Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar dustin2001

4 września 2018, 21:16

Hmm...
Jedyne drzewo, z którego ludzie nie mogą jeść.
A WALNĘ JE NA ŚRODKU, W BARDZO DOSTĘPNYM MIEJSCU, ŻEBY CZĘSTO JE MIJALI. NA PEWNO NIE ZDOBĘDĄ SIĘ NA ODWAGĘ, BO PRZECIEŻ WIEM JACY SĄ LUDZIE. STWORZYŁEM ICH ORAZ WIEM, CO SIĘ STANIE.
No, ale jak mogliście to zjeść? No nie. Nie tak was ludzie wychowałem. Zawiedliście mnie... Za karę, bo kompletnie nie spodziewałem się, że złamiecie mój zakaz, wypad z raju.

No to wreszcie spokój od ludzi... Szatan idziemy się zabawić?

Avatar kameleon333

5 września 2018, 08:55

@dustin2001: Chyba nie dokońca rozumiesz...

Avatar dustin2001

5 września 2018, 16:15

@kameleon333:
A może by tak... No nie wiem...
Powiedzieć coś konkretnego? Czego nie rozumiem? Tego, że bóg chciał wywalić ludzi z raju, jeszcze zrobił to tak, by to on był ofiarą?

Avatar kameleon333

6 września 2018, 12:40

@dustin2001: Chodziło o pokusę, żeby sprawdzić czy człowiek się jej oprze

Avatar dustin2001

6 września 2018, 16:07

@kameleon333:
Po co sprawdzać człowieka, skoro bóg jest wszechmogący i wie wszystko, co się stało, co jest i co się stanie?
Skoro bóg jest wszystkowiedzący to czemu musiał sprawdzić człowieka? Czyżby nie wiedział, jak się zachowa?

Avatar massesd

4 września 2018, 14:28

Satan nie zrobił nic złego, on dał ludzią owoc poznania dobra czy zła, dzięki temu ludzie byli w stanie rozpoznać co jest właściwe a co nie...
Za to Bóg się wk**wił z bylepowodu i wyje**ł nas z raju...
Gdybyśmy wcześniej potrafili rozróżnić dobro od zła nie zerwalibyś jabłka...
więc ehh no Bożu coś zje**ł

Avatar liconek02

4 września 2018, 15:22

@massesd: Oczywiście wiesz że to Bóg dał to drzewo poznania aby sprawdzić czy ludzie są w stanie dotrzymać jego zakazu tj. powstrzymać chęć wzięcia owocu mimo pokusy szatana?

Avatar
Konto usunięte

4 września 2018, 16:38

@liconek02: tak sobie teraz pomyślałem... Bóg stworzył człowieka. tak jak mówisz Bóg dał to drzewo, chcąc sprawdzić czy Ludzie dotrzymają jego zakazu. A co jeśli to był taki okres próbny na nowy produkt?

Avatar Lacoste

4 września 2018, 20:25

@massesd: Patrząc na religię od strony logiki (czego boja się mochery i księża) to Bóg specjalnie nas wyje**ł z raju .-. Wszechwiedzący byt niematerialny stworzył istoty o wolnej woli i zakazał im robić tylko jednej rzeczy-w to bym jeszcze uwierzył...Ale nie w fakt, że skoro Bożu jest wszechwiedzący jak podaje pismo, to wiedział, że ludzie zerwą te jabłko. A w kwestii "gdybyśmy wcześniej potrafili rozróżnić dobro od zła nie zerwałbyś jabłka" to jest błędne stwierdzenie. Poznanie dobra nie i zła nie zmuszało Adama i Ewy do wyboru tylko zła albo tylko dobra, wiedzieli co jest złe a co nie. Nawet jak by kusił ich tam ten żmij zygzakowaty szatan, diabeł, pan zniszczenia, gwiazda zaranna,[...] czymś innym co skutkowało by wygnaniem z raju Adam lub Ewa wciąż mogli by wybrać między wzięciem a nie wzięciem tego .-. Bo według biblii jak bożu robił ludzi to dał im wolną wolę. Wciąż mogli przyjąć od szatana coś co by im dawał i zostali by wygnani .-.

Avatar SkrzydlataHusaria

4 września 2018, 23:52

@Lacoste: czasem jest takie myślenie - ,,czemu mnie Boże ukarałeś że zrobiłem coś złego!? ja jest tylko człowiekiem a Ty jesteś wsechwiedzący, więc powinieneś mnie uchronić i zapobiec temu, to Twoja wina! zostaję ateistą...

tak - Pan Bóg wie co będzie, ale nie traktuje nas na
przestrzeni ,,a ciebie hitler, wcale nie stworzę", tylko daje wolnemu człowiekowi życie i żądź się nim. bo gdyby nam zabierał pokusy juz na wstępie, to przypominało by to grę komputerową i nie mielibyśmy wolnej woli. a tak - dostałeś cenny dar - sumienie, taki papierek lakmusowy na wybory życiowe - naucz się i korzystaj, Bóg za ciebie życia nie przeżyje.
adam i ewa też wiedzieli co mają robić, zostali ostrzeżeni. zrobili co chcieli. gdyby Pan Bóg przytrzymał rękę ewy żeby nie zerwała - nie byłoby wolnej woli.

Avatar Wehomir

Edytowano - 4 września 2018, 23:52

@Lacoste: Z tego co wydaje mi się, że wiem to ludzie potrafili odróżnić dobro od zła, a drzewo zostało tak nazwane ze względu na to, że testowało to dobro u ludzi, w tym wypadku to czy złamią zakaz. MOIM ZDANIEM żadnej celowości w tym nie było. Po prostu Bóg jako istota wszechwiedząca wiedział, że ludzie z wolną wolą prędzej czy później obrócą się przeciwko niemu (zgrzeszą), ale pozwolił im pomieszkać w raju i ustawił to drzewo specjalnie, bo chyba lepiej mieć dokładnie wyjaśniony powód kary i udowodnioną winę, niż po prostu dostać kopa w przysłowiową dupę, bo ktoś wie, że tak będzie. Wtedy zaczęłoby się że "przecież jak to nic nie zrobiliśmy a jesteśmy karani, a może byśmy nie zrobili." Pomijając już fakt, że Adam i Ewa najpewniej nie istnieli, a to tylko przypowieść jakich w Biblii pełno, która ma za zadanie pomóc zobrazować sobie sytuację odwrócenia się ludzi od Boga i początku grzechów (kiedyś ludzie byli grzecznie mówiąc na niższym poziomie inteligencji, a Biblia jest napisana tak, żeby była w miarę zrozumiała dla każdego pokolenia). Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś wojującym katolem, ktory będzie każdego nawracał i za wszelką cenę udowadniał swoją rację, bo dostrzegam kilka niedociągnięć, niedopowiedzeń i sprzeczności w wierze chrześcijańskiej, aczkolwiek w tym konkretnym przypadku wydaje mi się, że wszystko jest w miarę zrozumiałe.

Avatar SkrzydlataHusaria

5 września 2018, 08:11

@Wehomir: owszem, Pan Bóg na pewno wiedział jak zrobią, ale zracji tego że ludzie myślą (wiedzą) na tu i teraz, to oni nie znając przyszłości byli tak przez Niego traktowani. Mieli wystarczająco udogodnień, nie trzeba było jeszcze tego pragnąć. Ale Ewa była próżna sama z siebie, ponieważ jak każdy człowiek miała myśli, charakter itp. i uwieżyła wężowi mimo ostrzeżeń. Adam za to był naiwny - posłuchał kobiety, a nie Najwyższego.
A istnieć istnieli, bo gdzieś, kiedyś musieli być pierwsi ludzie, nie ma to tamto.

Avatar Lacoste

5 września 2018, 15:25

@Wehomir: Raczej nie odróżniali. Poza tym w biblii było wyraźnie napisane, że gdy Adam wje**ł JABGO to zaczął się ukrywać po krzakach przed bogiem bo wstydził się tego, że macha dziabongiem na łonie natury i bóg go obserwuje. Więc raczej po zjedzeniu jabłka poznał w pełni dobro i zło

Avatar SkrzydlataHusaria

5 września 2018, 20:19

@Lacoste: to było drzewo poznania dobra i zła - więc nie znali uczucia wyrzutów sumienia, winy, czy jak to jest zrobić coś złego. ale chodzi o to, że odróżniali co im Pan Bóg kazał i pozwolił a co zabronił. więc przed grzechem nie czuli do siebie nieczystych myśli, to nogli chodzić nadzy. a gdy negliż stał się czymś złym, to zaczęli się go wstydzić i ukrywać

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej

4 września 2018, 14:24

Przynajmniej mamy wolną wole 
¯\_ツ_/¯

Avatar p3t3r0m3t3r

4 września 2018, 12:54

Po posłuchała węża wegana.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nie wiem czy prawdziwy cytat i osoba, ale fajnie brzmi

No to pozamiatane

Gwiezdna krowa

To będzie epicki sufit

Tytuł też chce Kebsa

Uwielbiam europejską ekologię

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka