Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Szarok

26 stycznia 2021, 13:22

Jakby ktoś nie wiedział ZSRR też należało do aliantów.

Avatar JanPat2

8 marca 2021, 11:11

@Szarok: ZSRR należało do kominternu dopiero po inwazji niemiec dołączyli do aliantów bo i sovieci wiedzieli że bez aliantów przegrają i brytole że bez sovietów przegrają

Avatar Joemi

6 sierpnia 2020, 16:47

Przecież to Urban

Avatar
Valentine_

2 sierpnia 2020, 11:22

Hitler oraz jego wojska chwilę po przekroczeniu frontu ZSRR

komentarz obrazkowy

Avatar ZSRRBall

2 sierpnia 2020, 11:23

bardziej rok, bo na początku po nich jechali jak po autostradzie.

Avatar nazyk

6 sierpnia 2020, 01:51

@ZSRRBall: *kila miesięcy. W październiku zrozumieli że to fail, ale wcześniej, to racja, zdobywali miasto za miastem

Avatar Tajdeus

2 sierpnia 2020, 11:42

Ciekawostka: Stalin w tym czasie szykował uderzenie na zachód.

Avatar akaman151

5 sierpnia 2020, 21:31

@Tajdeus: skąd te strzałki w dół? To potwierdza wiele dokumentów i analiz historycznych tamtego okresu.

Avatar Tajdeus

5 sierpnia 2020, 21:33

@akaman151: Jedne z najliczniejszych sowieckich czołgów tego okresu, seria BT była dostosowana do szybkiego poruszania się po drogach... Których w ZSRR było niewiele. Za to w Niemczech mnóstwo.

Avatar Decebal

5 sierpnia 2020, 22:01

@Tajdeus: Tak i dlatego do ostatniej chwili dostarczal Adiemu surowce.

Avatar Kojot23

5 sierpnia 2020, 20:23

Cóż gdyby nie to że zaatakowali Rusków w zimę mogłoby to nie być tak tragiczne.
Wkońcu nie byli przygotowani do ofensywy zimowej.
Historia niczego ich nie nauczyła w stosunku do ataku Moskwy zimą.
Chyba że uczyli się od Polaków.

Avatar ResiaPL

5 sierpnia 2020, 20:55

@Kojot23: Jak to zaatakowali zima? Czy oni przypadkiem (chyba) lipcem nie wypowiedzieli ZSSR wojny?

Avatar Kojot23

5 sierpnia 2020, 21:11

@ResiaPL: niby tak ale pod moskwą byli w październiku. Wtedy to kiedy w październiku dokładnie 2 zaczęła się operacja zdobycia Moskwy mimo początkowo dobrej pogody już 6 października zaczęły się opady śniegu i rasputica ( nieprzejezdne drogi ).
Tu fragment dowodzący mi racji :

"Pod koniec listopada Niemcy dotarli do pętli autobusowej pod Chimkami, skąd do Kremla jest zaledwie 20 kilometrów. Jednak w tym momencie siła ofensywna armii niemieckiej była już na wyczerpaniu. Dodatkowo temperatura spadła poniżej -25 stopni, a śnieg uniemożliwił starty samolotów, zaczął też zawodzić sprzęt. Dodatkowo wielu żołnierzy nie posiadających odpowiednich mundurów i ciepłych kurtek musiało być ewakuowanych z powodu odmrożeń."

Widzisz Rosjanie było lepiej przygotowani na zimę i to właśnie zima była tym co ostatecznie pokonało Niemców w ofensywie na Moskwe.
Aby mieć lepszy obraz sytuacji trzeba przeczytać przebieg bitwy np na wikipedii tutaj :

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Moskwą

Avatar ResiaPL

5 sierpnia 2020, 21:24

@Kojot23: Dziekuje za wyjasnienie

Avatar Placwaniak

Edytowano - 2 sierpnia 2020, 11:27

Wiecie, gdyby nie te żółtki to by raczej problemu nie było

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar ZSRRBall
Dodane przez: ZSRRBall

Jeszcze jak

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Ładne rzeczy

Frustrujące

Niegrzeczny Oskarek

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka