Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Mijak

Edytowano - 11 grudnia 2019, 15:22

O ile brak glutenu nic nie zmienia jeśli nie jest się uczulonym, to fakt że jedzenie jest wegańskie to dla wielu ważna kwestia moralna, a niesłodzone - realne korzyści zdrowotne.
Na pewno lepsze to niż religia.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar Mijak

19 grudnia 2019, 19:37

@Baturaj: Używanie określeń "lepsze" i "gorsze" zawsze odnosi się do czegoś subiektywnego.

Avatar Baturaj

20 grudnia 2019, 08:42

@Mijak: W połączeniu z "na pewno" już nie zawsze.

Avatar Shadow_years

14 grudnia 2019, 17:21

W Niemczech oprócz tego że dostają na tacę to są jeszcze odprowadzane podatki od tych co mają w papierach jakiej są wiary i to idzie na kościół.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar Shadow_years

15 grudnia 2019, 20:42

@Maly_modelarz15: katolicka

Avatar Maly_modelarz15

15 grudnia 2019, 21:03

Avatar Kubizan

14 grudnia 2019, 06:46

Widzę sporo komentarzy, których treść brzmi mniej więcej „wegańskie to przynajmniej zjesz, a taca wiadomo że bez sensu”. No niestety chyba nie wszyscy złapali sens.

Weganizm jest jednym z wielu prądów marketingowych, które trąbią, że spożywanie jakiegoś produktu albo rodzaju produktów jest rewolucyjnie dobre dla zdrowia i każdy powinien to jeść. W praktyce kwestie żywieniowe nigdy nie są zero-jedynkowe i różni ludzie różnie trawią te same rzeczy. Wystarczy wziąć pod uwagę choćby grupy krwi i okaże się, że dla jednych mięso jest niestrawne, a dla innych ważnym składnikiem diety.
Sęk w tym, że niektórzy łykają ten marketing, mimo że normalnie takiej diety wcale nie potrzebują.

Z kolei wyśmiewanie składania danin na tacę jest pożałowania godne samo w sobie. Jak dla kogoś działalność instytucji jest ważna, to wspiera ją na różne sposoby, np. finansowo - i to żaden marketing nie jest, bo ofiarowywanie to nie kupowanie. Tym bardziej że większość kolekt („tac”) zbieranych jest na konkretne cele, np. na wsparcie misji, remont kościoła albo pomoc ofiarom jakiejś katastrofy.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar Kubizan

15 grudnia 2019, 17:35

@Crisium: Wiem, że powinienem delikatniej, ale patrząc na ten wpis po prostu nie znajduję życzliwych słów. Powiem wprost: dziewczyno, demonstrujesz srogą niepoczytalność. Myśl szarymi komórkami zamiast emocjami i myślę, że będzie w porządku.

Po pierwsze, nie nazwałem Cię gimboateistką, tylko pisałem, że uprawiasz tu gimboateizm.
Po drugie, nigdzie nie pisałem że nie mam pojęcia o historii Kościoła, czytaj ze zrozumieniem. W co najmniej dwóch komentarzach napisałem coś wprost odwrotnego.
Po trzecie, żadnych zbrodni krzyżowców nie wymieniłaś. Napisałaś za to, że celem krucjat było nawracanie, co z miejsca dyskwalifikuje Cię z grona zdolnych do wypowiadania się na ich temat. To tak jakby napisać, że celem piłki nożnej jest faulowanie.
Po czwarte, wspieram Kościół który głosi Dobrą Nowinę, który nawraca grzeszników, niesie pomoc potrzebującym i dba o moralność pędzącej na ślepo cywilizacji, mimo że sam od stóp do głów wypełniony jest grzesznikami. A Twoje przezywanie jednego z wybitnych kaznodziejów XX-wieku „jakimś klechą” jest tak dojrzałe, jak larwa.
Po piąte, co jest uzupełnieniem pierwszego, ja w odróżnieniu od Ciebie nie bawię się w przezywanie. Oceniam Twoje czyny (w tym wypadku słowa) i twierdzę że Twój poziom czytania ze zrozumieniem i wnioskowania nadaje się na wizytę u specjalisty. Oslo, nigdy nie byłem ministrantem xD
Po szóste, wbij sobie w końcu do głowy, że gimboateizm nie ogranicza się do młodzieńczego buntu wobec praktyki wiary. Gimboateizm to żałosny sposób rozumowania i przekazywania poglądów - w sensie largo w odniesieniu do wiary, a stricte Kościoła katolickiego.
Po siódme, detale Twojego życia mnie nie interesują i nie będę na tej podstawie Cię oceniać. Nie znam Cię. Jesteś dla mnie anonimem z Internetu, któremu sądząc po wypowiedziach albo ktoś na pewnym etapie nie wytłumaczył kilku rzeczy, albo nasrał Ci do głowy. Ciebie wysłuchanie drugiej strony nie interesuje, więc dobrej woli też nie da Ci się przypisać. Nie atakuję Cię za poglądy, tylko za poziom wypowiedzi. POZIOM WYPOWIEDZI, nadążasz? Nie nadajesz się do merytorycznej rozmowy i tyle. Spuścisz z tonu, zaczniesz się interesować, zaczniesz czytać ze zrozumieniem, to doczekasz się dyskusji na poziomie. W innym wypadku pojazdy po Twoim antystylu prawidłowej retoryki to wszystko na co możesz liczyć.

A teraz żegnam się, jestem na urlopie i nie będę go marnował na pyskówkę. Miłego tygodnia i owocnych refleksji!

Avatar Kubizan

15 grudnia 2019, 17:52

@Crisium: Powiem na koniec jeszcze jedno - nie skreślam Cię. Jak zacznie Cię interesować dyskusja, jak zaczniesz chcieć słuchać - to bardzo chętnie poświęcę swój czas i odpowiem Ci na pytania. Podzielę się tym, co wiem, albo podeślę literaturę tematu. Ale jak Twoją jedyną potrzebą jest wykrzyczenie jaki to Kościół zły i jak to zbrodniarze czarnej mafii nabierają frajerów na kasę, to powiem Ci: znajdź sobie do tego kogoś „swojego wzrostu”. Ja mogę porozmawiać na poziomie albo podpoziom skrytykować. Pyskówka, slogany, szuryzmy i hurr durryzmy mnie nie interesują. Internet i tak pęka w szwach od miejsc, gdzie można popaplać się w gównoburzy.

Avatar milewa

11 grudnia 2019, 12:49

Jedzenie to jedzenie. Możesz je skonsumować. A tacy zazwyczaj nie. Wybór jest prosty

Avatar Walkiria_Eir

13 grudnia 2019, 22:42

@milewa: Podoba mi się to "zazwyczaj" przy opcji zjedzenia tacy. Milewo czy wiesz coś z czymś chciałabyś się podzielić? :v

Avatar milewa

13 grudnia 2019, 23:33

@Walkiria_Eir: zakładam wiele różnych możliwości... Na przykład dzieci

Avatar Maly_modelarz15

14 grudnia 2019, 20:53

@milewa: hah
głodny nie jesteś sobą

Avatar UZMAjejownik

11 grudnia 2019, 12:06

Ciekawe ile by byli w stanie zapłacić za bezglutenową wodę ?

Avatar Towarzysz777

11 grudnia 2019, 15:15

@UZMAjejownik: Opatentuj to i wygrałeś życie

Avatar Grzechoooo

14 grudnia 2019, 15:17

@Towarzysz777: za późno, już jest.
Ale po co, skoro wystarczy zabutelkować kranówę i efekt podobny?

Avatar Towarzysz777

14 grudnia 2019, 15:25

@Grzechoooo: Bo Karyny nie dadzą sobie wmówić, że woda z kranu jest bezglutenowa, skoro teraz taka moda na gluten to musi być rzadki

Avatar Erenea

14 grudnia 2019, 12:10

świetny mem do wywołania gównoburzy w komentarzach 5/5

weganizm to już prawie wiara sama w sobie, więc dzessika po prostu zmieniła wyznanie i wyśmiewa innowierców, więc jest zwyczajną nietolerancyjną suką

Avatar Crisium

14 grudnia 2019, 01:23

Przynajmniej takie BIO jedzenie może jakoś polepszyć twoją dietę, bo jednak zazwyczaj jest wykonane z lepszej jakości produktów, z kolei religia z punktu widzenia historii nigdy nikomu życia nie polepszyła (chyba, że tym pasibrzuchom co jeżdżą Maybachami kupionymi właśnie za pieniądze z tacy).

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (16)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (16)
Avatar Grzechoooo

15 grudnia 2019, 01:11

@Crisium: Ocenianie instytucji po czymś, co wydarzyło się kilkaset lat temu i jest uznawane w tej instytucji za złe nie jest dobre. Tak samo można mówić, że Polska to zło wcielone i wszelkie wspieranie Polski to obrzydlistwo, bo toczyliśmy wojny i podbijaliśmy tereny.

Avatar Grewest

15 grudnia 2019, 01:51

@Crisium: Starał się wcześniej

"Pierwszy rękopis dzieła Kopernika miał zostać oddany do druku w 1535 r. przez Bernarda Wapowskiego, lecz ten zmarł, a sam almanach zaginął"

Avatar BloodyEyes

14 grudnia 2019, 10:46

Powiem tyle, da sie tanio i zdrowo jeść, może nie jeśli chodzi o bezglutenowe rzeczy ale bez cukru są często w tej samej cenie, jeśli chcesz wegańsko, jem co prawda po wegetariańsku ale dużo jem dan wegańskich i zdarza sie, że w jakiś dzień jem tylko wegańskie rzeczy, nie kupuje ku*wa najdroższego mleka sojowego za 13 zł tylko za 5zł z Lidla czy Biedronki, sama przygotowuje potrawy, makaron jak chce wegański używam ryżowego bo jest najtańszy z wszystkich wegańskich makaronów, tofu z Lidla kosztuje chyba 2 zł czy 3 zł a nie najdroższe za 7-8 zł

Avatar
Konto usunięte

14 grudnia 2019, 10:07

Szkoda tylko że większość pieniędzy które zostały oddane na tacę nie idą na biednych, głodnych, chorych lub potrzebujących tylko dla księdza który już w tych pieniądzach pływa i ma ich po uszy. W którymś przykazaniu chodziło o szanowanie życia, ale jednak dla was zdrowe odżywianie się jest złe? Przyznajcie owoce, kasze produkty które są stworzone dla alergików itd. są zdrowsze od jakiś tanich konserw.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar
Konto usunięte

14 grudnia 2019, 17:33

@Grzechoooo: Wystarczy zobaczyć, to przykre że niektórym religia zasłania oczy

Avatar Grzechoooo

14 grudnia 2019, 18:19

Gdzie? Podaj dowody, twoje słowa, za przeproszeniem, nic nie znaczą.

Avatar DOMINIXX5

14 grudnia 2019, 08:19

hmm taak, wydawanie pieniędzy na niesłodzone napoje wegańskie jedzenie i jakiekolwiek inwestowanie w różnorodność jakość i zdrowość pokarmu to dokładnie to samo albo i większy idiotyzm (nie jestem pewien które z tych miał na myśli autor) niż dawanie pieniędzy na coś co nam nic nie da a jedynie wesprze organizację która za te pieniądze wpoi większej liczbie osób, żeby dawali im pieniądze

Avatar Laquer

13 grudnia 2019, 23:40

Za żarcie przeżyjesz parę dni. Hajs na tacę to hajs zmarnowany.

Avatar wolwerine

13 grudnia 2019, 21:50

Naprawdę tu wszyscy są religijni, że wszyscy dostają minusy? :o

Avatar JaBezTrybu

13 grudnia 2019, 21:54

@wolwerine: Też się zdziwiłam, to chyba jakaś armia trolli

Avatar JaBezTrybu

13 grudnia 2019, 21:24

To najgłubszy mem jaki widziałam kiedykolwiek na jeja. Sama planuję przejść na weganizm i ograniczyć cukier, bo na takiej diecie ponoć można sporo schudnąć.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Grewest

14 grudnia 2019, 01:42

@JaBezTrybu: Szanuję twoją wolę, ja bym niepotrafił, nie lubię dwóch podstawowych warzyw. A jedzenie podobnych posiłków cały czas mi się nie uśmiecha. Polecam ci suplementować witaminę B12, podobno weganie mają jej mało w diecie.

Avatar JaBezTrybu

14 grudnia 2019, 09:55

@Crisium: Bo jako dziecko musiałam jeść to, co dawali mi rodzice

Avatar Polski_Ziemniok

11 grudnia 2019, 11:57

Dżeßika

Avatar starmagedon

Edytowano - 11 grudnia 2019, 12:37

@Polski_Ziemniok: Dscheßieker (czyt: Dżesika)
dsch wymawiamy jako dż
ß jako s
Ie jako i
er jako a

Avatar
Konto usunięte

11 grudnia 2019, 12:50

@starmagedon: Dscheßieker wygląda na nazwę jakiegoś poje**nego czołgu III Rzeszy

Avatar starmagedon

11 grudnia 2019, 12:53

Po niemiecku wszystko brzmi jak nazwa jakiejś broni lub rozkaz rozstrzelania
Schmetterling - Motyl

Avatar Tajdeus

Edytowano - 11 grudnia 2019, 15:20

@starmagedon: Der mulwurf - Krecik

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nie chce mu się golić

Logiczne

Leniuchowanie też jest potrzebne w życiu

Zupełnie bez powodu

O nie

Czyżby?

Kawał historii

Taka prawda

Czuję się fatalnie - mówi wirus

Znajoma twarz

Mamy króla!

Teraz jest jak t-rex

Rany boskie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka