Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar misza99

29 sierpnia 2019, 19:55

Dobra może to jest pewna satyra ale nadal ludzie, którzy robią mi nowe adidasy dostają wielokrotnie mniej niż ci, którzy zrobiliby to na zachodzie. Kapitalizm jest świetny ale wymaga kontroli.

Avatar cotthlette

29 sierpnia 2019, 20:55

@misza99: Koszty pracownika, koszty utrzymania, podatki, kultura pracy itp
Wszystko to i nawet więcej wpływa na wypłatę

Avatar
Konto usunięte

30 sierpnia 2019, 13:30

@misza99: Jak jest kontrola, to nie ma kapitalizmu.

Avatar misza99

Edytowano - 30 sierpnia 2019, 13:40

To obecnie nigdzie nie ma kapitalizmu, bo dosłownie wszędzie nawet w stanach ustanowiono pewne prawa, które mają zapobiec podobnym sytuacjom, które miały miejsce podczas kryzysu w latach 30 ubiegłego wieku. Jeżeli faktycznie kogoś podnieca wizja kompletnego kapitalizmu to jest takim samym populistą co socjalista obiecujący pieniądze dla wszystkich.

Avatar
Konto usunięte

30 sierpnia 2019, 13:43

@misza99: Nie skrępowany niczym rynek, to nie populizm. To rozsądek.

Avatar misza99

Edytowano - 30 sierpnia 2019, 13:56

Wizja świata, w którym zakładasz, że wszyscy ludzie są na tyle zaradni, kreatywni i zdolni do utrzymania samych siebie, rodzin a nawet gromadzenia coraz to większych oszczędności jest utopijne bo nie występuje w tym przypadku założenie niedoskonałości człowieka. Rozsądek to zabezpieczanie ludzi przed zarówno wykorzystywaniem ich przez rząd jak i między nimi samymi. Jeżeli bardziej Tb pasuje model amerykański to wiedz, że tam ludzie zamawiają ubera do szpitala w momencie wypadku bo jest tańsze niż karetka, takie oraz wiele więcej przykrych z punktu naszego europejskiego widzenia, przypadków jest normą wtedy kiedy państwo zakłada z góry, że ludzie poradzą sobie.

Avatar
Konto usunięte

30 sierpnia 2019, 14:07

@misza99: Człowiek nie musi być doskonały, by radzić sobie w życiu.
2. Konkurencja nie pozwoli, by ludzie byli wykorzystywani.
3. W USA mają najbardziej socjalistyczną służbę zdrowia na świecie. OBAMA CARE.
4. Prawa pracownice stworzone przez rząd pochłaniają ogromne pieniądze z naszych podatków
i w rezultacie pomagają nierobom, a szkodzą uczciwie pracującym.

Avatar misza99

30 sierpnia 2019, 14:30

2.Nie pozwala ale jednak tak kiedy to największe molochy na rynku pomimo niewyobrażalnych zysków pozwalają sobie na child labor, zaniżanie stawki pracownikom, nie ubezpieczania swoich własnych pracowników itd,
3. To jest wyssane z palca to co powiedziałeś, hiperbola bez żadnych statystyk i porównań - system, który nie dorównuje do standardów zachodniej Europy uważasz za "najbardziej socjalistyczną służbę zdrowia na świecie"
4. Większość ludzi zdolna do pracy, pracuje, to nie jest żadna dziwna rzecz, więc lepiej dawać im pewne zabezpieczenia, które pochłaniają mniej pieniędzy niż wydatki w sektory, które nie opłacają się danemu państwu, przykład z rodzinnego ogródka - kopalnie w Polsce.
Co do pierwszego, człowiek z natury dąży do zaspokojenia swoich potrzeb, dąży do przedłużenia ciągłości genów, co za tym idzie, on sam nie zawaha się wykorzystać niedoskonałości innych aby się wzbogacić, przypodobać się czy też zdominować. Safety first, zabezpieczenia na poziomie takim żeby w dobie 21 wieku jak najmniej ludzi cierpiało z powodu szeroko rozumianej niesprawiedliwości a jak najwięcej mogło czuć się swobodnie nie narzekając na instytucje, które potencjalnie mogłyby ich ograniczać.

Avatar
Konto usunięte

30 sierpnia 2019, 14:42

@misza99: 1. Dzięki konkurencji będą ciągle podwyższać pensję. Nie będzie żadnego zaniżania.
2. Niesprawiedliwość jest wtedy kiedy jest zabezpieczenie, ponieważ wtedy rząd niesprawiedliwie zabiera ludziom ich pieniądze.

Avatar misza99

30 sierpnia 2019, 14:58

Kiedy zabierasz np połowę zarobków bogatym lub więcej to w takim państwie nikt nie chce prowadzić interesu. Sęk w tym że odprowadzanie procentowo tyle samo bogatemu co biednemu nie dzieje się żadna krzywda. Przykład człowiek zarabia rocznie kilka milionów, jeśli z jego budżetu zniknie 500tyś to jest dla niego kompletnie nic. Jeżeli damy podatek który wynosi stałą kwotę to w tym przypadku 2 warstwy społeczne mają gorzej, bogaci najlepiej, państwo mniej dostaje do budżetu i jest nieciekawa sytuacja.Gospodarka jest skomplikowaną sprawą i już szczerze nie chcę toczyć z tobą dłużej tej dyskusji bowiem stanowisz ze swoimi poglądami taki sam odsetek ludzi co zwolennicy totalnego socjalizmu. Jeżeli jesteś zapatrzony tylko w jeden nurt, nie osiągniesz tego samego co ci którzy biorą od każdego jakiś dobry punkt i są w stanie jeszcze to rzecz jasna połączyć, ta zasada nie jest tylko stosowana w polityce ale w życiu codziennym i tego ci życzę - obiektywizmu. Im bardziej podoba ci się jakaś wizja tym bardziej ostrożniejszy podczas zgłębiania jej musisz być. Miłego dnia.

Avatar
Konto usunięte

30 sierpnia 2019, 17:52

@misza99: 1. Zabieranie procentowo tyle samo procentowo bogatemu
i biednemu zachęca do bycia biednym.
2. Jeżeli rząd zabierze tę 500 tysięcy milionerowi, to nie wyda ich na pensje pracowników, lub rozwój firmy.
3. Kapitalizm nie ma wad, a sicjalizm nie ma zalet, więc mieszanie ich nie ma sensu.

Avatar cotthlette

30 sierpnia 2019, 22:02

Nie zachęca
Jeśli zabiera ci rząd połowę jeśli jesteś bogaty i biedny to dalej będąc bogatym dostaniesz więcej ale zabiorą też więcej
Mimo to jednak dalej jest progres
Wiesz w ogóle do czego są podatki?

Avatar Broski

11 września 2019, 11:06

Jak nie ma kontroli to jest jeden wielki burdel. Mityczna niewidzialna ręka rynku bez jakiejkolwiek kontroli zrobi tylko jeden wielki bałagan.

Avatar Grewest

11 września 2019, 11:14

@misza99: Gdyby ci pracownicy dostawali więcej, to by firmy by nie przenosiły tam produkcji. W interesie tych biednych krajów jest ściągnięcie jak najwięcej zagranicznego kapitału, aby zmniejszyć bezrobocie. Więcej pracujących, wyda więcej pieniędzy, co rozrusza lokalną gospodarkę i zapewni wpływy podatkowe. A władzy pozwoli na wykonanie reform i poprawie infrastruktury. Jak się kraj ucywilizuje to stawki zaczną rosnąć.

Avatar
Konto usunięte

11 września 2019, 11:29

@Broski: Nie będzie bałaganu, bo będzie konkurencja.

Avatar Lapis_lazuli

11 września 2019, 13:17

A trump przypadkiem nie pozbył się już Obama Care? Bo wiesz człowiek który zbankrutował 3 razy uznał że zrobi lepszy system. Oraz w USA stale zniechęcają nie-amerykańskich lekarzy do konkurencji durnymi przepisami i zasadami typu "Nie ważne że twoja edukacja jest lepsza niż wymagana i tak masz robić od nowa studia w Ameryce"

Avatar orkwich

Edytowano - 11 września 2019, 14:50

Kapitalizm może mieć wady patrząc z punktu lewicowego, bo społeczeństwo jest trochę bardziej rozwarstwione i tu pytanie czy ma być równo czy ma być rozwój, bo przy większej równości rozwój zwalnia, a z mojego punktu widzenia nie powinno być równo, tylko sprawiedliwie, czyli każdy sobie, a pomocą niech nie zajmuje się państwo, tylko takie organizacje jak WOŚP, bo to one robią to efektywnie i skutecznie, nie wpływając na gospodarkę, nie spowalniając jej.

Avatar Kakss

11 września 2019, 15:20

Avatar orkwich

Edytowano - 11 września 2019, 17:15

@Kakss: Jeżeli państwo pilnuje prawa, to pozostaną jedynie monopole naturalne (np. wodociągi) i monopole, które faktycznie produkują produkty najtaniej, przez co konkurencja nie ma szans, ale jednocześnie monopolista nie może podwyższać cen, bo wtedy konkurencja zaczęła by się pojawiać. W takim przypadku ceny pozostają korzystne. Nie wydaje mi się, że przy dobrych regulacjach prawnych mogą powstać inne monopole niż wyżej opisane, jakbym się jednak pomylił proszę mnie poprawić.
A monopole niekorzystne może tworzyć państwo przez regulacje gospodarki, a monopole państwowe jak wiadomo są nie wydajne.

Avatar Broski

11 września 2019, 19:38

Konkurencję to mają twoje dwie ostatnie szare komórki w resztkach twojego mózgu wymyślając kolejne głupoty. Swoją drogą rzucasz tylko hasła, ale rozszerzyć wypowiedzi to już nie umiesz.

Avatar gacek398

11 września 2019, 16:05

Sama prawda na tym obrazku. A ludzie jeszcze się dziwią czemu mamy kryzysy i dlaczego socjalizm nie działa i nigdy nie zadziała

Avatar BilmoBlampkins

11 września 2019, 15:43

Już myślałem że to Stonetoss i że będzie coś rasistowskiego.

Avatar darcus

11 września 2019, 12:35

I co? Nadal nie ma jedzenia, a jeszcze musi pracować xD /s
A tak na serio - nie generalizujmy. Socjaliści, ale jacy? Kapitalizm, ale jaki? Przed kapitalizmem, ale z czym?
Może być kapitalizm w którym wszyscy będą biedni i socjalizm w którym będą bogaci. Sam kapitalizm czy socjalizm oznacza tylko stronę kompasu politycznego, co samo w sobie daje jeszcze całe spektrum do wyboru.
A taka generalicja naprawdę szkodzi.

Avatar seba27113

11 września 2019, 11:24

Ale co zabawne to Indie jeszcze przed kapitalizmem były jako kolonia Wielkiej Brytanii a sami bryrole grozili klęską głodową za brak posłuszeństwa.

Avatar InfiniteTheJackal

29 sierpnia 2019, 18:48

Ej no, coś tam miała na talerzu a teraz ma maszynę do szycia a jej nie zje.

Avatar ZetSeter

29 sierpnia 2019, 19:04

@InfiniteTheJackal: Ona je materiał jak mole, a teraz przygotowuje posiłek

Avatar
Konto usunięte

29 sierpnia 2019, 19:07

@ZetSeter: lasagne ala bawełna

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Miła gadzina

Umiesz to odczytać?

Przerażające wspomnienie...

A czy Ty doceniasz swoją dziewczynę?

Kultowy tekst

Nie polecam

Pan Turek wie, co dobre

Muutrix

Sprytne

Ciekawe, czy ktoś serio się na to łapie

Raz rabin powie tak, drugi raz rabin powie:

Tytuł zakłada czapkę

Taka prawda

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka