Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Phi!
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Deal życia
Angielskie śmieszki
Nie zadzieraj z bobrami
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież22 kwietnia 2024, 11:43
Pamiętajcie, po to jest armia zawodowa, by to mięso armatnie z cywili popie*dalało po polu bitwy
Odpisz
Edytowano - 11 kwietnia 2024, 19:06
Pobór jest szkodliwy, obrzydliwy moralnie i należy go znieść, a jak panstwo potrzebuje obrony to już jego problem. Po to mnie okradają w podatkach chyba żeby właśnie zapewnili z tego dobrą armię.
Odpisz
12 kwietnia 2024, 13:12
ktoś musi sterować tym czołgiem lub samolotem
Odpisz
Edytowano - 12 kwietnia 2024, 17:39
@Adix174: armia zawodowa. Ludzi z przymusoweto poboru i tak nigdy nie wsadza się na samolot chyba że byli pilotami cywilnymi a i to nie zawsze. Cywile zawsze lądują na pierwszej linii jako tanie mięso armatnie.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 12:53
Nikt nie chce umierać za nic
Czy to tak trudno pojąć?
Odpisz
11 kwietnia 2024, 12:54
W Polsce nie ma za co umierać
Odpisz
11 kwietnia 2024, 13:13
to akurat nie jest prawda lol
Odpisz
11 kwietnia 2024, 13:25
@Murarzowa: strzałka w dół jakby nie było historii ludzi którzy to robili bruh
Odpisz
11 kwietnia 2024, 13:35
@Murarzowa: Naród wspaniały, tylko ludzie...
Odpisz
11 kwietnia 2024, 14:44
Powiedziałem to raz i powiem to znowu:
Jeśli nie ma takiej rzeczy za którą byś umarł to nie ma takiej rzeczy dla której możesz żyć
Odpisz
11 kwietnia 2024, 19:32
@Nerius: tymczasem cała twoja rodzina, znajomi, majątek, dom, historia itd.:
Odpisz
11 kwietnia 2024, 20:49
@Pan_Schaboszczak: To za nich byś nie umarł?
Odpisz
11 kwietnia 2024, 22:26
Że ludzie nie chcą za nic umierać, to powiedzmy że mógłbym się jeszcze zgodzić, choć i od tego znajdzie się mnóstwo wyjątków.
Ale co innego chcieć za coś umrzeć, a co innego być gotowym do walki w obronie tego. Walczy się żeby wygrać, nie żeby umrzeć.
Odpisz
12 kwietnia 2024, 13:01
@reedy7: no właśnie za nich bym umarł
Odpisz
12 kwietnia 2024, 11:14
Od razu skojarzyła mi się Polska.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 22:44
Cały eurokołhoz.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 12:53
Szwajcaria jest krajem ukazanym w pierwszym panelu mema
Odpisz
11 kwietnia 2024, 20:51
@Nerius: Szwajcaria to paskudne państwo policyjne. Nie chciałbym tam mieszkać.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 15:32
Przepraszam cię bardzo, ale w kraju pokroju Polski masz 40 mln ludzi. Każdy ma własne poglądy, własne idee. A ty potrzebujesz żołnierza na front. Nie masz czasu na rozterki filozoficzne Jana Kowalskiego z Kozodrzy koło Pędziszowa nad Wiłopolką. Dlatego istnieje kara i przymus.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 19:04
@polishplayer21: i to jest obrzydliwe, nie zapraszam do dyskusji
Odpisz
11 kwietnia 2024, 19:12
Ależ ja nie zaprzeczam, że wojna jest obrzydliwa i musi do takich precedensów dochodzić. Tylko przedstawiam fakty a tłumaczę potrzebę przymusu.
Odpisz
11 kwietnia 2024, 19:10
Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że bezpieczniejsze, choć w kwestii osobistej ważniejsze rzeczy czasem wymagają przymusu, bym się za nie wziął, więc co jak co ale w pełni rozumiem, że nie da się każdego przekonać do służby, i w wypadku wojny trzebaby ludzi do niej zmuszać.
Pomyślcie o tym w ten sposób, gdyby ciągle była zasadnicza służba wojskowa, to możnaby się interesować poglądami żołnierzy i innymi takimi (w Korei Południowej np. pacyfizm jest częstym, oraz uznawanym powodem na zwolnienie człowieka z odbywania rocznej służby), ale w wypadku wybuchu wojny to nie chodzi o to, by ludzie zastanawiali się czy chcą walczyć za kraj, bo zanim oni by zadecydowali to kraju mogłoby już nie być, chodzi wtedy o to, by armię szybko powiększyć o mięso armatnie, które jest potrzebne na już i nie ma czasu na to, aż potencjalny rekrut się zgłosi.
Odpisz
Edytowano - 11 kwietnia 2024, 12:55
Norwergia 🇳🇴
Rosja 🇷🇺
Odpisz
11 kwietnia 2024, 13:07
@Boberek00: Najpierw Szwajcaria, kraje skandynawskie a teraz Norwegia
Odpisz
11 kwietnia 2024, 13:42
@Nerius: Tak
liczem że nikt na to nie zwróci uwagi :(
Odpisz