Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Zaufaj mi, nie znam się na tym
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Tacy sami, a ściana między nami
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież6 lipca 2019, 21:30
0 stopni Celsjusza, to gdy woda zamarza. O stopni Kelvina, to gdy powietrze zamarza. Ktoś wie jak działa Fahrenheit?
Odpisz
6 lipca 2019, 21:49
@Jurekis_: nie tylko powietrze
Odpisz
6 lipca 2019, 21:58
@piter9797: 0 stopni Kelvina, to -273 stopnie Celsjusza. Najniższa temperatura osiągnięta przez człowieka, w której atomy przestają się ruszać, wieeeeeęc raczej zamarza wszystko, fakt. Ale wiesz, jak słyszysz, że "zamarza powietrze" to brzmi to przeje**nie
Odpisz
7 lipca 2019, 08:19
@Jurekis_: znaczy się... naukowcy osiągneli chyba coś -273.14°C
Odpisz
7 lipca 2019, 09:40
@qwerty41: A 0K to w dużym przybliżeniu -273°C, dokładniej - -273,15°C
Odpisz
7 lipca 2019, 16:18
@Jurekis_: pamiętam że gdzieś widziałem jak to określić wyobraź sobie że F to procenty ciepła 30% trochę zimno, 75% dość przyjemnie
Odpisz
8 lipca 2019, 10:51
@qwerty41: -273.15°C dokładniej
Odpisz
8 lipca 2019, 11:06
@MataPodlogowa: nie, nigdy nie osiągneli tej temperatury
Odpisz
30 marca 2022, 20:59
@Jurekis_: Trochę późno, ale odpowiem.
0° Fahrenheita to najniższa temperatura która w roku opracowywania skali była w Gdańsku (Fahrenheit był Gdańszczaninem), tj. ok. -18°C.
100° Fahrenheita to temperatura ciała którą wtedy miał Fahrenheit lub jego asystent, a że miał gorączkę to było to ok. 38°C.
Odpisz
8 lipca 2019, 14:23
69 stopni Celsjusza to w ch*j gorąco
69 stopni farenheita jest zajebiście
Odpisz
25 czerwca 2019, 20:08
Dosyć smutne jest to żę fahrenheit urodził się w Polsce
Odpisz
Edytowano - 26 czerwca 2019, 12:10
@seba27113: Fahrenheit nie był zły, przed skalą Celcjusza była to najlepsza skala na rynku.
Po prostu Stany zjednoczone uporczywie trzymają się imperialnych.
Odpisz
27 czerwca 2019, 01:02
@Timix: chodzi mi o to że go olaliśmy i daliśmy się zastąpić celcjuszem
Odpisz
27 czerwca 2019, 01:19
@seba27113: Co? Stopnie Fahrenheita są gorsze od Celcjusza.
Nie ma co do tego wątpliwości. Swego czasu były najlepsze ale już nie. Po prostu zastąpiliśmy bardziej użytecznym.
Odpisz
Edytowano - 6 lipca 2019, 20:59
@Timix: skala celcjusza jest bardziej przydatna w zyciu codziennym a kelwina bardziej przydatna w nauce gdyz skala kelwina jest miara energi cieplnej w danej materi i mierzy wielkosc ruchu i drgań cząstek w sesie 0 kelwinow to brak ruchu i tym samym brak jakiej kolwiek energi cieplnej tak zwane 0 absolutne
Odpisz
6 lipca 2019, 21:14
@seba27113: O ile się nie mylę Gdańsk był wtedy Niemiecki a pan Farenheit był Niemcem.
Odpisz
6 lipca 2019, 22:38
Tu był temat o Fahrenheita'ch które były użyteczne w życiu codziennym ale zostały zastąpione Celcjuszem. Nic o Kelwinach nie było mowy.
Odpisz
6 lipca 2019, 23:40
@seba27113: Urodził się w Polsce ale był niemczuchem
Odpisz
Edytowano - 7 lipca 2019, 00:59
@arenak1111: mnie pie**olili w szkole że był polakiem ale no cóż moja nauczycielka uczyła też religii i była bardzo niedoje**na
Odpisz
Edytowano - 6 lipca 2019, 22:02
Jak dla mnie celsiusze i fahrenheity są wzięte od czapy z jakiej racji temperatura ma być ujemna?
Odpisz
7 lipca 2019, 11:01
No wg tych skal może być, ale to tylko zabieg plastyczny, więc po co sobie dupę zawracać?
Odpisz
25 czerwca 2019, 19:57
Kiedyś gdzieś widziałam, że na fahrenheity powinno się patrzeć jak na procenty.
Czyli np. 15% (15°F) ciepła - zimno (-9,4°C)
A 90°F - gorąco (32,2°C)
110°F - białka zaczynają się ścinać (42,2°C)
Odpisz
Edytowano - 25 czerwca 2019, 19:14
Nawet nie wiadomo co dokładnie w fahrenheitach oznacza, w Ameryce mówią że to oznacza niby temperaturę zamarzania wody z solą, ale to podobno jest coś z tym nie tak i dokładnie mi nie wiadomo.
Odpisz