Dinozaury - dlaczego są takie ważne
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Niegrzeczny Oskarek
I po kłopocie
Mało znany szczegół
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Jakby trochę nie fair
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież28 maja 2021, 18:33
AMOGUS
Odpisz
30 sierpnia 2016, 21:10
Eee a potem będziemy ku*a w maskach przeciw gazowych chodzić żeby nie zginąć od tego oparu jak dinozaury ;p
Odpisz
23 grudnia 2009, 11:12
ten dinozaur przewiduje przyszłość
Odpisz
26 grudnia 2012, 10:31
@aiten: nie bo "życie" a zwłoki to różnica
Odpisz
14 czerwca 2013, 15:41
Bez życia nie ma zwłok
Odpisz
15 czerwca 2013, 11:39
@aiten: właśnie
Odpisz
19 grudnia 2011, 22:35
Strzałki na odwrót.
Odpisz
26 grudnia 2012, 11:15
@tachu99: Nie słyszałeś o odwróconej chronologii? Ambitne filmy często to wykorzystują...
Odpisz
20 sierpnia 2011, 17:06
to twój napięciowy czujnik się popsuł ;)
Odpisz
11 sierpnia 2011, 19:56
Skoro wszyscy tu tak naukowo, to ja też ;).
Tak, klimat się oziębił, ale to nie wszystko. Największym problemem była chmara pyłu, która zasłoniła niebo na całej Ziemi ( meteoryt był wielkości Manhattanu, więc trudno się dziwić ). Rośliny, które do fotosyntezy potrzebuja słońca, w większości wyginęły. Zwierzęta roślinożerne żywiące się nimi też, więc w dalszej perspektywie mięsożercy też nie mieli łatwo. Poza tym dinozaury były najprawdopodobniej zmiennocieplne, więc oziębienie klimatu zdecydowanie im zaszkodziło. Chodzi tu chociażby o jaja, które potrzebują odpowiedniej temperatury do rozwoju. Na wyginięcie tych gadów złożyło się też wiele innych czynników, a ich wpływ wciąż jest kwestią sporną. Ostatecznie wyginęły wszystkie zwierzęta większe od współczesnego kota ( dzięki temu małe wówczas ssaki mogły się rozwinąć ). Są też wyjątki, jak krokodyle albo wczesne rekiny, które również przeżyły.
Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłam ;-).
Obrazek świetny. Uważaj, czego sobie życzysz, bo jeszcze się spełni. W dodatku nie tak, jak chcesz. 5/5 i do ulubionych.
Odpisz
19 sierpnia 2011, 18:41
bardzo miłe ale czemu kopiujesz? -.-
Odpisz
20 sierpnia 2011, 13:05
bo szybciej
Odpisz
20 sierpnia 2011, 13:25
to nie jest wytłumaczenie. Wyczuwam tu pewne napięcie...
Odpisz
8 sierpnia 2011, 21:53
2/5
Odpisz
12 lipca 2011, 11:35
4/5
Odpisz
28 stycznia 2011, 15:10
dobre dino jako ropa dam 4\5
Odpisz
10 stycznia 2011, 23:58
@serser: Mnie strasznie zanudziłaś, a obrazek 4+/5
Odpisz
6 lipca 2010, 19:31
"Suppppeeeeeeeeeeeeeeerr to jest gra dlatego daje piątkę z +"
5/5 i do ulu
Odpisz
7 stycznia 2010, 13:35
Mnie strasznie zanudziłaś 5/5 i do ulu
Odpisz
24 grudnia 2009, 15:27
5
Odpisz
23 grudnia 2009, 22:18
5/5 i do ulu ; p
Odpisz
23 grudnia 2009, 19:53
a ja nie będe filozofować 5
Odpisz