Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Myszkapl

11 września 2019, 16:09

Ruch stymuluje gospodarkę. Stagnacja rujnuje. To ekonomiczna podstawa. Nawet 500+ ma bardziej pozytywny niż negatywny wpływ na gospodarkę - mimo że to patologiczne sytuacje są najbardziej widoczne. Nie podoba mi się tylko taki szybki wzrost płacy minimalnej.

Dodam tylko, że wzrost cen jedzenia to w dużej mierze wina wszechobecnej suszy, gdzie plony były wyjątkowo mizerne w tym roku - a cena warzyw i zboża wpłynęła na mięso itd. +pazerność sklepów i producentów wydaje się coraz wyższa, bo ceny w marketach rosną duużo szybciej w markecie niż rolnikowi itd

Avatar geralt735

11 września 2019, 17:14

@Myszkapl: Te 500zł ktoś musi rozdać, a to generuje koszty związane z utrzymaniem kolejnych urzędników. Po co? Nie lepiej obniżyć podatków? Pieniądze w kieszeni, a urzędnik może zająć się czymś produktywnym.

Avatar Ameron

11 września 2019, 17:21

@Myszkapl: no ale jakby nie zabierać ludziom tych 500 złotych (a właściwie więcej bo urzędnik też musi z czegoś żyć) to sami mogli by je wydać, a nie ktoś kto otrzyma te pieniądze "za free" i nie będzie ich szanował tak jakby sam je zarobił. Bo pieniądze zarobione samemu bardziej się szanuje, widzisz trud jaki musisz włożyć by je pozyskać. I dlatego jakakolwiek forma socjalizmu jest gorsząca, w skrajnych przypadkach ludziom się n i e o p ł a c a pracować.

Avatar geralt735

11 września 2019, 17:41

@Ameron: Pozwól, że zacytuję: ,,Lepiej wydać osobiście, niźli oddać socjaliście".

Avatar baarts

11 września 2019, 22:00

@Myszkapl: Nie. Pieniądze z sektora publicznego są tylko dlatego, że prywatny generuje zysk. Publiczny nie stymuluje gospodarki, bo używa pienędzy z prywatnego.

Jest restauracja. Państwo pobrało podatek od właściciela 50 funtów. Te 50 funtów poszło na pensję dla urzędnika. Urzędnik poszedł do tej restauracji i zjadł za 50 funtów, bo jadł ryby a one mogą tyle kosztować bo np. rząd ustala cenę. Płaci te 50 funtów. Właściciel restauracji nie ma więcej na kasie, ale dodatkowo musi opłacić kucharza, kelnera itp. To nie powoduje wzrostu zysku i nie napędza gospodarki.

Avatar gacek398

11 września 2019, 16:01

Tak działa socjalizm i komunizm

Avatar Axyui

11 września 2019, 12:29

Już widziałem wydarzenie na fb, żeby zabrać dowód babci, aby nie mogła głosować na pis

Avatar baarts

11 września 2019, 13:09

@Axyui: i po

Avatar Mati200416

11 września 2019, 13:38

@baarts: a moje są szczają na pis

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nie wiem, czy wytrzymam...

Niesamowite

Znalazłem pod swoim domem teleport do Polski Podziemnej

A co to za magiczne urządzenie?

Małpy ewoluują

Powrócił!

Wuefista zrobił nam kartkówkę

Ja?

Tak było

Yntelygencja

Mama poliglotka

Wzruszające

Głupie i mądre jednocześnie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka