Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Czekoladson

26 listopada 2020, 09:54

Mądry to nie to samo co mieć wiedzę es

Avatar Sylllot

21 listopada 2020, 08:44

Szczególnie w matematyce, gdzie ilość wiedzy koniecznej do zapamiętania jest minimalna.

Avatar Wojtaseq63

20 listopada 2020, 23:19

Ja nie umiem zapamiętywać mam dysortografię dysgrafię i dysleksję

Avatar dominichouse

20 listopada 2020, 21:04

Nie tyle w nauce co w systemowej edukacji. Zapamiętaj, zdaj, zapomnij - matura w pigułce.

Avatar mozaj

20 listopada 2020, 16:24

Wiem że pewnie jest to ujęte ogólnikowo. Ale, uczenie się to zdobywanie wiedzy. Za to mądrość to pula doświadczenia życiowego. Do obydwóch przydaje się inteligencja dla wyciąganie wniosków i stworzenia sobie systematyki. Może wyjaśnienia tematu do poziomu na którym już go nie pamiętasz a znasz. Jak to się mówi osoba mądra zadaje odpowiedne pytania. Inteligentna udziela odpowiednich odpowiedzi.
Za to bez wiedzy jest to niemożliwe.
Życie to jedne wielki combo umiejętności. Nie istnieje nic osobno.

Wobec opinii które przestawiacie. Osoba z odpowiednim zestawem umiejętności będzie w stanie wyciągnąć z takiego człowieka który tylko pamięta i jest systematyczny potencjał by służył mu jako narzędzie.

Avatar Maly_modelarz15

20 listopada 2020, 16:08

ale żeby prawidłowo wykorzystać zapamiętaną wiedzę -to już co innego

Avatar Myszkapl

18 listopada 2020, 09:01

Działa to tak na początku, potem osoby o dobrej pamięci tracą przewagę.
Mogą wkuwać słówka na angola, definicje pojęć na przyrkę, wzory na matmę - ale potem straci to znaczenie, gdy nie będą w stanie tworzyć skomplikowanych zdań po angielsku, wykorzystywać pojęć do analizy zjawisk/wykresów, no i pamięć na matmie rozszerzonej też nic im nie da

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar JaBezTrybu

20 listopada 2020, 12:30

@Myszkapl: W szkole umiałam wkuwać wszystko, tworzyć skomplikowane zdania po angielsku i analizować zjawiska i wykresy. Czy to znaczy, że jestem alfą i omegą? Matmy rozszerzonej nie miałam.

Avatar Hiholatek

20 listopada 2020, 15:45

@Myszkapl: Miałam tak z angielskim, potrafiłam się bardzo szybko nauczyć słówek, zawsze miałam z nich ocenę 5 (no czasem 4) ale gdy miałam już ułożyć jakiekolwiek zdanie, to wychodziło rodem z tłumacza google :v Już dawno powinnam angielski znać biegle, a przez to, że nie potrafię ułożyć sensownego zdania, to muszę wszystkiego od nowa się uczyć.
A z matematyką to też tragedia i szkoda nawet gadać :/

Avatar KufelMleka

18 listopada 2020, 09:43

A to nie tak, że dobra pamięć i jej ćwiczenie są częścią mądrości?

Avatar Raskan

20 listopada 2020, 14:55

@KufelMleka: znam ludzi którzy nie zrobiliby zadan maturalnych z matematyki(podstawowej) nawet jeśli dałbyś im pod nosem wszystkie możliwe wzory,a twierdzą że są mądrzy.

Avatar KufelMleka

20 listopada 2020, 15:03

@Raskan: Kto wie, może są. Wiedza z danej dziedziny nie zawsze równa się mądrości ogólnej.

Avatar Raskan

20 listopada 2020, 15:37

@KufelMleka: Rozumiem,że można być osobą uzdolnioną z jednej dziedziny i przeciętna/słabszą z innej,ale osoby wybitne z jednej a kompletnie debilne to zdecydowana rzadkość.No i jeśli chodzi o podstawową matematykę to żeby nie zrobić żadnego zadania otwartego to musisz być albo osobą niezbyt mądrą albo leniwą,bo biorąc pod uwagę że wszystkie wzory masz podane to wystarczy zrobić i zapamiętać sposób wykonania

Avatar RiviX

20 listopada 2020, 14:12

W nauce SZKOLNEJ może i tak, ale nie w nauce (wiedzy) praktycznej...

Avatar torelq

Edytowano - 20 listopada 2020, 12:31

Pamięć jest przydatna i wielokrotnie mi dała przewagę. Ale np w matematyce, im dalej idziesz tym bardziej liczy się rozum (i dlatego mam problemy z matematyką XD).

Avatar MatjeGg21

Edytowano - 20 listopada 2020, 13:07

@torelq: ja mam całkowicie inaczej umiem matme bo jakas tam inteligencje mam ale mam slabo pamięć i musze się uczyć przez 5 godzin 3 zdania bo nie moge zapamiętać wiec wszystkie scisle przedmioty umiem a z innych mam słabe oceny

Avatar torelq

20 listopada 2020, 13:22

@MatjeGg21: akurat w matmie nie ma dużo do zapamiętania, tylko definicje, działania i parę wzorów

Avatar Aragornek

Edytowano - 20 listopada 2020, 12:48

Do wszystkich twierdzących, że uczenie się na pamięć przydaje się tylko na początku, muszę zasmucić, że jest to wierutna bzdura.
Na studiach mam w grupie większość dziewczyn i 8/10 z nich ryje na pamięć definicje, pisze kolokwia (testy) na 3 strony A4 a sprawozdania z ćwiczeń na stron 30, gdzie 25 to przeklejona teoria z książki.
Dostają 5 i z kolokwiów i ze sprawozdań, inne osoby, mające wszystko dobrze, dostają 4 (bo pani Paulina na 20 stron napisała, a pan na 6) ale gdy zapytasz ich o absolutnie cokolwiek, co nie jest aktualnie omawiane na przedmiocie....cisza.... gdy zacytują ci definicję i zapytasz o najprostsze zastosowanie tego co właśnie powiedziały.....cisza....
Nie jest to tylko przypadłość mojej grupy. Znam ludzi z różnych kierunków i od 1 roku licencjatu do końca magisterki roi się od osób, które umieją wszystko ale tylko przez 2-5 miesięcy i zapominają wszystko po pierwszym kolokwium, żeby znowu nauczyć się recytowania wierszy gdy zbliża się sesja. Gdy w kolejnym semestrze jest przedmiot będący kontynuacją wcześniejszego, jedziemy od 0 bo do takiego poziomu spada wiedza prymusek.

Avatar JaBezTrybu

20 listopada 2020, 12:28

Można być jednocześnie mądrym i umieć zapamiętywać
You can't change my mind

Avatar Jakut484

20 listopada 2020, 12:01

tymczasem ja:

Avatar MsCrazyAlex

18 listopada 2020, 10:20

no i ...j, jak się np. uczysz języka to zdolność zapamiętywania jest kluczowa. Ale nie pomaga to przy przedmiotach ścisłych czy nawet w tych humanistycznych na późniejszych etapach nauczania, gdzie trzeba wyciągać wnioski i argumentować swoje racje. mam wrażenie, że frazę o tym, że "mądrzy mają trudno bo w szkole tylko pamięciówa" paradoksalnie rozpowiadają ludzie głupi, ewentualnie leniwi. W skrajnych przypadkach mogą być to też rodzice bombelka który dostał jedynkę. Bo człowiek mądry zamiast marudzić, jak on ma trudno, bo ma słabą pamięć to usiądzie i znajdzie sposób by się tego gówna nauczyć, lub po prostu oleje dany przedmiot, bo jest mu do szczęścia niepotrzebny.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar MsCrazyAlex

18 listopada 2020, 13:38

@Denominativus: jak ci nawet kart że wzorami nie dali to zdecydowanie nie chodziłeś do "elitarnej" tylko do skończonego gówna nastawionego na dręczenie uczniów xD

Avatar Denominativus

18 listopada 2020, 13:56

@MsCrazyAlex: Czym się różnią te dwa pojęcia? To była szkoła dla ludzi "inteligentnych", banda bufonów, którzy nie odróżniają komputera od suszarki, boję się o ten kraj, bo tacy ludzie będą lekarzami. Byli wyjątkowo udzolnieni w zakuwaniu na pamięć i lubili sobie utrudniać życie. Dodatkowa matematyka zamiast godziny wychowawczej? Wszyscy za, mimo że nikt nie chciał zdawać matury z matematyki, a wszyscy radzili sobie z materiałem, nie było nauczyciela? Latali za nim po szkole, spóźniał się? To samo. Nauczyciele uważali, że dziewięć lekcji dziennie pięć dni w tygodniu, nie wliczając obowiązkowych kółek, to norma. A kiedy moi koledzy sobie leżeli czy odsypiali ja latałem od podręcznika do podręcznika, żeby nadążyć za ich chorym tempem. To był absolutnie najgorszy okres mojego życia i całe szczęście już się skończył

Avatar
Konto usunięte

18 listopada 2020, 08:57

duza porcja materiału to pamięciówka więc true

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar janekelo
Dodane przez: janekelo

A tego to nie wiedziałem

Tak było

Przeprosiny za spalenie członków mrowiska

Nikt tam nic nie pisze

Big brain time

Wiadomo, która seria najbardziej podobała się Akademii

No nieźle

W nogi!

Fajny kult

Piraci z Piątnicy

Przyganiał kocioł garnkowi

Stado pierwszoklasistów

Zaczynam się obawiać

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka