Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Trzeba brać osobną torbę
Ch-chesz wyparować...?
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką
Jeszcze jak
Znak czasów
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież5 kwietnia 2025, 18:54
To nie tylko wina przedsiębiorstw i unii europejskiej, my jako konsumenci też przestaliśmy kupować nasze lokalne
Odpisz
5 kwietnia 2025, 19:35
@razemkowy_lewak: dlatego że to nasze lokalne było zacofane względem tego co przyszło. no niestety, na samej nostalgii długo nie pociągniesz
Odpisz
5 kwietnia 2025, 19:36
@mrak4: nasze lokalne było zacofane ze względu na naszą wcześniejszą historię
Nie ma sensu obwiniać UE bez nich byśmy byli teraz takim krajem jak Białoruś czy ukraina
Odpisz
5 kwietnia 2025, 21:28
@razemkowy_lewak: Z drugiej strony gdyby nie rozpie.... Niemców i 45 lat komunizmu to Polska nie potrzebowałaby tych pieniędzy UE
Odpisz
6 kwietnia 2025, 07:07
a to już za dużo spekulacji i gdybania, trzeba też pamiętać, że II RP nie radziła sobie jakoś świetnie pod koniec swojego istnienia, można nawet ująć, iż była dosyć zacofana
Odpisz
6 kwietnia 2025, 08:53
II RP sama by się rozрiеrdоliła
Odpisz
6 kwietnia 2025, 09:12
@Vodka_Drinker: Nie mi to oceniać, ale bazując na mojej wiedzy to jedyne co mogłoby uratować Polskę to niezwykle szybka industrializacja (podobnie jak ZSRR) jednak to jest rozwiązanie jedynie krótkoterminowe bo razem z rozwojem miast przychodzi mniejsza dzietność (co też się w Rosji stało). Poza węglem nie mamy żadnych dóbr naturalnych, turystycznym krajem za bardzo nie jesteśmy, mamy grunty rolne jednak są one wypierane przez masową produkcję żywności przetworzonej. Do tego położenie między dwoma morcarstwami posiadając słabo wyposażone wojsko. Na naszą korzyść jest dostęp do morza co otwiera nam eksport i import, jednak trzeba też pamiętać, że jeżeli chcemy dokonać handlu z zachodnią Europą lub innym kontynentem musimy zapłacić Danii. Ogólnie nawet jakby wojny nie było to z ZSRR nie mieliśmy szans na dobre stosunki (z wiadomych powodów), a co do trzeciej rzeszy... No cóż, raczej też byśmy się nie dogadali. Ogólnie Europa w tamtych czasach była skazana na wojnę to też ciężko sobie wyobrazić scenariusz gdzie ona nie następuje. A no i do kompletu nasze stosunki z Czechosłowacją też były niezbyt dobre, ogólnie rzecz biorąc byliśmy otoczeni przez wrogów, a w najlepszym wypadku mieli o nas neutralne zdanie. Jedyna możliwa przyszłość dla Polski to wysokie dofinansowanie badań i tworzenie nowych technologii oraz gospodarstwa rolne, nic innego nie pozwoli nam dogonić zachodu.
Odpisz
6 kwietnia 2025, 14:41
Gdyby nie 45 lat komunizmu to do UE weszlibyśmy szybciej. Brak ceł jest zwyczajnie korzystny dla gospodarki.
Odpisz
6 kwietnia 2025, 15:53
IIRP była rozpie....ona przez IWŚ, wojnę polsko-bolszewicką i przygotowania do wojny od 1938 więc nie dziwne, że mogła wydawać się rozpie....ona. Zwłaszcza, że to od 1938 powstał plan 15 letni, który miał naprawił Polskę, a poprzedni plan 4 letni się udał.
Odpisz
7 kwietnia 2025, 11:26
@razemkowy_lewak: ten wątek został otoczony plandeką fumigacyjną i został wtłoczony tam ozon
ten mem jest już bezpieczny, można się rozejść
Odpisz
7 kwietnia 2025, 11:36
Planowanie 15 lat do przodu jest raczej trudne, realną poprawę gospodarki osiągnęlibyśmy dopiero w 3 i 4 i 5 etapie, jednak warto odnotować, że ma to te same konsekwencje co urbanizacja w Rosji. Pokłosie szybkiej urbanizacji dalej ich dotyka i w zasadzie ten kraj wisi jedynie na swych dobrach naturalnych, co w wypadku Polski jest niemożliwe. Nie neguję bo nie jestem ekspertem - może by się udało, ale też jak wspomniałem wcześniej ciężko mi sobie wyobrazić Europę w tamtych latach bez wojny, szczególnie dla Polski. Bardziej realistyczne rozważania według mnie powinny być podjęte w sprawie przyjęcia pieniędzy z planu Marshalla, które były "nam" zaoferowane. W każdym razie bazując na sytuacji politycznej oraz położeniu II RP to ten kraj od początku swojego istnienia był skazany na klęskę.
Odpisz
7 kwietnia 2025, 12:40
Nah absolutnie się nie zgadzam. Chociażby w mojej okolicy rozwineliśmy się najbardziej właśnie w tej IIRP
Odpisz
7 kwietnia 2025, 13:06
To co napisałeś nie tylko nie jest dowodem na nic, ale też nie odnosi się w żaden sposób do moich słów.
Odpisz
7 kwietnia 2025, 15:19
Odpisz
7 kwietnia 2025, 03:30
Hurra Autosan!
Odpisz
6 kwietnia 2025, 23:09
Imo ten mem to propaganda jakiegoś mentzenowego dziecka
Odpisz
6 kwietnia 2025, 18:46
20 lat w UE: żabka wszędzie.
Odpisz
6 kwietnia 2025, 16:23
Ach tak, uwielbiam chodzić na zakupy do stoczni.
Odpisz
5 kwietnia 2025, 18:41
Błagam niech ktoś weźmie tego mema na serio i zacznie pisać jak to unia zła bo nam przedsiębiorstwa celowo poupadali i że fso to król marek samochodów jak król jest lew dżungli i inne takie bo bym sobie poczytał
Odpisz
5 kwietnia 2025, 19:36
@Otis_: zapostuj to gdzieś na FB. trochę ich podprowokujesz w odpowiedziach i bedziesz miał "rozrywkę"
Odpisz
6 kwietnia 2025, 11:18
@mrak4: moto retro press
Odpisz
6 kwietnia 2025, 13:15
@Otis_: poczekaj na Crln7 i malinowego kota.
Odpisz
6 kwietnia 2025, 14:32
@Figarus: dokładnie
Odpisz
5 kwietnia 2025, 20:00
"- przepraszam, gdzie znajdę chleb i masło
- masło na przy mięsie, a pieczywo na przeciwko części układu jezdnego"
Odpisz
5 kwietnia 2025, 19:46
Ja do teraz kupuję mleko w Ursusie
Odpisz
Edytowano - 5 kwietnia 2025, 18:29
Ej ej ale z winiarym to wypi.....ać z mapki
Odpisz
5 kwietnia 2025, 18:23
Nie chcieli mi sprzedać bułek w banku polskim
Odpisz
5 kwietnia 2025, 18:18
Do dzisiaj kupuje artykuły spożywcze w
Fabryce Samochodów Osobowych
Odpisz
5 kwietnia 2025, 17:45
ja idący kupić bułki do Stoczni Gdańskiej
Odpisz
5 kwietnia 2025, 18:01
@BlackMorbius61: pieczywo tylko ze Stoczni Gdynia
Odpisz
5 kwietnia 2025, 18:14
@Ignisus: Stocznia Gdynia k...a świnia. Poproszę szynkę
Odpisz
5 kwietnia 2025, 17:41
aż musiałem się iść wyszczać
Odpisz
5 kwietnia 2025, 17:43
@BlackMorbius61: ja też
Odpisz