@Mijak: Zgodzę się, że Polacy nie mają o co, ale o co mają inni poza Irlandią j resztą jako "Anglia"? Brak Finlandii w nordyckich krajach może boleć, ale hmmmm, może nie zauważam czegoś innego?
@RoyalPigeon: Irlandia i reszta jako Anglia to już sporo. Oprócz tego wiele krajów poza Polską zostało przedstawione jako część Niemiec, z czego wiele w całości albo niemal w całości.
A nawet dla Polaków bycie uznanym za część Europy Wschodniej myślę że powinno być bardziej obraźliwe niż to, że mały fragment naszego kraju został przedstawiony na mapie jako Niemcy. Tak mały, że nawet nie wynika z niewiedzy czy złośliwości autora, tylko ze sposobu rysowania tych części Europy na mapie, co nawet w założeniu nie miało być 100% dokładne.
@RoyalPigeon: spora czesc Wloch jest przedstawiona jako Niemcy ale w sumie jak na hamerykanina to bardzo dobrze jest tamapa zrobiona żeby tak po krótce przedstawic regiony Europy
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.
Nie damy, by nas zgnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy ducha,
Aż się rozpadnie w proch i w pył
Krzyżacka zawierucha.
Twierdzą nam będzie każdy próg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił,
Orężny stanie hufiec nasz,
Duch będzie nam hetmanił.
Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Nie damy miana Polski zgnieść
Nie pójdziem żywo w trumnę
Na Polski imię, na jej cześć
Podnosi czoła dumne.
Odzyska ziemi dziadów wnuk!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Komentarze
Odśwież1 września 2024, 09:38
Mieszkańcy wielu części Europy mają tutaj dużo większe powody żeby się oburzać niż Polacy o przedstawienie malutkiej części naszego kraju jako Niemcy.
Odpisz
2 września 2024, 00:38
@Mijak: Zgodzę się, że Polacy nie mają o co, ale o co mają inni poza Irlandią j resztą jako "Anglia"? Brak Finlandii w nordyckich krajach może boleć, ale hmmmm, może nie zauważam czegoś innego?
Odpisz
2 września 2024, 01:10
@RoyalPigeon: Irlandia i reszta jako Anglia to już sporo. Oprócz tego wiele krajów poza Polską zostało przedstawione jako część Niemiec, z czego wiele w całości albo niemal w całości.
A nawet dla Polaków bycie uznanym za część Europy Wschodniej myślę że powinno być bardziej obraźliwe niż to, że mały fragment naszego kraju został przedstawiony na mapie jako Niemcy. Tak mały, że nawet nie wynika z niewiedzy czy złośliwości autora, tylko ze sposobu rysowania tych części Europy na mapie, co nawet w założeniu nie miało być 100% dokładne.
Odpisz
3 września 2024, 18:17
@RoyalPigeon: spora czesc Wloch jest przedstawiona jako Niemcy ale w sumie jak na hamerykanina to bardzo dobrze jest tamapa zrobiona żeby tak po krótce przedstawic regiony Europy
Odpisz
1 września 2024, 02:04
Jako niemcy zaznacozny jest bardzo niewielki obszar tho
Odpisz
1 września 2024, 20:56
@Talerz: Może gościu mieszka na tym obszarze
Odpisz
3 września 2024, 12:50
@Talerz: ale np z Wenecja
Odpisz
1 września 2024, 01:38
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.
Nie damy, by nas zgnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy ducha,
Aż się rozpadnie w proch i w pył
Krzyżacka zawierucha.
Twierdzą nam będzie każdy próg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił,
Orężny stanie hufiec nasz,
Duch będzie nam hetmanił.
Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Nie damy miana Polski zgnieść
Nie pójdziem żywo w trumnę
Na Polski imię, na jej cześć
Podnosi czoła dumne.
Odzyska ziemi dziadów wnuk!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Odpisz
1 września 2024, 09:58
@rosomak123: Ja kiedy The Prawdziwy Hymn:
Odpisz
2 września 2024, 17:30
@Hacjul: Nieironicznie Rota jest lepsza od Mazurka Dąbrowskiego i według mnie to właśnie Rota powinna być hymnem RP.
Odpisz
1 września 2024, 20:47
Dobrze z k...ą
Odpisz
1 września 2024, 20:46
ej no fajne
Odpisz
1 września 2024, 19:36
To wszystko to Polska a te inne to sketory Polski
Odpisz
1 września 2024, 07:33
Ale ale Polska jest w centrum Europy
Odpisz
1 września 2024, 08:11
@SomethingWrong: Techno Księżu nie mów takich rzeczy
Odpisz
1 września 2024, 12:10
@Gamator: Panie bestio zrób pan coś z tym
Odpisz
1 września 2024, 12:39
@SomethingWrong: Wybuchnę niemcy Techno Księżu
Odpisz
1 września 2024, 17:08
@Gamator: Nareszcie dobre newsy
Odpisz
1 września 2024, 12:06
W tych niezaznaczonych jest po prostu Europa.
Odpisz
1 września 2024, 07:55
Alternatywna wersja historii, w której Mussolini osiągnął Mare Nostrum, a Irlandia nie odłączyła się od Anglii.
Odpisz
Edytowano - 1 września 2024, 09:26
czemu mi się wydawało że to jest Mare Mostrum, a nie Nostrum?
Odpisz
1 września 2024, 01:37
Amerykańska wiedza o Europie
Odpisz
1 września 2024, 08:37
@rozwalgo: I tak ten typ jest w topce najbardziej ogarniętych w temacie
Odpisz
1 września 2024, 03:18
Jak zwykle ameryczka z gównem i nawet nie wiedzą, że spora część Europy to Rosja.
Odpisz