Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Za co ta premia
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Nie są aż takie pyszne
Phi!
Trzeba brać osobną torbę
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 maja 2025, 18:47
W Polsce przedwojennej 1.05. był świętem najwyżej kościelnym, nie państwowym.
Pierwszy raz dniem wolnym od pracy był za okupacji hitlerowskiej, w 1940.
W 1950 natomiast zyskało status święta, po dziś dzień niestety.
Wniosek? 01.05 nie jest świętem polskim.
Koniec.
Niech się j***e pierwszy maja.
Odpisz
3 maja 2025, 21:39
@Ekspres_kolbowy:
Pozdrowienia dla ameb umysłowych.
Odpisz
3 maja 2025, 22:43
@Ekspres_kolbowy: hmm, zgadzam się z tym wyżej, ale i czuję się pozdrowiona, dziękuję ^^
Odpisz
4 maja 2025, 02:44
@malinowy_kot: Haha, no weź.
O jest Marek. I on też... A nie, Marek cię nie pozdrawia ;)
https://youtu.be/Chaq9AhJq-Q?feature=shared
Odpisz
4 maja 2025, 14:51
@Ekspres_kolbowy: czemu niestety
zresztą nikt nie mówi, że Święto Pracy to polskie święto, patrząc na zasięg można by stwierdzić że międzynarodowe
ustanowione jako symbol pamięci strajków robotników w USA, którzy walczyli o lepsze warunki pracy
Odpisz
4 maja 2025, 16:36
@cristofer7: Dobra. Przedstawię to prościej.
1. maja został narzucony i potwierdzony przez okupantów (najpierw hitlerowskie Niemcy, potem Moskwa).
Fajnie, że dzień wolny od pracy, ale mam silny resentyment.
Odpisz
Edytowano - 4 maja 2025, 16:46
@Ekspres_kolbowy: trochę tego nie rozumiem - wiem, faszyzm, nazizm, komunizm, same złe rzeczy, ale świat nie jest czarno biały
do podróżowania szlakami kolejowymi wytyczonymi i poraz pierwszy zbudowanymi przez Niemców a potem konserwowanymi i modernizowanymi przez Polaków też masz uraz?
infrastruktura kolejowa, jak i pamięć o robotnikach oraz dbanie o ich warunki pracy, to jak na moje same pozytywne rzeczy
Odpisz
Edytowano - 4 maja 2025, 19:34
@cristofer7: Mieszasz pojęcia i najwyraźniej się nie do końca rozumiemy. Zdarza się.
Odpisz
8 maja 2025, 09:59
@Ekspres_kolbowy: Za Hitlera były niższe podatki, więc niższe podatki są złe. Pozdro!
Odpisz
8 maja 2025, 20:11
@rumcajschr: O, fan autora "Vademecum ojca" ;)
Odpisz
9 maja 2025, 08:38
@Ekspres_kolbowy: Korwin to satanista. Pozdro!
Odpisz
9 maja 2025, 13:58
@Ekspres_kolbowy: kocham odwracanie kota ogonem
Odpisz
3 maja 2025, 14:35
1 maj to święto komunistyczne
Odpisz
3 maja 2025, 15:39
@malinowy_kot: 1 maj to międzynarodowe Święto pracy. I takowe można obchodzić, a nie jakiegoś Józefa robotnika.
Odpisz
3 maja 2025, 22:42
@Figarus: czyli święto komunistyczne
Odpisz
8 maja 2025, 10:00
@malinowy_kot: No i baza
Odpisz
2 maja 2025, 14:27
2 maj? 2 maj TO DO ROBOTY ...JU LENIWY!!!
Odpisz
2 maja 2025, 19:20
@Niemadrogi: Już nawet grila 2 maja nie można zrobić 😞
Literalnie 1984
Odpisz
2 maja 2025, 19:25
@Kotel2077: Aaa! Nie dla pana Areczka! Dla szefa to!
Odpisz