Matma wcale nie jest taka prosta
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Płać pan
Trzeba brać osobną torbę
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Nieuczciwa ocena
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież28 kwietnia 2021, 15:40
Odpisz
8 września 2019, 15:25
Bo ogólnie to liczby poznawane w młodszych klasach są opisywane tylko na jednej prostej tworząc liczby dodatnie i ujemne.A teraz dodajcie sobie drugą linię,która pod kątem prostym w miejscu zera przecina tą pierwszą i mamy taki jakby układ współrzędnych ale dla liczb.Liczba która ma wartość zarówno rzeczywistą (tą normalną) jak i urojoną to liczba zespolona.
Odpisz
8 września 2019, 15:32
@mlkla: to ja teraz
Odpisz
8 września 2019, 16:44
@mlkla:
Odpisz
8 września 2019, 16:56
@mlkla: kto to do cholery wymyślił
Odpisz
8 września 2019, 18:00
@Simoace: Matematycy chyba gdzieś po średniowieczu,jak szukali pierwiastków liczb ujemnych
Odpisz
17 września 2019, 21:05
@mlkla: a jak dodasz tych prostych jeszcze 14, każda w innym wymiarze, to otrzymasz sedeniony
Odpisz
17 września 2019, 21:25
@mikimiki100: Czyli teoria że zero to znak symbolizujący portal między światami jest prawdziwa
Odpisz
17 września 2019, 22:08
@michu205: zero nie istnieje, zostało wprowadzone do matematyki w celu ułatwienia obliczeń.
Odpisz
18 września 2019, 07:37
@splashradek: Wiesz, żadna liczba nie istnieje, to tylko abstrakcje
Odpisz
18 września 2019, 08:42
@kacper1411: samo pojęcie "liczba" nie istnieje, istnieją pojęcia typu "liczba naturalna", "liczba wymierna" itp
Odpisz
18 września 2019, 07:53
Życie w pigule
Odpisz
17 września 2019, 22:02
Liczba i czyli pierwiastek z minus jeden. Liczby te są na osi prostopadłej do normalnej osi liczbowej (osi liczb rzeczywistych). Liczby po prawej stronie od osi i ale nad osią liczb naturalnych to liczby zespolone (np 17+6x√-1).
Dziekuje za wykład.
Odpisz
17 września 2019, 22:09
@StarWarsOfficial: podstawy elektrotechniki, wprowadzane w pierwszej klasie szkoły średniej za moich czasów.
Odpisz
18 września 2019, 06:37
@StarWarsOfficial: Nie muszą być po prawej i na górze np -5-4i
Odpisz
18 września 2019, 06:28
Może i to dziwaczne ale wolę matme od Polskiego, biologi i geografi bo moje nauczycielki, które uczą tych przedmiotów są okropnie zje🅱ane
Odpisz
17 września 2019, 21:29
Odpisz
8 września 2019, 15:12
what
Odpisz
Edytowano - 8 września 2019, 15:07
liczby i
Odpisz