Powiedzmy stanowcze STOP kradzieży nazw miast
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Trzykrotny T
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Nie po oczach
Nie są aż takie pyszne
Znak czasów
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież14 września 2025, 09:53
Chciałbym zobaczyć taką wojnę, ale w wykonaniu tych 5 wielkopolskich Konarzew
Odpisz
7 lutego 2021, 22:23
Oni przynajmniej gdzie popływać tą łodzią a nie jak u was
-Hej, mamy miasto bez rzek i jezior, jak je nazwiemy?
-Łódź
-Świetny pomysł!
Odpisz
Edytowano - 8 lutego 2021, 01:05
zawsze można popływać strumykiem płynącym z oczyszczalni ścieków np. Bałutką (a to że ma ona kilka centymetrów głębokości to inna sprawa)
Odpisz
13 marca 2021, 15:39
@TheKielbasa: no normalnie piraci z karaibów
Odpisz
31 stycznia 2021, 01:35
Mogli zrobić jak z Wrocławiem.
Jest prawdziwy Wrocław każdy Polak i Niemiec wiedzą gdzie jest to miasto.
No i jest jeszcze Inowrocław czyli podróba Wrocławia. Ale tu od razu wiadomo o co chodzi i nikt nie oszukuje. Mogli zrobić tak samo z Łodzią i nazwać drugą miejscowość Inołódź i nie byłoby problemu a tak to skończą w piwrdlu.
Odpisz
Edytowano - 31 stycznia 2021, 02:27
@Sebzer: A co z Włocławkiem?
Odpisz
31 stycznia 2021, 09:32
@Sebzer: jprdl. Zamiast się cieszyć że ich miasto jest tak dobre że zrobili sequel to mówią że podróba. Na portal2 też mówiliście że to podróba portala?
Odpisz
31 stycznia 2021, 11:12
@orzech39: nie bo tam jest 2 a tu nie ma łódź2
Odpisz
7 lutego 2021, 21:53
@Sebzer: jadłem kiedyś dobre lody w Inowrocławiu
Odpisz
7 lutego 2021, 22:04
@polska_cebulka: Włocławek to poprostu biedniejszy Wrocław który nie umię wymawiać "R". Nie mogę się doczekać Inowłocławka, albo Inowłocławia.
Odpisz
7 lutego 2021, 23:34
@Enddzi: Ciekawostka : według Wikipedii Inowrocław został założony przez uciekających przed powodzią mieszkańców Włocławka i na początku nazywał się Nowy Włocławek. Więc skąd ten Wrocław w nazwie to nie wiem (prawdopodobnie z początku XX wieku, kiedy Niemcy nazywali miasto Jungbreslau) . Jak dla mnie miasto powinno albo zachować starą nazwę albo nazywać się Inowłocławek właśnie.
Odpisz
8 lutego 2021, 07:56
@Sebzer: Ino w języku polskim z tego co wiem znaczy "tylko", więc może Inowrocław założyli zwolennicy Wrocławia?
Odpisz
10 lutego 2021, 08:54
@Sebzer: Pierwsze wzmianki o Łodzi z powiatu wielkopolskiego pochodzą z 1271r.
Zaś pierwsze wzmianki o Łodzi z województwa łódzkiego pochodzą z 1332r.
Więc to raczej Łódź z województwa łódzkiego jest "podróbą".
Odpisz
10 lutego 2021, 12:46
@miska7_7: i jak to czasami bywa, zyskała większą popularność od orginału
Odpisz
5 marca 2021, 09:15
@torelq: w Solankach? Bo tam mają bardzo dobre
Odpisz
14 lutego 2021, 11:34
Ja jestem z tej poznańskiej Łodzi a wy jesteście oszustami przez wielkie O.
Ponieważ pierwsze wzmianki o mojej Łodzi pochodzą z 1271 roku a waszej z 1332 roku.
Więc raczej wy JESTEŚCIE PODRÓBĄ, i myślicie że jak sfałszujecie dane to nikt się na to nie nabierze i pomyśli że to prawda.
Już dzwoniłem na policję, możecie się pakować.
Do następnego,
Kotlet mielony.
Odpisz
10 lutego 2021, 08:25
nie rel mieszkam w Suliszowie
Odpisz
8 lutego 2021, 08:27
Ciekawostka:
Pierwsze wzmianki o Łodzi z powiatu wielkopolskiego pochodzą z 1271r.
Zaś pierwsze wzmianki o Łodzi z województwa łódzkiego pochodzą z 1332r.
Więc to raczej Łódź z województwa łódzkiego jest "podróbą".
Odpisz
8 lutego 2021, 08:51
@non_cogitas: czyli może sie okazac ze sluzby jadą zupelnie gdzie indziej
Odpisz
8 lutego 2021, 09:07
@NigdyNieWiesz: Trzeba ich natychmiast powiadomić o pomyłce.
Odpisz
8 lutego 2021, 09:09
@non_cogitas: Obawiam się, że już za późno...
Odpisz
8 lutego 2021, 09:18
@non_cogitas: Zadzwoniłem... Odebrał jakiś Stefan. Powiedział, że nie ma żadnych Łodzi i żeby przestać do niego wydzwaniać.
Szybcy są... już wszystko załatwili.
Odpisz
8 lutego 2021, 10:27
@non_cogitas: Ocaliłeś miasto, trzymaj, order dla ciebie
Odpisz
8 lutego 2021, 07:31
Boże.. SpongeBob co się z tobą stało?
Odpisz
7 lutego 2021, 23:04
Żałuję że zmarnowałem minutę na czytanie tego
Odpisz
7 lutego 2021, 22:58
Chciałbym zobaczyć kłótnie takich "Nowych Wsi" o ustaleniu pierwszeństwa....
Odpisz
7 lutego 2021, 22:59
@Mikrus19: Jest to najpopularniejsza nazwa miejscowości w Polsce
Odpisz
7 lutego 2021, 21:22
Ich wina ze się tak nazywa?
Czemu ma problem do nich, skoro to nie oni zdecydowali że wieś będzie się tak nazywać
Odpisz
7 lutego 2021, 22:50
@JestemNormikiem: to tylko mem ale za Nick wybaczam
Odpisz
7 lutego 2021, 22:46
No ja żyję we wsi, która ma taką samą nazwę co miasto pod Białymstokiem
No i nie nawiedzę jak ludzi mylę te 2 miasta
Odpisz
7 lutego 2021, 22:16
Tak samo z ameryką
Te indiańce ukradli nam nazwę!
Takiej pięknej i spokojnej wsi!
Odpisz
7 lutego 2021, 21:50
K*rwa opie, złoto tak czyste, ze az się świeci.
Odpisz
Edytowano - 31 stycznia 2021, 02:15
Założę się, że na tej wsi jest lepszy stan dróg niż w mieście
Odpisz
7 lutego 2021, 21:49
@KwevreX: No i tam nie ma prowokatora rowerowego
Odpisz
31 stycznia 2021, 01:32
Mocne jak kadłub Łodzi.
Odpisz