Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jakby trochę nie fair
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
Co to takiego?
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Najbardziej realistyczny spośród modów
Młodzi gniewni
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 stycznia 2020, 09:43
Przez zero nie można dzielić
Odpisz
Edytowano - 20 stycznia 2020, 16:15
Akurat 0÷0 jest symbolem nieokreślonym - nie znamy jego wartości
#PanMaruda
Odpisz
20 stycznia 2020, 17:42
Czyli można go używać zamiast x?
Odpisz
Edytowano - 20 stycznia 2020, 18:21
Teoretycznie, jeśli takie wyrażenie algebraiczne na przykład wystąpi w jakimś ważnym nowoodkrytym wzorze, można przypisać mu jakąś wartość, żeby ułatwić bądź uprościć późniejsze obliczenia, ale trzeba mieć do tego dobry powód i matematyczne uzasadnienie przypisania akurat takiej wartości, a nie innej.
Podobny zabieg zrobiono z sumą nieskończonego szeregu liczb naturalnych. Jak wiadomo, sumy szeregów nieskończonych (rozbieżnych) nie mają określonej wartości, ale w tym przypadku czasami przypisuje się sumie tego konkretnego wartość równą -1/12, ponieważ znajduje to zastosowanie w fizyce (np. w teorii strun).
W praktyce jednak używanie symboli nieoznaczonych jako niewiadomych według własnego uznania nie jest zbyt poprawne.
Odpisz
21 stycznia 2020, 12:18
To jest w jakimś obcym języku, najpewniej niemieckim bo rozumiem co 2 albo co 3 słowo
Odpisz
21 stycznia 2020, 12:29
@Cotosiestanelo: Coś ty, jakbym napisał coś po niemiecku, to zaraz by pewnie jakiś demon spod ziemi wylazł albo co.
Z niemieckiego jestem cienki jak dupa węża.
W sumie jeszcze możliwe, że popełniłem jakieś błędy terminologiczne, więc jakby coś było nie tak, to śmiało niech mnie ktoś poprawi, ale myślę, że sens przekazu i jego poprawność logiczna mimo to są w miarę zachowane.
Odpisz
21 stycznia 2020, 19:46
Akurat ta -1/12 nie wzięła się tak znikąd. Została wyliczona funkcją dzeta Riemanna. Swoją drogą, sam sposób chyba jeszcze nie jest udowodniony, jednak wyliczone nim dane znajdują praktyczne zastosowanie.
Odpisz
Edytowano - 21 stycznia 2020, 20:03
@klamer: Wiem wiem, dlatego wspomniałem, że takie rzeczy nie biorą się tak po prostu z kosmosu i trzeba to jakoś matematycznie "wynaleźć", że tak powiem.
Ale dobrze, że napisałeś, skąd to się właściwie wzięło, bo niektórzy mogą pomyśleć, że w tej matematyce to wszystko sobie wymyślają według własnego "widzi mi się".
Odpisz
21 stycznia 2020, 12:37
0^0 to taki szpieg w ich szeregach
Odpisz
21 stycznia 2020, 15:31
@MsCrazyAlex: rzeczywiście
Odpisz
21 stycznia 2020, 15:57
@MsCrazyAlex: 0/0 = 1 so yeah
Odpisz
21 stycznia 2020, 16:25
0/0 to symbol nieoznaczony ziomek
Odpisz
21 stycznia 2020, 16:57
@darcus: Wiem, nudzę się.
Odpisz
21 stycznia 2020, 17:10
@MsCrazyAlex: jeżeli 0^0 to 1 to co z pierwiastkiem z 0?
Odpisz
21 stycznia 2020, 17:31
@chomusuke: 0 :v
Odpisz
Edytowano - 21 stycznia 2020, 19:28
@darcus: Pomyliłem się. Chodzi o pierwiastek zerowego stopnia
Odpisz
21 stycznia 2020, 19:38
@chomusuke: Ło burwa
To hmmm...
Da się zapisać jako x^(1/0)
Czyli też nieoznaczony :v
Odpisz
21 stycznia 2020, 17:03
Nie można dzielić przez zero, tłumoku
Odpisz
21 stycznia 2020, 15:11
hehe 69 bo wiecie segz hehe 420 trafka
Odpisz
Edytowano - 21 stycznia 2020, 14:06
Jeszcze 2137 x 0
Odpisz
21 stycznia 2020, 13:22
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Odpisz
21 stycznia 2020, 13:23
@BOSS111: ej ale nie dawajcie mi minusuw
Odpisz
21 stycznia 2020, 13:55
@BOSS111:
Odpisz
21 stycznia 2020, 14:11
@ChickenOnRaft: o ku*wa sory xd
Odpisz
21 stycznia 2020, 14:11
@BOSS111:
Odpisz
21 stycznia 2020, 13:10
Odpisz
20 stycznia 2020, 16:55
Matematyczne śmieszki
Odpisz
Edytowano - 20 stycznia 2020, 16:15
O nie, 0÷0 (to nawet nie ma określonego wyniku)
Odpisz
20 stycznia 2020, 16:16
@Antonio331: nawet nie zauważyłem bo mem nie jest mój
Odpisz
20 stycznia 2020, 16:24
@antonippp: na reddicie był to go użyłem
Odpisz
20 stycznia 2020, 16:43
@antonippp: Ano spoko
Odpisz
20 stycznia 2020, 16:28
Drugi obrazek: Gangsta's Paradise w tle.
Odpisz