Ostatnio u mnie w szkole taka sytuacja:
Nowa wychowawczyni pyta każdego na osibności o stan zdrowia. Każdy dostaje kartke i się na niej podpisuje na początku ale ja zapomniałam ale to potem. Gadu gadu wszystko git na nic chora nie jestem że okulary nosze to widać no i pani zauważa że się nie podpisałam to daje mi kartke i długopis no to ja się podpisuje lewą ręką bo ja leworęczna. I pani coś takiego:
-Agatko a którą ręką ty sie podpisujesz?
-No lewą, jestem leworęczna
-*przerażona mina* o boże ale dziecko czemu ty nic nie mówiłaś przecież pytałam czy ty na coś chora jesteś!
-no ale to nie choroba
-no jak nie?!
-no po prostu piszę drugą ręką niż pani
-o jeju a mówiłaś już mamie?
-ale mama wie od zawsze
-to pewnie musiał być szok dla twoich rodziców*współczucie dla niepełnosprawnego dziecka*
*DZWONEK*
Sam jestem leworęczny i trochę interesowałem się tematem. Tak naprawdę to praworęczność jest zaburzeniem. Konkretnie to mutacja genetyczna powodująca zmianę rozmieszczenia ośrodków w mózgu. Leworęczni mają silniejszy podział na półkule, praworęczni są bardziej scentralizowani. Obydwie sytuacje mają swoje plusy i minusy, jednak to "mańkuty" są tymi zdrowymi. Co ciekawe duża część zwierząt jest "lewołapna" i ta mutacja jest najpopularniejsza u człowieka
upośledzenie będącą istotną wadą w życiu ludzi, uniemożliwiający lub utrudniający im wykonywanie różnych istotnych czynności. Na przykład : pisanie lewą ręką i siłowanie się na rękę prawą ręką
Patrząc na to że w PRL jeszcze łamali ręce żeby pozbyć się leworęczności to może i być że takie coś zostało.
Choć myślałem że już nie zwracają na to uwagi.
W sumie jeśli osoba leworęczna w lewej ręce używa różnych narzędzi wyprofilowanych do ręki prawej to może nieświadomie robić sobie krzywdę
Ale powinno znaleźć się to w innym pytaniu
Komentarze
Odśwież9 sierpnia 2024, 12:55
Chciałbym nie być leworęczny.
Odpisz
25 października 2021, 17:49
Ostatnio u mnie w szkole taka sytuacja:
Nowa wychowawczyni pyta każdego na osibności o stan zdrowia. Każdy dostaje kartke i się na niej podpisuje na początku ale ja zapomniałam ale to potem. Gadu gadu wszystko git na nic chora nie jestem że okulary nosze to widać no i pani zauważa że się nie podpisałam to daje mi kartke i długopis no to ja się podpisuje lewą ręką bo ja leworęczna. I pani coś takiego:
-Agatko a którą ręką ty sie podpisujesz?
-No lewą, jestem leworęczna
-*przerażona mina* o boże ale dziecko czemu ty nic nie mówiłaś przecież pytałam czy ty na coś chora jesteś!
-no ale to nie choroba
-no jak nie?!
-no po prostu piszę drugą ręką niż pani
-o jeju a mówiłaś już mamie?
-ale mama wie od zawsze
-to pewnie musiał być szok dla twoich rodziców*współczucie dla niepełnosprawnego dziecka*
*DZWONEK*
Odpisz
16 listopada 2021, 13:58
@potterhead2007: To niezła wychowawczyni
Odpisz
30 listopada 2021, 13:04
@potterhead2007: powalone
Odpisz
1 lutego 2021, 10:03
Sam jestem leworęczny i trochę interesowałem się tematem. Tak naprawdę to praworęczność jest zaburzeniem. Konkretnie to mutacja genetyczna powodująca zmianę rozmieszczenia ośrodków w mózgu. Leworęczni mają silniejszy podział na półkule, praworęczni są bardziej scentralizowani. Obydwie sytuacje mają swoje plusy i minusy, jednak to "mańkuty" są tymi zdrowymi. Co ciekawe duża część zwierząt jest "lewołapna" i ta mutacja jest najpopularniejsza u człowieka
Odpisz
18 sierpnia 2021, 07:44
@GEN_JEDIMIK: to leworęczność/praworęczność to w ogóle choroba? Co jest K...a
Odpisz
1 lutego 2021, 21:22
Ja też lewa
Odpisz
1 lutego 2021, 12:46
leworęczni, łączmy się
Odpisz
1 lutego 2021, 16:20
@NowJejakowiczka: *Łączy się*
Odpisz
1 lutego 2021, 15:33
czy tylko mi to wygląda bardziej jak ogłoszenie na czarny rynek XD
Odpisz
1 lutego 2021, 12:59
upośledzenie będącą istotną wadą w życiu ludzi, uniemożliwiający lub utrudniający im wykonywanie różnych istotnych czynności. Na przykład : pisanie lewą ręką i siłowanie się na rękę prawą ręką
Odpisz
1 lutego 2021, 09:32
Leworęczni łaczmy się
Odpisz
1 lutego 2021, 09:39
@matman_2007: ZGADZAM SIĘ
Odpisz
Edytowano - 1 lutego 2021, 09:52
@matman_2007: Nie, dzięki.
Odpisz
1 lutego 2021, 12:47
@matman_2007: *odgłosy łączenia się*
Odpisz
1 lutego 2021, 09:27
Jak zawsze mawiam: mam dwie lewe ręce więc dobrze że jestem leworęczna.
Odpisz
1 lutego 2021, 12:09
@Lipa_Krasickiego: Na to się mówi oburęczność
Odpisz
1 lutego 2021, 08:08
Patrząc na to że w PRL jeszcze łamali ręce żeby pozbyć się leworęczności to może i być że takie coś zostało.
Choć myślałem że już nie zwracają na to uwagi.
Odpisz
27 stycznia 2021, 21:13
W sumie jeśli osoba leworęczna w lewej ręce używa różnych narzędzi wyprofilowanych do ręki prawej to może nieświadomie robić sobie krzywdę
Ale powinno znaleźć się to w innym pytaniu
Odpisz
Edytowano - 1 lutego 2021, 07:31
@natada: Powinno ale to nie będzie wina dziecka tylko ludzi którzy nie myślą o produkcji narzędzi dla leworęcznych
Odpisz
31 stycznia 2021, 22:59
Aha, czyli jak ktoś jest leworęczny to ma wadę. No po prostu brak słów
Odpisz
31 stycznia 2021, 22:19
Ludzie oburęczni be like O_o
Odpisz
27 stycznia 2021, 20:12
Dzięki za tyle strzałek
Odpisz
27 stycznia 2021, 15:10
ja też jestem lewa
Odpisz
31 stycznia 2021, 22:57
@CuteGrizzlyBear0: ha lewak
Odpisz