Hm, w sumie logiczne. Nas purchlaki bardziej wyniszczają, męczymy się prawie 10 miesięcy, rodzimy od godziny, do nawet kilkunastu, jeśli porzucimy, to spotka nas lincz, jeśli nie bezpośredni, to przynajmniej gadanie: "Co za człowiek, że porzuciła" a okna nie działają, bo tam powinno się ANONIMOWO, zostawiać dzieciory, a nie że potem wie o tym cała 3 RP. No i możemy zostać napadnięte, oraz zmuszone do aktu. A ciężko zapewne, kochać kogoś, kto ci przypomina oprawcę/traumatyczny moment. A potem, trudno wrócić i coś robić zawodowo, bo o dziwo, jakoś szefowie w większości, niechętnie patrzą na dzieciatych. Więc nie dziwię się, spadkowi demograficznemu.
przecież nie tego dotyczy mój komentarz xDDD siostro w Chrystusie jak cie to interesuje to jestem pro choice chodziło mi po prostu że debata na temat aborcji de facto dotyczy tego kiedy zaczyna się ludzkie życie a więc nie tylko kobiety powinny mieć głos
1. "żyje ale jeszcze nie jest to równoznaczne z człowiekiem" - widzę zadatki na biologiczną bzdurę roku. Zarodek ludzki na każdym etapie rozwoju jest bez wątpienia człowiekiem.
2. Nie wiemy czym dokładnie jest świadomość i w ograniczony sposób rozumiemy jak stwierdzać jej obecność, więc różni badacze wysuwają różne przypuszczenia pod kątem początku świadomości, w tym sugerują, że rozwija się ona w trakcie ciąży.
3. Odchodząc na chwilę od biologii z powrotem do filozofii moralnej - skoro "nie żyje samodzielnie", "nie myśli" i "nie ma świadomości" są wystarczające do odebrania prawa do życia, to rozumiem że Twoim zdaniem np. osoba w śpiączce też nie ma prawa do życia?
4. Poza tym po porodzie człowiek też nie żyje samodzielnie, więc nic się w tym zakresie nie zmienia. Nie wiem przy tym co to znaczy "nie myśli" - że nie ma aktywności mózgu?
powiedz mi dlaczego narzucasz komuś swój pogląd ?? Tak, to że uważasz iż aborcja jest niemoralna to TWÓJ pogląd i dlaczego narzucasz że kobiety mają myśleć tak samo i zabierasz im prawo do wyboru ?? Skoro kobieta ma to w sobie TO JAKIM PRAWEM TY W TO INGERUJESZ? My jako mężczyźni nie mamy z tym nic wspólnego, to decyzja kobiet NIE TWOJA. Więc jeśli kobieta została zg...cona i nie chce być w ciąży TO DLACZEGO SIE W TO WTRACAC, to jej ciało jej decyzja. To tak jakby kobiety stwierdziły że państwo ma Ci jajka uciąć bo ziemia jest przeludniona i nie będzie to TWÓJ wybór tylko innych, ciekawe jak byś się z tym czuł....
@dyzio6665: zadam Ci proste pytanie:
Czy morderstwo Twoim zdaniem powinno być zalegalizowane?
Nie? A no właśnie, więc z poglądu, że człowiek jest od poczęcia wynika prosto "narzucanie własnego poglądu"
I jest wtedy w pełni uzasadnione
Bo to jakby pytać "czemu zakazujesz zabijać?"
@dyzio6665: No jednak mamy z tym coś wspólnego. Tak z połowę.
Czy uważasz że dziecko poczęte to jest też odpowiedzialność ojca? Jeśli tak, to jest to też jego decyzja. A jeśli nie jego decyzja, to nie jego odpowiedzialność.
@Kubizan: tak? A gw...iciele? Przecież ma wybór albo zapłodni albo nie -_- dajcie se spokój to nie wasze ciała i to ŻADNE MORDERSTWO !!! TO ZE TWOJA RELIGIA MOWI ZE ZYCIE ZACZYNA SIE OD POCZECIA TO NIE POWINNO MIEC NIC WSPÓLNEGO Z PRAWEM W POLSCE, PANSTWO POWINNO ODCIAC SIE CAŁKOWICIE OD JAKIEJKOLWIEK RELIGII
@dyzio6665: Biologia mówi, że życie zaczyna się od poczęcia. Nawet plemnik jest komórką żywą, a co dopiero zarodek ludzki.
Nie da się z Tobą rozmawiać, ani nie masz wiedzy, ani zdolności do czytania i odpowiadania że zrozumieniem. Zrób se przerwę od Internetu.
@piotrkacz: jednak jeżeli byłoby tak jak feministki twierdzą że większość mężczyzn sprzeciwia się aborcji i ze to tylko sprawa kobiet to by znaczyło że obiektywni ludzie są ptzeciwni a tylko stronniczy są za
Przecież kobieta może płacić alimenty jełopie głupi i od razu widać, że jesteś typem człowieka którego zdrowa na umyśle kobieta by nie dotknęła.
Inteligentny chłop by wspomniał o służbie wojskowej. I tak mężczyźni powinni głosować nad udziałem mężczyzn w służbie wojskowej i można by wykluczyć kobiety.
@Murarzowa: akurat problem z alimentami tez występuje ponieważ często sądy są po stronie kobiet tylko dlatego że są kobietami. Zgadzam się jednak że komentarz Jakuba nie byl zby4 inteligentną prowokacją
@Murarzowa: Ło ło ło spokojnie. Typ tylko wrzucił tego mema (a sam wiem ze zabral go z innej syrony bo go widzialem na innych stronach).
Nie ma powodu się wyzywać
w zasadzie to ogólna koncepcja głosowania na ustawę X, dotyczącą osób Y, wyłącznie przez ich samych jest zgodne z demokracją
W przypadku aborcji na życzenie (w przypadku zdrowego płodu, spłodzonego nie w wyniku gw.....) można debatować godzinami nad jego etycznością, (link do rozmowy tu: https://memy.jeja.pl/977197,x.html). Natomiast w innych przypadkach czy to w ustaleniu miejsca powstania placówki, płacenia podatków przez osoby Z lub służby wojskowej dla W możemy dać wyłącznie tym konkretnym grupom głos.
@hyena11: Czyli w ciążę zachodzą kobiety a w alimenty zachodzą tylko mężczyźni XD.
A tak na poważnie chyba nie muszę mówić że tylko mężczyźni jedyni na świecie płacą alimenty. Nie neguje twojego punktu widzenia. Mówię tylko ze alimenty to nie jest decydowanie o własnym ciele.
Komentarze
Odśwież19 kwietnia 2024, 20:00
Tak dla aborcji, ale pod warunkiem, że płód, którego ma to dotyczyć, wyrazi jednoznacznie zgodę na zabieg.
Odpisz
16 kwietnia 2024, 22:08
Hm, w sumie logiczne. Nas purchlaki bardziej wyniszczają, męczymy się prawie 10 miesięcy, rodzimy od godziny, do nawet kilkunastu, jeśli porzucimy, to spotka nas lincz, jeśli nie bezpośredni, to przynajmniej gadanie: "Co za człowiek, że porzuciła" a okna nie działają, bo tam powinno się ANONIMOWO, zostawiać dzieciory, a nie że potem wie o tym cała 3 RP. No i możemy zostać napadnięte, oraz zmuszone do aktu. A ciężko zapewne, kochać kogoś, kto ci przypomina oprawcę/traumatyczny moment. A potem, trudno wrócić i coś robić zawodowo, bo o dziwo, jakoś szefowie w większości, niechętnie patrzą na dzieciatych. Więc nie dziwię się, spadkowi demograficznemu.
Odpisz
16 kwietnia 2024, 19:11
Patrząc po komentarzach uważam że dzieci na tej stronie nie powinny się wypowiadać na tematy o których nie mają pojęcia
Odpisz
16 kwietnia 2024, 09:23
Ja jako kobieta jestem przeciwko aborcji. Szach mat
Odpisz
Edytowano - 16 kwietnia 2024, 17:58
@KittyQueen: Jako mężczyzna jestem za aborcją. Koniem bije królową
Odpisz
8 kwietnia, 15:51
@KittyQueen: ja też :3
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:53
IMO debilne jest myślenie że tylko kobiety powinny się wypowiadać w kwestii aborcji. Jest poruszana kwestią życia ludzkiego, a nie tylko praw kobiet.
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 10:07
płód jeszcze nie jest człowiekiem
to tak jakby o wykopaniu żołędzia z ziemi mówić o wycięciu drzewa
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 10:20
przecież nie tego dotyczy mój komentarz xDDD siostro w Chrystusie jak cie to interesuje to jestem pro choice chodziło mi po prostu że debata na temat aborcji de facto dotyczy tego kiedy zaczyna się ludzkie życie a więc nie tylko kobiety powinny mieć głos
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:21
żoładź możesz wsadzić z powrotem...
To nie jest adekwantne porównanie
Ścięcie sadzonki, to już lepiej by odwzorowało, i tak wtedy ścięłaś drzewo we wczesnej fazie rozwoju
Ogółem rozstrzał w kwestii aborcji jest tylko ze względu na pytanie: od kiedy człowiek?
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:22
@piotrkacz: najpewniej od urodzenia a o wcześniejsze stadia rozwoju można dyskutować
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:23
dla osób prolife (w tym mnie) od poczęcia
I na tym właśnie polega rozstrzał
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:25
urodzenie nie jest sensowną granicą. Najlepiej przyjąć kryterium samoświadomości
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:28
z tego co słyszałam samoświadomość zdobywa w wieku kilku lat
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 10:29
około 2-4
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:30
jednak człowiekiem jest na pewno od urodzenia
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:34
ponieważ?
Odpisz
14 kwietnia 2024, 11:18
ponieważ się urodził
Odpisz
14 kwietnia 2024, 11:22
LOL, ale to nic nie zmienia. Płód tuż przed urodzeniem nie różni się niczym od płodu tuż po urodzeniu
Odpisz
14 kwietnia 2024, 11:30
definicja to definicja a czy pozbycie się takiego gówniaka to moralne to już inna kwestia
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 12:07
masz na myśli że pozbyć się gówniaka nie można tylko dlatego że wyszedł z łona
Odpisz
14 kwietnia 2024, 12:35
@Hacjul: można jak najbardziej ale można dyskutować czy jest to moralne
Odpisz
14 kwietnia 2024, 12:49
w sensie śmierć gówniaka jest moralna dopóki zostaje w łonie
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:22
Podoba mi się Wasza rozmowa, bo bardzo ładnie pokazuje konsekwencje relatywizacji początku życia ludzkiego.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:28
Człowiek to istota żywa gatunku ludzkiego.
Zarodek ludzki (który pewnie miałaś na myśli pisząc "płód") to istota żywa gatunku ludzkiego.
Jeśli myślisz, że to kwestia definicji, to nie zapoznałaś się z definicją.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:39
@Kubizan: płód się jeszcze nie urodził
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:40
I?
Odpisz
15 kwietnia 2024, 19:30
@Kubizan: nie żyje samodzielnie
nie myśli
nie ma świadomości
żyje ale jeszcze nie jest to równoznaczne z człowiekiem
Odpisz
15 kwietnia 2024, 19:47
1. "żyje ale jeszcze nie jest to równoznaczne z człowiekiem" - widzę zadatki na biologiczną bzdurę roku. Zarodek ludzki na każdym etapie rozwoju jest bez wątpienia człowiekiem.
2. Nie wiemy czym dokładnie jest świadomość i w ograniczony sposób rozumiemy jak stwierdzać jej obecność, więc różni badacze wysuwają różne przypuszczenia pod kątem początku świadomości, w tym sugerują, że rozwija się ona w trakcie ciąży.
3. Odchodząc na chwilę od biologii z powrotem do filozofii moralnej - skoro "nie żyje samodzielnie", "nie myśli" i "nie ma świadomości" są wystarczające do odebrania prawa do życia, to rozumiem że Twoim zdaniem np. osoba w śpiączce też nie ma prawa do życia?
4. Poza tym po porodzie człowiek też nie żyje samodzielnie, więc nic się w tym zakresie nie zmienia. Nie wiem przy tym co to znaczy "nie myśli" - że nie ma aktywności mózgu?
Odpisz
16 kwietnia 2024, 08:00
@Kubizan:
Odpisz
16 kwietnia 2024, 10:10
powiedz mi dlaczego narzucasz komuś swój pogląd ?? Tak, to że uważasz iż aborcja jest niemoralna to TWÓJ pogląd i dlaczego narzucasz że kobiety mają myśleć tak samo i zabierasz im prawo do wyboru ?? Skoro kobieta ma to w sobie TO JAKIM PRAWEM TY W TO INGERUJESZ? My jako mężczyźni nie mamy z tym nic wspólnego, to decyzja kobiet NIE TWOJA. Więc jeśli kobieta została zg...cona i nie chce być w ciąży TO DLACZEGO SIE W TO WTRACAC, to jej ciało jej decyzja. To tak jakby kobiety stwierdziły że państwo ma Ci jajka uciąć bo ziemia jest przeludniona i nie będzie to TWÓJ wybór tylko innych, ciekawe jak byś się z tym czuł....
Odpisz
16 kwietnia 2024, 13:18
@dyzio6665:
Odpisz
16 kwietnia 2024, 13:24
@Sygryda: rel
Odpisz
Edytowano - 16 kwietnia 2024, 13:24
@dyzio6665: zadam Ci proste pytanie:
Czy morderstwo Twoim zdaniem powinno być zalegalizowane?
Nie? A no właśnie, więc z poglądu, że człowiek jest od poczęcia wynika prosto "narzucanie własnego poglądu"
I jest wtedy w pełni uzasadnione
Bo to jakby pytać "czemu zakazujesz zabijać?"
Odpisz
16 kwietnia 2024, 13:45
@dyzio6665: No jednak mamy z tym coś wspólnego. Tak z połowę.
Czy uważasz że dziecko poczęte to jest też odpowiedzialność ojca? Jeśli tak, to jest to też jego decyzja. A jeśli nie jego decyzja, to nie jego odpowiedzialność.
Odpisz
16 kwietnia 2024, 13:48
@Kubizan: tak? A gw...iciele? Przecież ma wybór albo zapłodni albo nie -_- dajcie se spokój to nie wasze ciała i to ŻADNE MORDERSTWO !!! TO ZE TWOJA RELIGIA MOWI ZE ZYCIE ZACZYNA SIE OD POCZECIA TO NIE POWINNO MIEC NIC WSPÓLNEGO Z PRAWEM W POLSCE, PANSTWO POWINNO ODCIAC SIE CAŁKOWICIE OD JAKIEJKOLWIEK RELIGII
Odpisz
16 kwietnia 2024, 13:57
@dyzio6665: gw.... to jest sytuacja do przeanalizowania oddzielnie
Obecnie w prawie też jest potraktowany oddzielnie
Odpisz
16 kwietnia 2024, 14:54
@dyzio6665: Biologia mówi, że życie zaczyna się od poczęcia. Nawet plemnik jest komórką żywą, a co dopiero zarodek ludzki.
Nie da się z Tobą rozmawiać, ani nie masz wiedzy, ani zdolności do czytania i odpowiadania że zrozumieniem. Zrób se przerwę od Internetu.
Odpisz
16 kwietnia 2024, 09:01
Najlepiej to się nie ruch..., nie jest to niezbędne w życiu, a i w końcu ludzkość by zdechła, a planeta by w końcu odżyła
Odpisz
16 kwietnia 2024, 08:11
I w sumie prawidłowo, dogadani.
Nie będzie bachora, nie będzie alimentów. Mi się to wydaje uczciwie, nie rozumiem po co się wk...iacie.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:37
Skoro to sprawa kobiet to znaczy że są nieobiektywne
Nemo iudex in causa sua
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:48
@Neoneq: I mean
właśnie rozbieżność zachodzi w temacie czy to tylko sprawa kobiet
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:50
@piotrkacz: jednak jeżeli byłoby tak jak feministki twierdzą że większość mężczyzn sprzeciwia się aborcji i ze to tylko sprawa kobiet to by znaczyło że obiektywni ludzie są ptzeciwni a tylko stronniczy są za
Odpisz
15 kwietnia 2024, 20:43
@Neoneq: żadna feministka tak nie twierdzi xDDDDD
Odpisz
15 kwietnia 2024, 20:45
jeśli pani na memie chce zabronić mężczyzną głosu to musi mieć jakiś powód
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 11:44
Przecież kobieta może płacić alimenty jełopie głupi i od razu widać, że jesteś typem człowieka którego zdrowa na umyśle kobieta by nie dotknęła.
Inteligentny chłop by wspomniał o służbie wojskowej. I tak mężczyźni powinni głosować nad udziałem mężczyzn w służbie wojskowej i można by wykluczyć kobiety.
Odpisz
14 kwietnia 2024, 12:13
@Murarzowa: akurat problem z alimentami tez występuje ponieważ często sądy są po stronie kobiet tylko dlatego że są kobietami. Zgadzam się jednak że komentarz Jakuba nie byl zby4 inteligentną prowokacją
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:30
@Murarzowa: Ło ło ło spokojnie. Typ tylko wrzucił tego mema (a sam wiem ze zabral go z innej syrony bo go widzialem na innych stronach).
Nie ma powodu się wyzywać
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:23
@Obietnica_12: Skoro kradnie takie gówno to znaczy, że uznał je za trafne
Odpisz
15 kwietnia 2024, 19:25
@Murarzowa: Typ to po prostu bot który to ukradł
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:19
Ziomal chce zmienić na chwilę zasady demokracji na.. matriarchat?
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:22
nagle nie chcesz być dominowany przez kobiety? 🤨
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:34
jedyne standardy jakie lewaki mają to podwójne
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:41
przeczytaj mema jeszcze raz
Odpisz
14 kwietnia 2024, 09:48
@ptasznik5: prawda
Odpisz
Edytowano - 14 kwietnia 2024, 10:14
w zasadzie to ogólna koncepcja głosowania na ustawę X, dotyczącą osób Y, wyłącznie przez ich samych jest zgodne z demokracją
W przypadku aborcji na życzenie (w przypadku zdrowego płodu, spłodzonego nie w wyniku gw.....) można debatować godzinami nad jego etycznością, (link do rozmowy tu: https://memy.jeja.pl/977197,x.html). Natomiast w innych przypadkach czy to w ustaleniu miejsca powstania placówki, płacenia podatków przez osoby Z lub służby wojskowej dla W możemy dać wyłącznie tym konkretnym grupom głos.
Odpisz
14 kwietnia 2024, 10:34
ten komentarz to złoto xDDD
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:19
chyba nie to kolega miał ha myśli
Odpisz
15 kwietnia 2024, 18:22
@Obietnica_12: tak wiem
to był żart
Odpisz
15 kwietnia 2024, 10:33
Mężczyzni powinni być jedynymi decydującymi o swoim ciele i kobiety też i wszelkie dyskusje są zbędne.
Odpisz
Edytowano - 15 kwietnia 2024, 17:20
@hyena11: Czyli w ciążę zachodzą kobiety a w alimenty zachodzą tylko mężczyźni XD.
A tak na poważnie chyba nie muszę mówić że tylko mężczyźni jedyni na świecie płacą alimenty. Nie neguje twojego punktu widzenia. Mówię tylko ze alimenty to nie jest decydowanie o własnym ciele.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:28
@Obietnica_12: A ja nie odniosłam się do odpowiedzi na memie tylko do tematu antykoncepcji/aborcji ogólnie.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:33
@hyena11: Pod memem który sugeruje ze alimenty to decydowanie o swoim ciele?
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:36
@Obietnica_12: Pod memem, który mówi o aborcji.
Odpisz
15 kwietnia 2024, 17:09
Referendum na badanie alkomatem?
TAK!
Ale wziąć udział mogą tylko osoby pijące z ważnym prawem jazdy.
Odpisz
14 kwietnia 2024, 11:09
Sugerujesz że tylko Kobiety rodzą dzieci i tylko mężczyźni płacą alimenty??????
Odpisz