Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Jadczukov

Edytowano - 13 listopada, 16:25

Liczyłoby się od wielkich wydarzeń. Załóżmy że byłby teraz rok 547.
Bo Kolumb odkrył Amerykę.
Albo 105. Bo wtedy zaczęła się wielka wojna.

Jest też scenariusz gdzie rok w prawie każdym państwie jest inny. Np. W niemczech byłby 149. Bo zjednoczenie niemiec.
W Rosji 102. Bo w ZSRR rok był od rewolucji a potem po co to zmieniać?
W USA jak powyżej 547.
W Polsce mógłby być 101 bo niepodległość albo 224. Bo wtedy był 3 rozbiór.

Avatar Broski

14 lutego 2016, 20:31

To zależy od jakiego wydarzenia byłby liczony czas. I pewnie w różnych kulturach byłby liczony inaczej, tak jak teraz w religiach, bo Żydzi mają ponad 6000 rok, Muzułmanie coś w okolicach 1400. Swoją drogą świat bez religii, jak bardzo byłby piękniejszy, mniej wojen, mniej manipulacji ludźmi, więcej pokoju na świecie i być może obecnie bylibyśmy na jeszcze większym poziomie cywilizacyjnym, może gdyby nie religie to mielibyśmy już latające samochody w pełnym użytku. Obrazek w sumie też podkreśla pośrednio, że religie są wymysłem ludzkim.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (130)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (130)
Avatar ragnarok5255

30 lipca, 11:28

@Towarzysz777: Wiara tak naprawde jest nadaniem boskiego statusu rzecza ktorych sie nie potrafi wytlumaczyc. Kiedy w antycznej grecji byly burze z piorunamia wierzono ze Hefajstos kuje pioruny dla Zeusa. W slowianskiej pioruny oznaczaly ze Perun walczy ze zlymi duchami. W nordyckiej przypisywano je Thorowi.
Religia tez od poczatku byla podstawa wielu konfliktow.
Dlaczego Polska przyjela chrzest? Poniewaz papiez wyrazil zgode dla krajow chrzescijanskich na atakowanie pogan. Polska przyjela chrzest zeby Niemcy przestaly nas atakowac. Polwysep Iberjski. Ile tam bylo walk miedzy islamistami a chrzescijanami? Wyprawy krzyzowe. Wojna trzydziestoletnia w cesarstwie rzymskim. Kiedy ktos wyznawal inna religie mogles to zaatakowac. Tak zwany czarny okres chrzescijanstwa kiedy palono ksiegi z wiedza, ludzi na stosach za rzekome czary. Tutaj wracamy do niewyjasnionych rzeczy. Nie potrafisz czegos wytlumaczyc? To czary. Na stos.
"Knypki przyczepily sie ze raz na 500 lat zginie kilka milionow ludzi" aaaha czyli te kilka milionow to je**c. To nic nie warte smieci byly? Gdzie bysmy byli gdyby nue palono ksiag w sredniowieczu? Nauka zatrzymala sie na 200 lat wtedy.
Kosciol byl, jest i bedzie wladza. Poniewaz ludzie niekiedy wrecz fanatycznie podazaja za kosciolem i co im ksiadz na kazaniu powie. I sprobuj im powiedziec ze kosciol jest zly i zadawac pytania to beda sie drzec ze ateista ze satanista ze jak mozna nie wierzyc. Mozna. Bo kosciol jest przyczyna zbyt wielu problemow.

Avatar Towarzysz777

30 lipca, 23:36

@ragnarok5255: "aaa, czyli te kilka milionów to je**ć" - Nie no jak, oczywiście, że kilka milionów ludzi, którzy zginęli przez religie jest ważniejsze niż Kilkanaście miliardów, które stały się dobre, pomagały innym, ratowały życia. Masz rację, jak dostajesz 1000 dowodów ja to, że religie uczą dobra, pomocy i kochania bliźniego, a 1 dowód, że są złe, bo zginęło kilka milionów osób, to Ty wybierzesz ten 1. Wygląda jak ruch antyszczepionkowy. Na dodatek porównujesz świadomość dzisiejszych ludzi ze średniowiecznymi chamami. Plebsowi można wcisnąć, że jak rudowłosa, to spalić. Dzisiaj wszystko jest inaczej, a dzięki religii nauka nie przyhamowała, czego przykładem jest między innymi Gregor Mendel, ZAKONNIK, kochał bliźnich, był oddanym przyjacielem, bratem, a odkrył genetykę, którą np. Francja podczas rewolucji, gdzie nikt nie był religijny odrzuciła. We Francji ścięto setki ojców nauki przez ludzką głupotę, więc nie mów, że jeżeli jest 1000 osób, a 1 z nich jest głupia, to osoby są głupie. Chrześcijaństwo i wiara w dobro ma 1000 zalet i kilka wad. Ale oczywiście, ksiądz coś powie, my w ogień za nim, nie mamy świadomości i jesteśmy neandertalczykami. Żałosne stwierdzenia człowieka XXI wieku bez wiedzy o historii religii.

Avatar Stachu1232

19 czerwca 2018, 23:37

Zacznijmy od tego, że Wszechświat powstał 13,8 mld lat temu...

Avatar XxNiKoSxX

17 marca 2018, 12:28

Taki sam

Avatar Angel001

25 maja 2016, 14:42

Ok 3 milionów czy coś takiego. Wyobraźcie sobie teraz jakby to zapisać jako datę w zeszycie!

Avatar Predator_PL

25 lipca 2016, 20:08

@Angel001: Normalnie NIE WIESZ ILE ZER MA MILION? 6 czyli 3000-000

Avatar Angel001

26 lipca 2016, 13:51

@Predator_PL: Taki jesteś mądry? Spróbuj to zapisać na marginesie aby się zmieściło w jednej linijce

Avatar Predator_PL

26 lipca 2016, 16:04

@Angel001: a to co innego :p

Avatar Angel001

29 lipca 2016, 03:09

@Predator_PL: Właśnie ;)

Avatar zeta60

15 marca 2016, 01:37

Wymadrzac sie to kazdy jeden glupi potrafi a robic to nima komu :c

Avatar Mikolaj28like

27 lutego 2016, 23:38

niesamowite so te posty

Avatar SockPuppet

27 lutego 2016, 23:32

Ależ nie mówię, jaki masz tok rozumowania. Nie znam go, nie siedzę ci w głowie. Po prostu mierzenie świata swoją własną miarą jest takie...dziecinne.

Avatar Broski

Edytowano - 23 lutego 2016, 23:11

Miód

Avatar wampirra107

20 lutego 2016, 09:42

ziemniak

Avatar SockPuppet

19 lutego 2016, 21:53

Ale widzisz, łatwiej jest dość do ateizmu osobie wierzącej niż odwrotnie. A i tak bardzo wielu się nawróciło po dokładnym przeanalizowaniu i przemyśleniu, czym jest chrześcijaństwo. Na pewno wymyślenie sobie, że nie ma Boga wymaga mniej myślenia, mniej czasu i mniej wiedzy od zgłębienia historii powstania chrześcijaństwa, jego podstaw filozoficznych, poprawnego zinterpretowania Biblii i ostatecznego dojścia do konkluzji, że chrześcijanie mają najprawdopodobniej rację. Ja do tego doszłam. Ale to wymaga pewnej wiedzy historycznej, cierpliwości i myślenia. Nie jakiegokolwiek myślenia, tylko porządnego przeanalizowania faktów. To nie znaczy, że jeśli ktoś nie jest chrześcijaninem , to nie myśli. Każdy myśli. Nie znaczy to też, że wszyscy chrześcijanie są intelektualistami o rozległej wiedzy. Większość wierzy, bo tak została wychowana i nigdy tego dobrze nie przemyślała. Zapewne do tej pory miałeś kontakt tylko z takimi chrześcijanami i dlatego uważasz, że myślenie to ateizm, niestety. Ale są i tacy, którzy doszli do chrześcijaństwa na drodze intelektualnego poszukiwania. I uwierz mi, że zabrało im to dużo więcej czasu i energii niż tobie dojście do ateizm, zapewne.

A poza tym, nie używaj słów, nie znając ich znaczenia. Kościół a sekta to dwie różne rzeczy.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (115)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (115)
Avatar Broski

10 kwietnia 2016, 20:53

@SockPuppet: Nie wiem gdzie widzisz słabą dedukcję. Radziłaś się swojej polonistki, więc to normalne, że ktoś na podstawie tej informacji stwierdza, że chodzisz do szkoły.
Nie znam się na medycynie, lekarze wiedzą kiedy się pojawia układ nerwowy u płodu. I nie wiem czy każdy, jak to nazywasz "pro-chojs" tak to widzi, ja się wypowiadam za siebie na podstawie informacji, które mam, czytałem o tym, że wielu znawców tematu uważa, że aborcję powinno się wykonywać do czasu zanim się nie rozwinie u płodu układ nerwowy. Co za bzdury. Kto Ci powiedział, że niektórzy postulują aborcję do końca ciąży albo dobijanie noworodków? Twoj proboszcz, czy inny ksiądz lub katechetka? Biznesmen Rydzyk? Czy nieszanowni panowie Terlikowski i Cejrowki? Kto Ci takich głupot do głowy nakładł? Podaj nazwiska tych rzekomych osób, które postulują to co powiedziałaś.
Typowe porównanie z tyłka Ci się włączyło. Jest różnica pomiędzy niewykształconym płodem, które nie ma świadomości, nie ma niczego, od człowieka dorosłego, w pełni wykształconego, który wskutek jakiegoś wypadku czy choroby jest podtrzymywany przy życiu przez maszyny. Taki człowiek wcześniej żył samodzielnie, więc jest żywą istotą, a maszyny podtrzymują przy życiu, żeby to życie właśnie uratować. Czasem jest tak, że już się nie da, bo umarł mózg, jak umiera mózg, umiera i człowiek, więc się go odłącza od maszyny. Płód we wczesnym stadium rozwoju nawet nie ma wykształconego mózgu, więc nie jest w stanie sam żyć. No ale dla kościelnego środowiska to jest żadna różnica. Ważniejsze są płody, a co po urodzeniu się z nimi stanie to nie jest ważne, byle dawali kasę na kościół.
Hahahahaha, ostatnim akapitem pokazałaś w pełni swoją katolicką miłość wobec bliźniego :D Wolne tylko dla wybrańców, dla wyznawców jedynie słusznej religii, oni niech czują się lepsi, a poganie i ateusze niech będą parobkami i zbierają psie kupy :D Przykro mi, że państwo ustanowiło dni wolne ustawowo od pracy, tak bardzo tego żałuję :D Pewnie marzysz o tym, żeby katolicy rządzili światem, a innowiercy byli ich niewolnikami, takie myślenie w tej chwili zaprezentowałaś i udowodniłaś jedynie swoją niedojrzałość, więc albo nie wyrosłaś, albo faktycznie chodzisz jeszcze do szkoły i po poziomie tej wypowiedzi sądzę, że góra do gimnazjum, bo głupota tej wypowiedzi aż bije po oczach. "Nie zasłużyłeś na ciacho", hahahaha :D Ośmieszyłaś się dobitnie.

Avatar SockPuppet

10 kwietnia 2016, 21:14

@Broski: No tak się właśnie zastanawiałam, czy weźmiesz ostatni akapit na serio XD A to, że wypowiadasz się za siebie nie zmienia faktu, że reprezentujesz środowisko pro-choice. A w nim nie ma i nigdy nie będzie ostatecznej konkluzji, kiedy można dokonać aborcji, a kiedy nie. To grupa ludzi, która nawet nie ma wyrobionego wspólnego stanowiska, nie powierzyłabym im procesu legislacyjnego za nic w świecie. A poza tym nie ma konkretnego momentu, kiedy wykształca się układ nerwowy i żaden lekarz takowego nie stwierdzi. Zawsze można to określić tylko "na oko". A zabijanie noworodków zupełnie otwarcie popierają niektórzy etycy. Nie mówiąc o aborcji do końca ciąży.

Napisałam "znajoma polonistka", to nie oznacza, że jest moją nauczycielką.

Avatar Phantom_of_the_Opera

15 lutego 2016, 15:43

Ja myślę, że liczylibyśmy czas od powstania pisma. Czyli dziś byłby rok mniej więcej 5026.

Avatar kacper1411

14 lutego 2016, 23:11

Nie jestem pewien czy bez religii w ogóle zaczęlibyśmy liczyć lata i nie traktujcie mnie tutaj jak jakiegoś fanatyka, ale wystarczy spojrzeć, że pierwsze cywilizacje były budowane na wspólnych wierzeniach, a pierwsze monumentalne budowle także były ściśle związane z religią. Religia dała ludziom także prawo, a może bardziej nakłoniła do jego przestrzegania. Wystarczy sobie wyobrazić takiego starożytnego człowieka, do którego ktoś podchodzi i mówi mu co ma robić, a czego nie. Większość zapewne by się nie podporządkowała, a wystarczy go tylko nauczyć, że jeśli będzie przestrzegał tych praw to zostanie mu to wynagrodzone po śmierci i od razu wszystko staje się łatwiejsze. Tak samo rzecz ma się z pierwszymi władcami, ludzie służyli im ponieważ wierzyli, że są oni bliżej bogów. Dlatego wkurza mnie gdy ktoś mówi, że religia jest i zawsze była rzeczą zupełnie zbędną. Jeśli dotarłeś do końca to gratuluję.

Avatar wiking101

14 lutego 2016, 23:26

@kacper1411: hmm nigdy tak na to nie patrzyłem... Brzmi logicznie

Avatar kacper1411

14 lutego 2016, 23:34

@wiking101: Jak zobaczyłem twój komentarz to zrobiło mi się tak dziwnie przyjemnie. Dzięki.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 15 lutego 2016, 00:15

@kacper1411: Dlatego niżej napisałem, że religia, szybko została wykorzystywana do manipulacji ludźmi z powodów, które podałeś powyżej ;)

Avatar AresXX22

15 lutego 2016, 07:24

@kacper1411: It makes sense

Avatar darcus

14 lutego 2016, 23:27

402 000 r.
Liczylibyśmy od wynalezienia ognia.

Avatar Mike0807

15 lutego 2016, 00:00

@darcus: chyba bardziej odkrycia ..

Avatar darcus

15 lutego 2016, 00:02

@Mike0807: Właściwie to opanowania.

Avatar
Konto usunięte

15 lutego 2016, 00:18

@darcus: Myślę, że liczylibyśmy od jakiegoś bliższego wydarzenia, zwłaszcza, że data którą podałeś nie jest pewna.

Avatar darcus

15 lutego 2016, 00:36

Zgadzam się z tobą. Myślałem, że będzie bardziej oczywiste, iż moja propozycja była żartem.

Avatar
Aryman

14 lutego 2016, 19:13

Licząc od założenia Rzymu będzie 2769.

Avatar Logon

15 lutego 2016, 00:04

I ten afek z Stronchold Crusader (:V)

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najgorzej jest wtedy, gdy to zadanie jest najwyżej punktowane

Pamiętaj o tym

Nowy mem? Nie, wyprany w Perwolu

Nie jest źle

Historia lubi się powtarzać

Perfekcja

Alternatywna wersja

Pogódź się z tym

Tatuaż powinien coś znaczyć

Zrobiłem coś niemożliwego

Z pewnością...

Nikt o nim nie pamięta

Nasz bohater

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Który byłby teraz rok...
...Gdyby na świecie nigdy nie powstała żadna religia?