Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Gerwazy_z_Rivii

30 sierpnia 2019, 21:21

akurat szpony i kly nie maja za duzo wspolnego z wiedzminem 3 ale rozumiem zamysł

Avatar Wspanialy_ia

10 listopada 2017, 22:26

Podoba mi się, że CD projekt nadało Ciri ważności. Po tym jak wyrzekła się magii miałem wrażenie że jedyne co "musi" zrobić to urodzić dziecko które będzie mścicielem i spali świat. A tak uratowała świat przed zagładą. (Czytałem tylko krew elfów, miecz przeznaczenia wieże jaskółki i panią jeziora oraz trochę sezonu burz. Więc mogę się mylić)

Avatar xMacius

Edytowano - 10 listopada 2017, 14:07

To on zrobił książkę o grze Wiedźmin?/s

Avatar Rozyv

10 listopada 2017, 14:47

@xMacius: dlaczego na jeja zamiast "kappa" jest "/s" ?

Avatar xMacius

10 listopada 2017, 15:19

@Rozyv: Bo jejaki nie znają tego słowa

Avatar PanWorek

Edytowano - 12 grudnia 2017, 16:17

@xMacius: Znają, ale jest bardziej zje**ne.

Avatar SweetTea

3 listopada 2017, 20:20

wydaje mi sie ze sapkowski sie tylko tak zgrywa ze nie lubi gier z wieska tylko ze niestety lub stety te gry tez mu przynoszą jakiś zysk

Avatar Krzyniu

3 listopada 2017, 20:23

@SweetTea: Ja tam słyszałem, że on nie miał pojęcia, że rynek gier jest tak rozwinięty i myślał, że mało się na tym zarabia - dlatego przyjął niewiele zysku, choć proponowali mu spory procent

Avatar jacek1s

3 listopada 2017, 20:44

@SweetTea: To jest stary człowiek na dodatek zrzęda... Nie widzę najmniejszego powodu by mógł się zachwycać grą, osobiście też za nią nie przepadam. Jestem takiego zdania, że niektóre książki są bardzo dobrymi scenariuszami na filmy, ale do tego muszą mieć względne predyspozycje. Do gier nie nadają się żadne książki, zawsze będą słabe lub bardzo przeciętne - jedynym wyjściem jest powstanie filmu opartego na grze, ale nigdy na odwrót lub z książki.
Wiem, że są ludzie, którym się to podoba, ale lata temu ludzie srali pod siebie jak Tetrisa zobaczyli, więc żaden wyznacznik z tego jest. Znając płaszczyznę społeczną Amerykanów, nawet nie wiedzą kim Sapkowski jest, ani że wiedźmin powstał na podstawie książki... Dla nich jest to zwykłą, kolejną oklepaną gierką o potworach, niczym więcej, więc nie ma złotego środka w dyskusji na ten temat. Gdy jakikolwiek Polak powie o grze wiedźmina, że jest mocnym średniakiem lub jest cienka to z miejsca jest degradowany do niebycia polakiem, więc nie ma co nawet dyskusji podejmować SłodkaHerbato.

Avatar eretann

3 listopada 2017, 21:50

@jacek1s:
@SweetTea

"wydaje mi sie ze sapkowski sie tylko tak zgrywa ze nie lubi gier z wieska tylko ze niestety lub stety te gry tez mu przynoszą jakiś zysk"
z tego co wiem wziął zapłatę z góry

@jacek1s:
93 na metacritic
10 na gamespot
9.4 na Gry Online
Gra roku 2015
"mocny średniak" jakiś random z internetu

" Nie widzę najmniejszego powodu by mógł się zachwycać grą"
To może zagraj. Polecam

"Dla nich jest to zwykłą, kolejną oklepaną gierką o potworach"
I właśnie dlatego jest grą roku 2015 rozumiem

"Gdy jakikolwiek Polak powie o grze wiedźmina, że jest mocnym średniakiem lub jest cienka to z miejsca jest degradowany do niebycia polakiem,"
Jeżeli ktoś potrafi konstruktywnie i merytorycznie potwierdzić swoją opinię to nikt cie nikim nie okrzyknie
Nie licz na to, że twierdzenie "tttooo jest guupie bo mi siie nie poduba" zostanie potraktowane jako sensowna opinia

"Do gier nie nadają się żadne książki, zawsze będą słabe lub bardzo przeciętne"
Książki będą przeciętne?

" jedynym wyjściem jest powstanie filmu opartego na grze"
Kilka razy tak próbowano (nawet robiono anime), tyle, że jest z tym taki mały problem.
Gry rzadko opierają się tylko na dialogach i wydarzeniach. Dla graczy najważniejszy jest (zwykle) gameplay, a tego niestety nie da się przełożyć na ekrany kin.
Jeszcze inną kwestią jest fakt, że w grę, która trwa 10-20 godzin można wsadzić o wiele więcej postaci i wydarzeń, a film trwa zwykle do 2 godzin.

Avatar crimzon

4 listopada 2017, 00:18

@eretann: O ku*wa, fanboj w natarciu.

Avatar jacek1s

4 listopada 2017, 06:51

@eretann: Właśnie o tym mówię, wziąłeś jedynie pod uwagę oceny, a nie zdanie graczy, a jeśli już weźmiesz zdanie gracza pod uwagę to jedynie Polskiego bo żadnego innego z tą grą nie łączy nic więcej.
To tak samo jak o Gothicu, powiesz, że to dobra gra, ale nie dlatego, że faktycznie jest dobra, a dlatego, że łączą Cię z nią inne bodźce. Nikt już o Gothicu nie pamięta bo nie ma o czym pamiętać, była to zwykła gra z potworami tak samo jak Wiedźmin, obydwie gry są siebie warte pod względem gameplayu bo prowadzą do tego samego - zabijania potworów... ale nie HURR DUHH Wiedźmin to Polska gra! Popacz jak tam rodacy, Polacy ocenili! Wiedźmin to nasza duma narodowa!... Mniejsza.
Pomijam już fakt, że sam tytuł gry roku nie jest niczym nadzwyczajnym bo Wiedźmin był zmieciony przez gry takie jak;

Najlepsza gra PC: GTA V
Najlepsza gra na konsolę PlayStation: Bloodborne
Najlepsza gra na konsolę Xbox: Ori and the Blind Forest
Najlepsza gra na konsolę Nintendo: Splatoon

I taki ranking mnie zupełnie nie dziwi.

Powiem nawet więcej, World of Tanks dostało Golden Joystick Award za "najlepszą" grę MMO, czy faktycznie jest najlepsza? Nie. Nie jest, ale była czymś nowym, więc ludzie się na to baitowali, tak samo jak baitowali się na Wiedźmina, ale nie ze względu, że był czymś nowym, a ze względu na korzenie Polskie i dużo r*chania, mordowania i przeklinania. Było to kluczem do sprzedania odświeżonego kotleta.

Co do filmów z gier to miałem tu na myśli głównie grę „Papers, Please” z której ma powstać krótkometrażowy film, ale są również inne, które nie są dziełami sztuki, ale są dobrymi filmami;
Resident Evil, Książę Persji: Piaski czasu, Warcraft: Początek, Need for Speed i inne, a więc można zrobić porządny film z głupkowatej gry. Co do tego co było pierwsze - Tomb Raider gra czy film, więc nie podaje, ale nawet z trójkątnych cycków da się zrobić porządny film.
Gry oparte na filmach zazwyczaj są dnem, na ten przyklad Harry Potter, seria filmów jest wzorcem filmowym dla innych twórców, a gra woła o pomstę do nieba. Więc z książki można stworzyć arcydzieło kinematografii, ale nie grę (i tak uważam, że Harry Potter, powinien mieć o jeden film więcej bo było zbyt dużo uciętego świata fantasy).

Avatar eretann

4 listopada 2017, 07:47

@jacek1s:
"Właśnie o tym mówię, wziąłeś jedynie pod uwagę oceny, a nie zdanie graczy, "
Primo. Wątpię, aby każdy randomowy gracz był dobrym recenzentem, więc biorę oceny serwisów z grami związanych
Secundo. Oceny graczy na Steamie są przytłaczająca pozytywne.

"To tak samo jak o Gothicu, powiesz, że to dobra gra, ale nie dlatego, że faktycznie jest dobra, a dlatego, że łączą Cię z nią inne bodźce"
Bodziec (fizjologia) - uczucie, czynnik fizyczny lub biochemiczny powodujący specyficzną reakcję receptorów nerwowych lub innej komórki; bądź rozpoczynający ciąg reakcji w układach: nerwowym lub hormonalnym; zmiana środowiska zewnętrznego, w którym znajduje się dana komórka lub narząd.
No, jakiś bodziec jest, na przykład światło ekranu

"Nikt już o Gothicu nie pamięta"
Nie wiem czy wiesz, ale właśnie powstaje ogromny fanowski dodatek pt. "Dzieje Khorinis" więc chyba ktoś pamięta.

"Najlepsza gra PC: GTA V
Najlepsza gra na konsolę PlayStation: Bloodborne
Najlepsza gra na konsolę Xbox: Ori and the Blind Forest
Najlepsza gra na konsolę Nintendo: Splatoon"
skąd wziąłeś ten ranking? Źródło poproszę

"tak samo jak baitowali się na Wiedźmina, ale nie ze względu, że był czymś nowym, a ze względu na korzenie Polskie i dużo r*chania, mordowania i przeklinania"
Nikogo poza polską nie obchodzą kożenie wiedźmina, a jakoś gracze z całego globu ją polubili, więc średnio się twoja teoria sprawdza. R*chanie i przeklinanie też nie jest niczym szczególnym.

"Było to kluczem do sprzedania odświeżonego kotleta. "
To polecam jednak zagrać we wszystkie części wiedźmina i zobaczyć różnice. To nie jest odgrzewany kotlet.

"ale są również inne, które nie są dziełami sztuki, ale są dobrymi filmami;
Resident Evil, Książę Persji: Piaski czasu, Warcraft: Początek, Need for Speed "
Pomijając fakt, że te filmy nie umywają się do jakości ich materiału źródłowego to zapytałem kilku fanów serii co sądzą o tych filmach i zwykle nie mieli pochlebnego zdania

"Gry oparte na filmach zazwyczaj są dnem, na ten przyklad Harry Potter"
Gry oparte na filmach nigdy nie są tworzone, aby były dobre. Ma je kupić dzieciak, który obejrzał film i "hce sie poczóć jak we filme"

"Więc z książki można stworzyć arcydzieło kinematografii, ale nie grę"
Primo.Chciałbym zauważyć pewną różnice w tworzeniu i ( co za tym idzie) dziele końcowym
Dla filmu książka jest prawie scenariuszem. Filmy te mają tą samą fabułę, postacie a nawet dialogi. W grach materiał źródłowy jest tylko pewnym konceptem. Gry bierzą z książki zwykle świat, potwory, atmosferę, no i czasem postacie. Nigdy gra nie jest przeniesieniem książki 1:1, gdyż gra miałaby prawie zerową interaktywność.
Secundo. Jeżeli chcesz przykład dobre gry na podstawie książki t polecam zagrać w Śródziemie: Cień Mordoru

Avatar geralt735

4 listopada 2017, 08:22

@jacek1s: Grałaś w ,,Dziki Gon" osobiście?

Avatar geralt735

4 listopada 2017, 08:26

@eretann: Ranking pewno ze Steama, tam GTAV wygrało z Wieśkiem III. Powodem może być ,,amerykańskość" platformy oraz, w niewielkim stopniu, wiek graczy.

Avatar crimzon

4 listopada 2017, 09:25

@geralt735: AAA, FANBOJE ATAKUJO!

Avatar jacek1s

4 listopada 2017, 10:47

@eretann: Zdanie przeciętnego gracza w rankingu gier jest akurat najważniejsze, a przynajmniej ważniejsze od serwisów, które liżą dupę tylko dla wejść na serwis, więc w przedziale zdania, które jest osobiste i nie ma nic do stracenia vs zdanie publiczne serwisu - niestety to drugie jest zazwyczaj w pewnym stopniu zakłamane.
"Dzieje Khorinis" to żaden wyznacznik, gdyby tak było to Skyrim biłby na głowę każdą grę pod względem "fanowskich dodatków", a o tej grze aktualnie też mało kto pamięta. Zdarza się, że na chwilę ktoś sobie o niej przypomina z racji na dodatki, ale gra sama w sobie umarła bo jest takim samym odgrzańcem jak Gothic czy Wiedźmin, nie różnią się niczym. Są identyczne tak samo jak samochodówki czy strzelanki, jedynie GTA poszło po rozum do głowy i lata temu utworzyli grę połączoną z kilku podgatunków. Dlatego osiągnęli sukces, a nie dlatego, że Wiedźmin nie jest Amerykański.
Ranking pochodzi z serwisu pclab, a tam zacytowano pełną listę zwycięzców Golden Joystick Awards 2015.
To, że ludzie z globu polubili Wiedźmina to żaden wyczyn bo dawno o niej zapomnieli... Dziś jest wart tyle samo co inne podprodukcje przygodowych gier akcji.
Wow, różnica w grafice pomiędzy pierwsza częścią, a ostatnią to rzeczywiście duża zmiana... Prawie taka sama różnica jak między fifą 17, a 18... Grałem we wszystkie części, dwie pierwsze są słabe, a Dziki Gon jest średni i moją ocenę podbija tu jedynie oprawa audio.
Co do Cienia Mordoru to nie podoba mi się, szybko mi się znudził - zdecydowanie wolę filmy od gier.
Prostując to wszystko na jedną ciągłą to chodzi mi o to, że nie należy rozprowadzać dzieła pisanego na cyfrowe i odwrotnie bo zatraca to swój urok i sens - kiedyś prowadziło się dyskusje na temat tego, że książki są lepsze od filmów bo kreują wyobraźnie i rozwijają umysł, dzisiejsze dyskusje prowadzą do tego samego. Nie mam nic do gier, filmów, ani książek bo każdy powinien za siebie myśleć i wiedzieć jaki wybór byłby dla niego najlepszy, ale dla mnie zawsze będzie to jedynie ogrywanie, czytanie i oglądanie tego samego tytułu na okrągło tylko po to by wyciągnąć z tego większe pieniądze niż rzeczywiście by się za to dostało... I na rzecz czego? Dla mnie jest to wyzyskiem i marketingowym praniem mózgu. Gdy ten biznes rozkwitnie na wszystkich płaszczyznach to przeciętny nabywca zacznie tęsknić za starymi czasami, wtedy koło życia się zamyka i ktoś spotka się w takiej samej sytuacji jak my teraz...

Avatar eretann

4 listopada 2017, 13:52

@jacek1s:
"Zdanie przeciętnego gracza w rankingu gier jest akurat najważniejsze,"
zależy dla kogo

"serwisów, które liżą dupę tylko dla wejść na serwis, więc w przedziale zdania, które jest osobiste i nie ma nic do stracenia vs zdanie publiczne serwisu"
Serwisy liżą dupę wtedy i tylko wtedy, gdy recka jest opłacona ( co jest rzadkie, gdyż zwykle to wychodzi na jaw)
zdanie serwisu jest po prostu zdaniem recenzenta reprezentującego dany serwis. Jest to ocena tak samo subiektywna jak ocena każdego innego randoma. Z tą różnicą, że recenzent zwykle zajmuje się grami od lat i ma trochę większą wiedzę i obeznanie niż zwykły random.

""Dzieje Khorinis" to żaden wyznacznik,""
Ależ jest, twój argument brzmiał "Nikt już o Gothicu nie pamięta ", powstawanie tego projektu jest czystym obaleniem tego twierdzenia

""Dzieje Khorinis" to żaden wyznacznik, gdyby tak było to Skyrim biłby na głowę każdą grę pod względem "fanowskich dodatków","
istnienie dodatków < aktualne ich powstawanie

"a o tej grze aktualnie też mało kto pamięta."
Wątpię. Dalej ma dużą bazę stałych graczy. Po prostu mało kto o niej mówi. Trudno jest mówić o jednej grze przez cały czas przez 7 lat. To, że mało kto o niej publicznie mówi to nie znaczy, że nikt w nią nie gra

"ale gra sama w sobie umarła bo jest takim samym odgrzańcem jak Gothic czy Wiedźmin,"
Jak wyżej, nie umarła.
Jeżeli nie widzisz różnicy między tymi grami to polecam zagłębić się w mechanikę.

"Są identyczne tak samo jak samochodówki czy strzelanki"
Primo. Nie wiem czego ty chcesz, ale jeżeli gra opiera się na strzelaniu to polega na strzelaniu i nikt tu nic wielkiego nie zrobi

"jedynie GTA poszło po rozum do głowy i lata temu utworzyli grę połączoną z kilku podgatunków."
Ich sandboxowa struktura rozgrywki ma już dobre kilkanaście lat. Nie ma to jak powiew świeżości

"różnica w grafice pomiędzy pierwsza częścią, a ostatnią to rzeczywiście duża zmiana... Prawie taka sama różnica jak między fifą 17, a 18..."
Wow, a myślałem, że to ja mam wadę wzroku

"Grałem we wszystkie części, dwie pierwsze są słabe, a Dziki Gon jest średni"
Ocena dzieła zawsze należy do odbiorcy...

"Co do Cienia Mordoru to nie podoba mi się, szybko mi się znudził"
Pytanie ile grałeś. Późniejszy system nemezis jest czymś naprawdę świetnym, polecam

"ale dla mnie zawsze będzie to jedynie ogrywanie, czytanie i oglądanie tego samego tytułu na okrągło"
to, że w tytule jest "Wiedźmin" nie oznacza jeszcze, że opowiada tą samą historię

"tylko po to by wyciągnąć z tego większe pieniądze"
na tym polega handel

"Dla mnie jest to wyzyskiem..."
Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym.
Nikt do kupowania, oglądania, czytania ani grania nie zmusza

Avatar jacek1s

4 listopada 2017, 14:04

@eretann: Ta dyskusja jest bez sensu, jeszcze raz przeczytaj moją pierwszą wypowiedź.

Avatar Rozyv

10 listopada 2017, 14:50

@jacek1s: mi kiedyś wiedźmin 3 się nie podobał, dopóki nie zagrałem. Teraz uważam że to najlepsza gra w jaką grałem

Avatar FURMON

4 listopada 2017, 11:19

Ja dopiero się za krew elfów zabieram a tu jakaś seria fanowska wychodzi

Avatar KsionszeFenszuf

3 listopada 2017, 22:13

CZY TO NOWA CZĘŚĆ WIEDŹMINA A jak nie to co to jest

Avatar HuboX600

3 listopada 2017, 22:31

@KsionszeFenszuf: Na dole masz odpowiedź.

Avatar KsionszeFenszuf

3 listopada 2017, 22:38

@HuboX600: :(

Avatar KsionszeFenszuf

3 listopada 2017, 22:39

@HuboX600: ok znalazłem przepraszam za tą obrazę

Avatar REV4N_Amon

3 listopada 2017, 20:10

Napisał nowego Wieśka?

Avatar HuboX600

Edytowano - 3 listopada 2017, 20:13

@REV4N_Amon: Nope, to zbiór fanowskich opowiadań. Wydany zostanie jeszcze w listopadzie.

Avatar EmielRegis

3 listopada 2017, 20:16

@HuboX600: Chyba 10 listopada tak dokładnie, będzie to zbiór 11 fanowskich opowiadań o Geralcie a także innych bohaterach.

Avatar REV4N_Amon

3 listopada 2017, 20:16

@HuboX600: Cóż jestem w trakcie czytania i ktoś mi zaspoilerował co się dzieje na końcu... mogłem się domyślić.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

O pewnych rzeczach się nie zapomina

Ludzie jednak mają uczucia

I to szybko

Legenda zawsze jest nieśmiertelna

Nic prostszego, prawda?

Lekcje z TVP

Syn marnotrwany

Dobry filmik

Pasażerowie pociągu będą zachwyceni

Mandatu tym razem nie będzie

Zastanawiam się

Uczeń przerósł mistrza

Logiczne

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka