno być po prostu ulgą od podatku", a Ty czepiasz się słowa, że nie uwzględnił w rozwinięciu wypowiedzi wszystkich możliwości."
Zasugerowała, że 500+ tylko dla pracujących, więc odpowiedzialem dlaczego się z tym nie zgadzam.

"Miałem Ci więcej odpowiedzieć, ale Twoje zdanie: "Obecnie przez inflację oczywiście znacznie mniej niż w 2015 rok, dlatego należy podwyższyć to świadczenie." definiuje Twój stan umysłu (i wiedzy) i potwierdza, że nie ma sensu z Tobą rozmawiać."
To wyjaśnij czemu jest to błędne stwierdzenie, bo na razie piszesz tylko "jesteś glupi, nie chcę z tobą rozmawiać" nie tłumacząc czemu. Myślę, że jesteśmy się w stanie szanować przynajmniej na tyle by ze sobą dyskutować, a nie się obrażać. Skoro waloryzujemy rentę inwalidzką, place minimalną czy emerytury co roku to naturalne jest też podnoszenie innych świadczeń. Już o tym dyskutowaliśmy.

"Głosuj dalej za PIS."
Nie głosuję za PiS. Już o tym pisałem w poprzedniej naszej dyskusji.

"Państwo tak nie może, dlatego tworzy się budżet, który jest określony i publiczny."
I czymże jest budżet jak nie planem wydatków pieniędzy państwowych? Owszem, większość jest pobierana od podatników, ale tak samo wygląda źródło zarobku czy właścicieli nieruchomości. Już nie mówiąc o tym, że państwo ma też wydatki pozabudżetowe. W zeszłym roku było to prawie połowa budżetu, bo 320 miliardów złotych.

Ja wiem, że uważasz mnie za debila, dyletanta ekonomicznego i pewnie jeszcze mnóstwo innych epitetów. Zresztą sam to napisałeś. Ale zaciśnij zęby i postaraj się normalnie dyskutować, bo tak jak ja Ciebie szanuję w dyskusji i cię nie obrażam tak oczekuję i od drugiej strony tego samego.

Avatar Nanook

Edytowano - 24 maja, 08:12

@Fernando123: "W tym momencie mylisz pojęcia. Osoby niepełnosprawne dostają renty, których celem jest wsparcie finansowe. Chociaż masz rację, są też ludzie nie mogący pracować z innych przyczyn, ale 500+ nie powinno służyć do ich utrzymania, tylko do zapewnienia dziecku lepszych warunków"

Ale ja się z tobą zgadzam. Po prostu osoby niepełnosprawne oprócz renty inwalidzkiej otrzymują też 500+ jeżeli mają dzieci. Więc gdy kryterium posiadania pracy będzie decydować to niepełnosprawni nie dostaną 500+. Bo zarabiając więcej niż 130% wysokości renty, a praktycznie każda praca będzie miała taką pensję, oznacza zawieszenie wypłacania renty.

"Jeśli 15 mln pracuje (sprawdziłam, te 17 nie wiem skąd wziąleś/aś). Dodatkowo można spokojnie założyć że ok. 2 mln są niepełnosprawni i niezdolni do pracy. 23 - 19 = 4. 4 miliony Polaków nie wliczają się do żadnej z powyższych kategorii (pracujący/niepełnosprawni). Oczywiście, jest to wyraźna mniejszość, ale jednak nie powiesz, że to mało."

Dane wziąłem z GUSu za IV kwartał 2022 roku. Dokładną kwotą to 16,798 milionów Polaków jest pracujących. Niepełnosprawnych jest 3 miliony. Wobec tego mamy już znacznie niższą liczbę.

"Aby dawać więcej datków, rząd potrzebuje wyższych podatków. W związku z tym rosną ceny, potem pensje i tak dalej. To się nazywa inflacja"
Tylko że waloryzacja 500+ nie będzie miała dużego wpływu na inflację, która i tak będzie stale teraz spadać. To nie jest moja opinia, a ekonomistów. No i jeszcze taka drobna poprawka – to nie od wzrostu podatków zwiększa się inflacja, bo to zabiera gotówkę z obiegu, a od programów takich jak 500+, które wpychają tę gotówkę w obieg. Tylko tak jak mówiłem, te dodatkowe 20 miliardów złotych będzie miało minimalny efekt inflacyjny.

PS tak gwoli wyjaśnienia: Nie jestem wyborcą PiSu i nie uważam, że 500+ jest idealnym świadczeniem, którego nie należy zmieniać. Po prostu uważam, wbrew niektórym komentującym, że 500+ miało również w niektórych wymiarach pozytywny efekt.

Avatar PenelopaOlopa

23 maja, 23:45

Polacy się nie nadają mentalnie do życia w wolnym państwie.

Avatar zielonydom

23 maja, 22:34

"a dzieci są nasze"
To czemu ktoś ma na nie robić za ciebie?

Avatar OtokoNoKaze

23 maja, 22:21

Cytując Winstona Churchilla ,,demokracja to najgorszy możliwy ustrój, ale ludzkość nie wymyśliła jeszcze nic lepszego"

Avatar Kebasa_z_mema

23 maja, 21:40

500+ powinno być tylko dla ludzi pracujących

Avatar
Tojestnazwa

23 maja, 21:51

@Kebasa_z_mema: pracujący nie potrzebują 500+. Powinni usunąć 500+ i dawać socjale tylko tym którzy nie mają dosłownie możliwości pracować lub jest to naprawde bardzo trudne

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Crln_7
Dodane przez: Crln_7

Uśmiechnięte miasto

Za wysokie progi dla ciebie "koleżanko"

Najdłuższy bekon w starosielcach mfs

Świetna nazwa

Trzeba mieć jaja na taki związek i zdradę

Tak trzeba

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka