Zasadniczo są trzy okresy w rozumieniu fizyki - Arystotelejski, Newtonowski i Einsteinowski. Arystotelesa to tam j*bać, ale czy bez Newtona fizycy 20-go wieku byliby w stanie ustanowić nowe rozumienie fizyki? Mam nadzieję, że jednak nie.
To znaczy, oczywiście pewnie gdyby nie Newton, to w końcu zdarzyłby się ktoś inny kto sformułowałby to samo, ale no wiadomo o co chodzi.
Komentarze
Odśwież20 września 2025, 23:49
Zasadniczo są trzy okresy w rozumieniu fizyki - Arystotelejski, Newtonowski i Einsteinowski. Arystotelesa to tam j*bać, ale czy bez Newtona fizycy 20-go wieku byliby w stanie ustanowić nowe rozumienie fizyki? Mam nadzieję, że jednak nie.
To znaczy, oczywiście pewnie gdyby nie Newton, to w końcu zdarzyłby się ktoś inny kto sformułowałby to samo, ale no wiadomo o co chodzi.
Odpisz
19 września 2025, 14:23
Ale newton nie sformułował zasad dynamiki z powodu jabłka, z powodu jabłka opisał grawitację
Odpisz
19 września 2025, 14:39
@tigerman: mam wrażenie, że nie oto chodzi
Odpisz
19 września 2025, 15:21
@ty1an_yt: nadal mimo śmierci ze względu kokosa mógłsby opisać część dynamiki
Odpisz
20 września 2025, 10:19
@tigerman: I tę anegdotę ze spaniem poddrzewem wymyślił
Odpisz
Edytowano - 20 września 2025, 23:47
@tigerman: Newton nie sformułował niczego z powodu żadnego jabłka. To zwykła anegdota która ma ch*ja wspólnego z prawdą.
Odpisz