Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Papierowa szkoła posting
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Dobrze czasem się oderwać
Lekko nie będzie
Zapraszamy
Dwa oblicza
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież5 sierpnia 2024, 21:09
Albo nas zabiją albo będziemy próbować się bronić
gdyby ludzie tak robili w obozach to one nie miały by prawa bytu bo nie byli by wstanie zmusić takiego tłumu a przynajmniej nie na dłuższą mete
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:11
@Neoneq: To by Niemcy od razu wszystkich zabili.
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:11
@Leszy: nie daliby rady
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:31
@Neoneq: gołe pięści nie wygrają z karabinem, łapanki i masowe rozstrzeliwania raczej udowadniają, że nie mieli żadnej litości
Odpisz
10 sierpnia 2024, 20:43
@Neoneq: wyszkoleni SS, karabiny, psy, płot pod napieciem vs na skraju wytrzymałości ofiary tych obozów
no tak, równe szanse masz racje
Odpisz
10 sierpnia 2024, 20:45
@yebemeedoopa: tysiące ludzi vs może z 200
tak czy inaczej gdyby oni cały czas stawiali sprzeciw to obóz zwyczajnie nie dałby rady funkcjonować
Odpisz
10 sierpnia 2024, 20:54
@Neoneq:
tysiace wychudzonych zmizernialych i wyniszczonych ofiar nie daloby rade nawet 10 SS
nie wspomne o tym ze nawet gdyby im sie udalo "zwyciezyc" taki bunt to nie przezyli by kolejnego dnia i tak
Odpisz
10 sierpnia 2024, 20:55
@yebemeedoopa: nie wiem czy wiesz ale ludzie przyjeżdżający do obozu nie byli wychudzeni i mogli się zbuntować
Odpisz
10 sierpnia 2024, 21:03
@Neoneq: o, slowo klucz mogli. wiesz czemu tego nie zrobili? bo nie mieli k...a czym sie bronic, to pomysl tak skrajnie glupi zeby na SS z karabinami i ich szarikami rzucac sie piescia, nie przekonasz mnie ze stalbys pierwszy w szeregu zeby sie rzucic na SS i dostac kule w leb, poza tym slyszalem ze wiekszosc osob nie zdawala sobie sprawy ze jada do obozu smierci i wyjda z niego przez brame a nie komin
Odpisz
10 sierpnia 2024, 21:05
@yebemeedoopa: bo nie zdawała
i nie mówię że bym to zrobił
Po prostu mówię że władza jest pozorna
Odpisz
10 sierpnia 2024, 21:05
@yebemeedoopa: i mowie, nawet gdyby sie udalo jakkolwiek zdusic SS w obozie to w ciagu parunastu godzin niemcy zrobiliby wjazd na ten oboz
Odpisz
Edytowano - 10 sierpnia 2024, 21:58
@yebemeedoopa: no właśnie taką udokumentowaną relację mam akurat w ręku.
Nie no, gonili i precyzyjnie mordowali jeńców mając kilka promili i przy okazcji infinite ammo...
Ty chyba nie masz wyobraźni xD
Odpisz
11 sierpnia 2024, 01:53
@Maly_modelarz15: powtórzę pytanie, co ty pieprzysz? bo odczuwam wrazenie ze ci sie watki pomylily.
probuje koledze wyjasnic ze powstanie w obozie nie ma sensu w mojej opinii a tobie choroby psychiczne szepcza do ucha jakies kocopoly, szczerze nie jestem pewien nawet do czego sie odnosisz
Odpisz
11 sierpnia 2024, 16:58
@Neoneq: zlepek wielu narodowości i pogodzenie ich różnych interesów(strach, nadzieja, brawura, odwaga itp.) i dogadanie się między sobą, raczej ciężko by było
Odpisz
12 sierpnia 2024, 13:42
@yebemeedoopa: odnoszę się do poprzedniego komentarza skierowanego do mnie, ale najwyraźniej oprócz tych poprzednich komentarzy wykasowano ci pamięć
Odpisz
12 sierpnia 2024, 14:30
@Maly_modelarz15: wykasować to ty mogłeś co najwyżej tamten komentarz bo nie widzę go w wątku.
nie miałeś racji, wstyd ci się przyznać, wyłącz komputer i idź przeproś matkę, furrasie
Odpisz
12 sierpnia 2024, 14:54
@yebemeedoopa: powtarzając pytanie w poprzednim kometarzu potwierdzasz, że zadałeś je już wcześniej. Sam się ograłeś pajacu. Komentarzy na które jest odpowiedź nie da się samemu usunąć, jeśli jeszcze nie ogarnąłeś funkcji tej strony.
A moje profilowe jest właśnie po to, by wcześnie wychodziło na jaw kiedy taki wy.....ek jak ty nie ma już argumentu i szuka innego punktu zaczepki.
I weź już odpuść bo w tej je....... cię dupie pęknie jeszcze jakaś żyłka
bez odbioru elo
Odpisz
12 sierpnia 2024, 18:13
@Maly_modelarz15: ale mojego komentarza ktorym ci odpowiadałem też nie ma XDDD i z tego co widze to ty szukasz zaczepki słownej próbując mnie prowokować pisząc w sposob ktory probuje mi ublizyc i w moim odczuciu wychodzisz na hipokryte XDD
o ustawie sobie furry na avatar i jak ktos o tym wspomni to znaczy ze przegral dyskusje🤓
brawo pokazales klase
do tej listy co napisalem co masz zrobic to dorzuc jeszcze dotkniecie trawy
Odpisz
11 sierpnia 2024, 15:40
J*bać ich
Odpisz
10 sierpnia 2024, 17:06
Niepopularna opinia: Powstanie warszawskie mogłoby się udać, gdyby wybuchło nie 1 sierpnia, a 7. Gdyby wybuchło w momencie, gdy sowieci już byli na Pradze i zajmowali przyczółki mostów, udałoby się połączyć AK i LWP i Stalin nie miałby pretekstu ("byliśmy za daleko i nie zdążyliśmy") do zignorowania powstańców, bo byliby już na miejscu. Ewentualnie musiałby rozkazać walczyć z powstańcami, co też skończyłoby się tragicznie, ale wywarłoby większe wrażenie na zachodzie niż np. aresztowanie Akowców po bitwie o Wilno
Odpisz
5 sierpnia 2024, 20:39
Miasto i tak miało być zrównanie z ziemią
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:25
@Konto_nieusuniete: aha no to przy okazji niech zginie 200 tysięcy ludzi z czego tylko jakieś 10% to powstańcy
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:49
@Rey_Palpatine: Czy naprawdę myślisz, że Niemcy byliby na tyle mili, aby wypuścić ludność przed zrównaniem miasta z ziemią?
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:50
@Konto_nieusuniete: no zważając na to że do przesiedleń z Warszawy zmuszono 600 tysięcy ludzi to chyba ta
Odpisz
5 sierpnia 2024, 22:51
@Rey_Palpatine: Patrząc na to co zrobili z gettem to raczej nie
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:04
@Konto_nieusuniete: dżedż zaj*bał fikołka to łap screena
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:07
@Rey_Palpatine: Wiedzieli, że przesrali wojnę i chcieli zrobić jak najwięcej zniszczeń. Nikt nie dbał o roboty w Rzeszy, jeśli nikt nie wierzył, że Rzesza przetrwa następny rok
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:08
@Konto_nieusuniete: więc w czasie powstania wywozili w zasadzie tak dla sportu?
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:11
@Rey_Palpatine: Mówisz to tak jakby roboty się przeżywało
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:21
@Konto_nieusuniete:
Po pierwsze: argument z dupy
Po drugie: bo się przeżywało. Fartem bo fartem, ale dało się przeżyć
Na Europę wschodnią przeżywalność wynosiła 65%. Dalej idąc, nie mówię że były to wakacje jak na Majorce, ale część robotników pracowała jako darmowa robocizna dla np. rolników w głębokiej Rzeszy (no bo kto im udzieli schronienia jak uciekną?) i tam już zależało od "pracodawcy". Fakt, celem prac było często zagłodzenie i praca ponad siły, ale nie był to obóz. Dalej, druga część często pracowała w fabrykach (stąd te słynne niedziałające niemieckie części, przez sabotaż) i też dawano im jeść na tyle, by nie pozdychali (niedobór młodych mężczyzn) ale nie na tyle żeby mieli dobrze. Słowem - wegetowali, ale mogli przeżyć.
Plus jeszcze raz - argument z dupy
Odpisz
5 sierpnia 2024, 23:50
@Rey_Palpatine: Ja na przykład wolałbym zginąć zabijając niemców, a nie pracując dla nich.
Odpisz
Edytowano - 6 sierpnia 2024, 00:39
@Konto_nieusuniete: argument inwalida ad populum. W tym miejscu mógłbym skończyć, ale uznajmy że jestem masochistą i w to brnę
Postanowiłem tę litanię podzielić na 4 kategorie: uzbrojenie, reakcje na brak uzbrojenia, dowodzenie, wspomnienia walczących
Uzbrojenie:
Zaczynając od braku uzbrojenia, to gówno byś se powalczył, bo nie było czym walczyć. Według IPN (możliwe że coś tam wiedzą) na 20 tysięcy ludzi dostępnych było około 4500 sztuk broni (liczę wszystkie pistolety, PM-y, CKM-y i karabiny).To jest żart a nie uzbrojenie. Standardowa drużyna liczy dziesięć osób. Na drużynę dwie osoby mają broń? (Przy czym z dużą dozą prawdopodobieństwa mogła to być para pistoletów) To co ma robić reszta? Kibicować? Iść z pięściami na bagnety?
Reakcje na brak uzbrojenia:
AK już tydzień przed walkami była w stanie gotowości. Stan gotowości no to wiadomka, wydajemy broń, powtarzamy strategię, i inne organizacyjne rzeczy na których się nie do końca znam. No ale właśnie faza pt. "wydajemy broń" pi*rdolnęła z hukiem. AK-owców było więcej, tylko wielu po zobaczeniu zarówno stanu, jak ilości uzbrojenia po prostu zdezerterowało
Dowodzenie:
Gen. Sosnowski 3 lipca stwierdził, że otwarte powstanie zbrojne odbije się na ludności cywilnej i NIE powinno być wszczynane. Cztery dni później diametralnie jednak zmienił decyzję: "[dążmy do opanowania] ograniczonego niewielkiego choćby obszaru”(duże zmiany choćby z dnia na dzień). Powstanie miał zatwierdzić również rząd RP na uchodźstwie w postaci depeszy premiera Mikołajczyka. Lata później wypierał się on jednak tej depeszy, oskarżając o jej wysłanie Władysława Banaczyka. Pułkownik "Monter" wierzył w "furię odwetu" (sic!) u rodaków która dopomoże w boju. PODOBNO (ważne, bo różne źródła różnie mówią) 27 lipca "Monter" miał ogłosić alarm dla oddziałów AK samowolnie, bez wiedzy generała "Bora".
Wspomnienia walczących:
Sami powstańcy mówią że walka była złym pomysłem (1 sierpnia w radiu Trójce słuchałem wywiadu z byłym powstańcem, niestety nie jestem w stanie podać nazwiska). Na pytanie czy byłby w stanie zawalczyć raz jeszcze, odpowiedział, że "nie wie". I pewnie po prostu głupio byłoby odpowiedzieć "nie" (przy czym nie mówię że to coś złego). Ciężko znaleźć takich przykładów więcej, ponieważ jakoś niewygodnie jako Polakom nam się o tym mówi (przykład czołgu pułapki - lepiej zmyślić heroiczną historyjkę niż się przyznać do głupoty). Tutaj cytat z portalu Konflikty.pl, artykuł "Refleksje nad powstaniem Warszawskim". "Entuzjazm był powszechny, o tyle z każdym dniem przedłużających się walk coraz większa liczba mieszkańców czuła złość związaną z podjęciem decyzji o rozpoczęciu walk."
Ps. Nie wspominam o gigantycznej liczbie zmarłych w szpitalach polowych czy tych, którzy najzwyczajniej w świecie dostali schorzeń psychicznych
Odpisz
6 sierpnia 2024, 00:46
@Rey_Palpatine: Ruskie brednie
Odpisz
Edytowano - 6 sierpnia 2024, 00:48
@Konto_nieusuniete: X k...a D
Nie wiem gdzie się tu choćby zająknąłem o rosjanach
Ps. Ostatni krok pokazania że przewaliłeś dyskusję: ignorancja
Odpisz
6 sierpnia 2024, 01:06
@Rey_Palpatine: Czy cała akcja była skazana na porażkę?
Tak
Czy ponieśliśmy klęskę
Tak
Jednak w powstaniu zginęło 200 tyś osób, więc nie odbieraj ich śmierci resztki celu i pozwól istnieć temu patriotycznemu mitu
Odpisz
6 sierpnia 2024, 01:09
@Konto_nieusuniete: czy ich poświęcenie miało sens w i tak utopijnej historyjce kompletnie wypaczającej ich cierpienie i ból dnia codziennego?
Nie
Czy odbieram im resztki godności wskazując błędy?
Do oceny własnej
Czy uważam że powinniśmy o nich zapomnieć?
Wręcz przeciwnie
Odpisz
9 sierpnia 2024, 18:26
@Rey_Palpatine: Powstanie Warszawskie wybuchło po to, zeby Warszawa nie została wysiedlona przez niemcow, którzy chcieli ja zamienic w twierdzę.
AK brała udział w walkach z Armią czerwoną we Lwowie, w Wilnie, Pulawach, Deblinie, Siedlcach, uratowała Końskowolę przed pacyfikacją. Dowództo AK miało powody spodziewać się odsieczy ze strony Armii czerwonej, chociazby ze wzgledu na szybsze zakończenie wojny. Tymczasem Ruscy się zatrzymali, dali Niemcom czas na wymordowanie maista a potem dali Niemocm dodatkowe 3 miesiące na burzenie miasta opustoszałegom i pozbawionego prawie wojska.
Odpisz
9 sierpnia 2024, 18:47
@MarekKlosowski: nie wiem po co ta wyliczanka, ale anyway mieli takie prawo się spodziewać, że aż "Masowo aresztowano oficerów oraz przedstawicieli cywilnych władz Polskiego Państwa Podziemnego, a szeregowym żołnierzom dawano zazwyczaj do wyboru wstąpienie do Armii Polskiej w ZSRR lub wywózkę do łagru." Drugie, plany twierdzy spełzły na niczym, bo dekret o budowie umocnień masowo zbojkotowano "tymczasem zarządzenie Fischera zostało całkowicie zbojkotowane przez warszawiaków, co nie spowodowało jednak represji okupanta" a nawet "wśród Niemców w mieście szerzyła się panika, która osiągnęła punkt kulminacyjny w dniach 23–24 lipca i trwała do 27 lipca. Ulicami stolicy wycofywały się na zachód resztki niemieckich oddziałów rozbitych na Białorusi." Tutaj kładę nacisk na to, że się wycofywali, a nie przegrupowywali
Odpisz
9 sierpnia 2024, 19:15
@Rey_Palpatine: Nie o tym pisze.
AK wiedziało, że beda represje, ale zamierzali ratowac stolice. niemcy cheili zamienic Warszawe w twierdzę tak jak Mińsk na Bialorusi.
niemcy nie zdazyli z represjami wobec tych, którzy nie poszli do robot fortyfikacyjnych, bo wybuchło powstanie.
Odpisz
9 sierpnia 2024, 19:24
@MarekKlosowski: z tymi represjami to mi się trochę daty nie zgadzają, bo "28 lipca w południe okazało się, że ludność stolicy zlekceważyła zupełnie wezwanie Niemców [...]. Niemniej 30 lipca Reichsführer-SS Heinrich Himmler zwiększył liczbę potrzebnych robotników do 200 tys." Czyli do Niemców nie dość, że doszła ta wieść, to jeszcze poszła wiadomość zwrotna. A z tą twierdzą, to weź daj jakiegoś linka bo nic nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat
Odpisz
9 sierpnia 2024, 19:30
@Rey_Palpatine: w całej warszawie sa bunkry, a prace fortyfikacyjne miały umocnić miasto.
O pracach fortyfikacyjnych rozmawiamy cały czas.
Powstanie miało się rozpocząc w końcu lipca i zmieniono termin wlasnie dlatego, ze Niemcy zmienili date planowanej deportacji
Odpisz
9 sierpnia 2024, 19:48
@MarekKlosowski: weź podaj te źródła o fortyfikacji Warszawy wreszcie
Plus wg wikipedii powstanie przesunięto z powodu "ostrożności", ponieważ wokół stolicy zaczęły się zbierać dywizje pancerne
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:02
@Rey_Palpatine: prof Roszkowski Historia Polski informacja o nakazie stawienia się do prac fortyfikacyjnych
Zreszta na ten temat pisze wiele opracowam poswieconych powstaniu
w niektorych punktach warszawy do dzis mozna zobaczyc bunktry
Na wikipedie trzeba uwazac, zglaszałem , że milicjanci z moich stron wymordowali Żydow w czasie pogromu w 1946 roku i jakos nikogo to nie obchodzi
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:06
@MarekKlosowski: bo to była powszechna praktyka, milicjanci mieli początkowo dużą władzę i tuż po wojnie byli w zasadzie drudzy po Bogu, więc mogli sobie robić co chcą
Jak musisz to gdzieś zgłaszać, gibaj do IPN-u, im się ostatnio strasznie nudzi i szukają jakie jeszcze przedawnione sprawy można rozwiązać
Z resztą oni się tym zawodowo zajmują
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:09
@Rey_Palpatine: zgłaszałem w muzeumzydowskim w Lublinie,z głaszałem w IPN i nikt nic z tym nie zrobil, pisze to w kontekscie wiarygfodsnosci wikipedii
Jednej rzeczy o niedawna szukam - jakiegos opracowania o dzieciach bezprizornych w okresie rewolucji i potem. Znasz moze jakieś ? w ogolnych opracowaniach sa stzrepy informacji
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:11
@MarekKlosowski: Może "Dzierżyński. Miłość i rewolucja"? Nie wiem, ale poszukał bym w rosyjskiej części internetu i tam przekładał na polski, raczej będzie więcej źródeł
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:12
@Rey_Palpatine: na pewno pisał o tym Ossendowski i ksiazce lenin, ale dzieki sprawdze tego dzierżyńskiego
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:29
@Rey_Palpatine: gratuluję dyskusji i za research
Odpisz
9 sierpnia 2024, 20:30
@BUMPYSIA: dzięki <3
Odpisz
9 sierpnia 2024, 18:25
W domyśle ruscy mieli pomóc, jednak było im to nie na rękę
Odpisz
5 sierpnia 2024, 20:39
No ale musieli to zrobić i tak, trzeba było chociaż spróbować
Odpisz