Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar aibox666

10 października 2020, 11:43

Jak wungiel nie eko

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Bobiepl

12 października 2020, 21:33

@Mikrus19: Masz zieloną. Wyrównałem ci

Avatar Mikrus19

12 października 2020, 22:12

@Bobiepl: Dziękuję, przyda się

Avatar Marequel

12 października 2020, 17:54

Jeśli dobrze rozumiem zaletą atomu jest to że da się nie zepsuć

Avatar Oloest4

10 października 2020, 11:41

Zabawne jest to że atom jest praktycznie najbardziej korzystną energią ale rząd wie że w kopalniach pracuje zbyt wiele ludzi i byłby to cios gdyby wybudować elektrownie atomową

Avatar Nanook

10 października 2020, 11:54

@Oloest4: Zamiast sfinansować dodatkowe szkolenia dla górników, zapewnić im nowe miejsca pracy w sektorze energii odnawialnej czy atomowej i ogólnie przeprowadzić sensowną restrukturyzację energetyki to niestety nasz rząd zamiast tego woli dać kolejną, jeszcze droższą czternastkę dla górników tylko po to żeby sobie zapewnić ich głosy w wyborach. Inna sprawa, że poprzedni rząd wcale nie był lepszy.

Avatar Oloest4

10 października 2020, 12:02

@Nanook: ironiczne jest to że PIS zrobiło więcej przez pierwszą kadencję by jednak doprowadzić do energii atomowej niż PO ale i tak pomysł poszedł do śmietnika

Avatar MlodyKamil96

12 października 2020, 04:16

@Oloest4: Nanook; 75%

Avatar MlodyKamil96

12 października 2020, 16:17

@MlodyKamil96: tyle w temacie

Avatar Drake_Vimes

12 października 2020, 16:07

Wiecie co mnie zastanawia?

Kiedy ktoś zrobi gównoburze, że 'Oze mA naPIsAnE Że jeST i DrOgiE i tAnIE"

xdddd

Avatar Osa0704

12 października 2020, 16:07

Wungiel jest najtańszy z wymienionych

Avatar Marequel

12 października 2020, 17:53

@Osa0704: xd

Avatar Grewest

Edytowano - 11 października 2020, 22:13

Minusem OZE jest to że nie możemy zarządzać podażą energii. Raz świeci, raz wieje a raz nie świeci i nie wieje xd. Są różne pomysły co z tym faktem zrobić.

-Jak najwięcej połączeń z innymi krajami( w końcu gdzieś w Europie musi wiać).
-Akumulatory służące jako magazyn energii, obecnie drogie rozwiązanie ale same akumulatory tanieją. W przyszłości raczej będą służyć do magazynowania energii na krótki czas.
Samochody elektryczne mogły by służyć za takie magazyny energii. Należało by tylko opracować program i standard ładowania który pozwalał by kierowcy odsprzedawać prąd zmagazynowany w jego samochodzie.
-Zmienna cena energii dla odbiorców. Jeśli mamy dużo energii to sprzedajemy ją za pół darmo, jeśli mamy jej mało to podnosimy cenę. Ludzie wtedy będą odkurzać/zmywać itp. W trakcie niskich cen, zamiast w trakcie wysokich. Niektóre urządzenia mogły by skorzystać z energii na zapas. Lodówka mogła by zmniejszyć swoją temperaturę, aby potem nie korzystać z droższego prądu. Takie rzeczy jak na razie są pieśnią przyszłości dopóki nie wymienimy wszystkim liczników prądu, na takie które są podłączone 24/7 do internetu. Jednak już obecnie są takie transakcje, gdzie przedsiębiorca dostaje pieniądze od operatora energii za samą gotowość do zmniejszenia poboru prądu na żądanie operatora.
-W fazie eksperymentalnej mówi się o produkcji wodoru(w czasie taniego prądu) i spalaniu go w trakcie wyższych cen. Wodór jednak jest problematyczny w magazynowaniu i w transporcie, jednak dało by się go przerabiać na metan, który jest prostszy w magazynowaniu i w transporcie.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar WielkiSpod

12 października 2020, 07:24

@lordbaysel: Ale wtedy nie można byłoby reagować w czasie rzeczywistym

Avatar Racibor

12 października 2020, 11:44

@Broski: elektrownie też są podłączone do internetu i inni dostawcy ogólnie to wszystko można shakowac tak samo cały Smart dom trzeba to porostu dobrze zabezpieczyć

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 11 października 2020, 21:27

OZE jest wciąż rozwijane, to kwestia kilkunastu lat i będzie 2x wydajniejsze, a w przypadku węgla i atomu nie ma już za bardzo jak zwiększyć wydajności, choć w przypadku atomu ileś % można zwiększyć na wszelakie sposoby, to w przypadku węgla od 30 lat jest tylko spadek wydajności xD

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar jacek1s

12 października 2020, 09:55

@DrogaMleczna: Do mnie.

Avatar DrogaMleczna

12 października 2020, 09:55

@jacek1s: napisałeś znak zapytania, więc myślałem że się pytasz o kanał.

Avatar DanateDMC

12 października 2020, 09:49

Akurat Atom jeśli użyjesz toru do aktywacji, będzie idiotoodporne.

Avatar Kojot23

12 października 2020, 07:58

Kiedy odejdziemy od rozczepienia cząsteczek atomu a wejdziemy w jeszcze wydajniejszą fuzje cząsteczek atomu OZE będzie mogło się schować ponieważ fuzja cząsteczek atomu jest o wiele wydajniejszą niż dzisiejsze elektrownie jądrowe. Nie jestem pewien co do wydajności ale kiedy fuzja jądrowa wejdzie w życie i będą powstawać elektronie na tej podstawie nie będzie trzeba używać OZE. Czemu ? Ponieważ jest wydajniejszą ale jest bardzo czysta.
Jedyne odpady to hel który powstaje przy tym zjawisku.
Tutaj link wyjaśniający w miarę dobrze to ogólnie.

https://www.gov.pl/web/polski-atom/fuzja-jadrowa

Avatar siemak

12 października 2020, 07:46

Avatar Kto_Inny

Edytowano - 11 października 2020, 23:36

Polecam przeczytać artykuł "Reaktor torowy na ciekłych fluorkach" na Wikipedii.

W takim reaktorze 1 tona naturalnego toru produkuje tyle energii, co 35 ton wzbogaconego uranu. Taki reaktor jest nawet znacznie bezpieczniejszy od reaktorów na uran.

Avatar MlodyKamil96

11 października 2020, 22:39

Akurat węgiel jest lepszy niż odnawialne bo bardziej kaloryczny na kw

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar MlodyKamil96

12 października 2020, 07:45

@DrogaMleczna: zimną fuzję można uzyskać ze zwykłej wody tak słyszałem

Avatar DrogaMleczna

12 października 2020, 07:52

@MlodyKamil96: Nie do końca. W parze atomów wodoru należy elektron zastąpić mionem. Mion jest ~207 razy cięższy od elektronu, więc promień cząsteczki się zmniejsza, co zwiększa prawdopodobieństwo złączenia się atomów. Jednak po ~150 takich złączeniach mion na stałe przyłącza się do cząsteczki. A mion żyje tylko kilka milisekund, także wyprodukowanie mionu na razie zabiera 5GeV, a mion "oddaje" tylko 2.7GeV.

Avatar Polalak

11 października 2020, 22:34

Podobno węgiel ma grać w filmie

Avatar Kolo_killer

11 października 2020, 22:21

Atom najlepszy, oile nie będzie za blisko od siebie

Avatar Tigerfall

10 października 2020, 15:02

Co do tego, na ile starczy węgla: różne są szacunki, ale uwzględnić trzeba, że węgiel jest potrzebny następnym pokoleniom do innych celów niż elektrownie. W hutach bez węgla ciężko, więc lepiej go zostawić na potrzeby obróbki metalu, a energię pozyskiwać raczej z atomu i źródeł odnawialnych. Plus do tego inwestować w badania nad reaktorami torowymi czy fuzyjnymi.
Natomiast jeśli chodzi o paliwa kopalne, to wydawałby się obiecujący metan zebrany w klatratach (takie wysycone metanem bryły lodu. Ogółem ciekawa rzecz, w internecie można znaleźć nagrania palących się klatratów – całkiem efektowny jest palący się kawałek lodu), gdzie ilość zebranego metanu w nich starczyłaby na wielokrotnie dłużej niż węgiel czy gaz ziemny, jednak klatraty mają jedną podstawową wadę. Wydobywanie metanu z nich jest bardzo ryzykowne, a na większą skalę przy obecnej technologii grozi nawet i trzęsieniami ziemi, bo rozprężający się metan z nich ma skłonność do gwałtownego wybuchu. A złoża klatratów miejscami są naprawdę duże. Swoją drogą też, gdyby postępowało globalne ocieplenie, klatraty mogłyby się rozprężyć i... Nagła globalna katastrofa gwarantowana.
I owszem, natura nie takie rzeczy widziała i sobie poradzi.
Ale ludzie jeszcze nie mają narzędzi, by dać sobie radę.
I to nie jest jedyne zagrożenie związane z tym, co ludzie robią ze środowiskiem. Zatruwając wodę, zatruwamy ją sami sobie. Emitując spaliny w powietrze, zatruwamy to, czym sami oddychamy. Podnosząc temperaturę atmosfery, roztapiamy lodowce, z których woda później zaleje nasze miasta. Natura po naszym zniknięciu za kilkaset lat posprząta, dla Ziemi to jak moment. Ale niszczenie klimatu i środowiska to kopanie dołków pod sobą. No, najdalej pod następnymi pokoleniami. Bo może to wszystko wytrzyma parędziesiąt lat dzikiego wypalania lasów, spalania ogromnych ilości ton węgla, wylewania absurdalnej ilości toksyn do rzek, wyrzucania niebywałych ilości plastiku. Ale co później? Co zostawimy następnemu pokoleniu? W jakim świecie przyjdzie im żyć? Jakim powietrzem oddychać?
I owszem, górnicy się oburzają na zamykanie kopalń, bo stracą pracę. Dlatego i transformacja powinna być uczciwa, a państwo, zamiast finansować im czternastą, piętnastą czy ch*j wie którą pensję, lepiej by im zafundowało szkolenie z jakiegokolwiek innego zawodu. Swoją drogą, kiedy w końcu wybudujemy elektrownię atomową, ktoś będzie musiał ją obsługiwać. I musiałby być przeszkolony.

Avatar misiu2731

11 października 2020, 21:16

@Tigerfall: oj byczq chyle czoło. Powinieneś taka wiedzę przekazywać dalej

Avatar kurdenoniewiem

11 października 2020, 21:35

@Tigerfall: bardzo fajnie się rozpisałeś, ale szkoda ze ostatnia 1/4 tekstu była trochę oczywista (zatruwając powietrze będziemy zatrutym powietrzem oddychać itp)

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

No i fajrant

Sprytnie

Historia zatacza koło

Wszyscy święci balują w niebie

Tak to jest

Chyba że nie będę jadł przez dwa tygodnie

Klimatycznie

Nocne rozkminy

TNT robi bum

Spokojnie! Tylko nie traćcie głowy, a wszystko będzie dobrze!

Dobrzy ludzie z internetu

Trololo

To będzie ciekawa walka

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka